Dur durak bilmeden bizi yeni dizilerle buluşturmaya devam eden Netflix’in son ürünü No Good Nick‘in tanıtımıyla sizlerleyiz bugün.

İlk sezonu 20 bölümden oluşacak olan No Good Nick, 10 bölümden oluşan sezonun ilk yarısıyla 15 Nisan 2019 tarihinde görücüye çıktı. Sezonun 2. yarısının ne zaman yayınlanacağı ise henüz belli değil.

No Good Nick‘in yaratıcıları David H. Steinberg ve Keetgi Kogan. Yönetmen koltuğunda ise Andy Fickman, Bob Koherr ve Eric Dean Seaton gibi isimler oturuyor.

Yaşça küçük oyuncuların sürüklediği, kahkaha efektli bir aile komedisi olarak lanse edilebilecek olan No Good Nick’in bölüm süreleri ise 25-33 dakika arasında değişiyor.

KONU

Not: İspiyon (spoiler) verip ilk bölümün tadını kaçırmamak adına konu kısmını biraz yüzeysel geçeceğim. Lakin bir alttaki karakter tanıtımları kısmını biraz ispiyon vermeden geçmeyeceğim. Bu sebeple isteyenler o kısmı atlayıp geçebilirler.

Thompsonlar için sıradan bir gün hayatlarını değiştirecek bir güne dönüşmek üzeredir. Ailenin uzaktan akrabası olduğunu iddia eden 13 yaşında tatlı bir kız valizleriyle birlikte bir anda kapılarında belirir ve onlarla yaşamaya geldiğini söyler. Ebeveynlerini 6 ay önce bir trafik kazasında kaybettiğini, 6 aydır koruyucu ailelerde kaldığını ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yaşayan bir akrabasını yani onları bulunca buraya geldiğini söyler. Akabinde bir sosyal hizmet uzmanı gelir ve Nick’in hikayesini doğrular. Bakalım Thompsonlar ailenin bu yeni üyesiyle nasıl başa çıkacaklardır?

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Nick (Siena Agudong):

Adı Nicole ama o kısaca Nick ismini kullanıyor. Nick, aslında söylediği kişi değil. Kendisi bir dolandırıcı ve koruyucu ailesi Sam (Ted McGinley) ve Dorothy (Molly Hagan) ile birlikte çalışıyor. Thompsonlar’ın yanına onları soymak için taşınıyor. Soğukkanlı bir dolandırıcı/hırsız ve çok iyi bir yalancı olan Nick’in hesaplayamadığı bir sıkıntı var ki Thompsonlar onu çok iyi karşılıyor ve çabucak aileye buyur ediyor. Bu durum da çoktandır ilgi ve sevgiden yoksun olan Nick’in içten içe hoşuna gidiyor. Nick’in içinde kazananı merak edeceğimiz iyiyle kötü arasında bir savaş başlıyor. Nick’in eve taşınmasının ailenin birbirleriyle daha fazla ilgilenmelerine ve vakit geçirmelerine ön ayak olduğunu da belirtmeden geçmeyelim ayrıca.

Agudong’u Killer Women, Teachers ve Star Falls gibi dizilerden anımsamak mümkün. McGinley’yi ise Hope & Faith ve Married with Children dizilerinden hatırlayabilirsiniz.


Molly (Lauren Lindsey Donzis):

Thompson ailesinin küçük kızı. O da tıpkı Nick gibi 13 yaşında. Nick’i en sıcakkanlı şekilde karşılayan aile üyesi o. Nick eve taşınınca oda arkadaşı oluyorlar. Ayrıca onu okuldaki arkadaş grubuna da buyur ediyor.

Molly, birçok konuda farkındalık yaratmaya çalışan bir çocuk ve kafayı bu konuya takmış durumda. Bu konuyu gerçekten önemsediği için mi yoksa sürekli bir çekişme halinde olduğu arkadaşı Becky‘ye (Kyla-Drew) üstünlük sağlamak için mi her daim ön planda tutuyor derseniz, o ikisi arasında ince bir çizgi var işte.


Jeremy (Kalama Epstein):

Molly’nin ağabeyi. Geleceğe dair plan ve programlar içerisinde olan ve bir gün ABD Başkanı olmayı hayal eden bir genç.

Nick’e karşı ailede şüphe ile yaklaşan tek kişi Jeremy. Nick ile ilgili şüpheli bir durum gördüğü her an o şüphenin peşine takılmayı ihmal etmiyor.

Genç aktörü The Fosters dizisinden anımsayabilirsiniz.


Ed (Sean Astin):

Ed, ailenin babası. Sevimli ama biraz aptal olarak tarif edilebilecek neşeli bir baba Ed. Ayrıca son derece iyimser biri. Molly’nin ardından Nick’i en sıcakkanlı şekilde karşılayan aile ferdi o. Bir bankada çalışan Ed, kredi konusuyla ilgileniyor.

Astin’i Jeremiah, 24, The Strain ve Stranger Things gibi dizilerden anımsayabilirsiniz.


Liz (Melissa Joan Hart):

Ailenin annesi. Ailede sözü daha çok geçen kişi o. Kendi restoranı olan bir şef kendisi. Tıpkı işte olduğu gibi evde de patron gibi davranmak hoşuna gidiyor. Nick’in eve taşınmasına karşı ilk başta negatif yaklaşsa da tamamen kapıları kapattığını da söylemek mümkün değil.

Hart’ı Sabrina, the Teenage Witch ve Melissa & Joey dizilerinden yakinen tanıyoruz.


Nick’in hapishanede olan üçkağıtçı ve palavracı babası Tony rolünde ise Warehouse 13, Shooter ve Crumbs gibi dizilerden anımsanabilecek Eddie McClintock karşımıza çıkıyor.


YAZARIN NOTU

Yetişkin izleyicilere çok da hitap eden bir dizi olmasa da ben keyifle izledim No Good Nick’i. Siena Agudong, çok iyi taşımış cidden diziyi. Kızmaya çalışsan da kızılamayan epey tatlı bir karakter olmuş Nick. Onun etrafına yerleştirdikleri dörtlü de onu iyi tamamlamış diyebilirim. Konusu basit ama eğlenceli bir konu. Türü seviyorsanız bu diziye bir şans verin derim ben.