One Piece“Zenginlik, şöhret, güç.

Bu dünyadaki her şeyi elde eden adam, Korsanlar Kralı Gol D. Roger. İdamı sırasında söylediği son sözler insanları denize gönderdi. ‘Servetim ve hazinem mi? Eğer istiyorsanız, almanıza izin vereceğim. Arayın. Hepsini o yerde bıraktım.’ Şimdilerde erkekler, Grand Line’a doğru hayallerinin peşinden gidiyorlar. Artık Dünya, Büyük Korsan Çağı’na giriyor.”

Tanıtıma başlangıcın en iyi yolunun animenin girişi olduğunu düşündüm. One Piece nedir, kim tarafından yaratılmıştır gibi soruların cevaplarına bakacak olursak;

One Piece, Eiiçiro Oda tarafından yaratılan shounen manga serisidir. Haftalık Shounen Jump dergisinde 1997 yılından beri yayınlanmaktadır. Manga serisi, Production I.G. tarafından 1998’de bir orijinal video animasyonuna, Toei Animation tarafından da tüm Japonya’da yayın yapan Fuji Televizyonu’nda yayınlanan bir anime serisine uyarlanmıştır. Animemiz Şeytan Meyvesi kullanıcısı Monkey D. Luffy isimli genç bir adamın, zaman içinde oluşturduğu tayfayla Grand Line’a açılıp One Piece’i bulma ve Korsanlar Kralı olma çabasını konu ediniyor.

          Şeytan Meyvesi nedir?

 

 Şeytan Meyvesi, yenen meyvenin özelliğine göre güçler verir. Bu güçler kullanıcı ölene kadar onu terketmez. Peki, bu meyveyi yemenin dezavantajı yok mu? Tabii ki var. Bu meyveyi yiyenler bir daha yüzemezler. Denize düştüklerinde tek başlarına kurtulma ihtimalleri hiç yoktur. Ayrıca Kairouseki (Deniz Taşı) olarak bilinen maddeye dokunduklarında güçleri etkisiz hale gelir ve kullanıcı güçsüz, bitkin bir hale düşer. 

Bir söylentiye göre bir meyve yendiğinde, o meyvenin gücünü veren şeytan yiyen kişinin içine girermiş ve eğer ikinci bir meyve yenirse, bu iki şeytan birbiriyle savaşacağından kullanıcının bedeni patlarmış. Bu yüzden iki meyve yenilemiyor.

Marshall D. Teach (Nam-ı diğer Karasakal) dışında kimse iki meyve yiyememiştir.

Üç çeşit meyve türü vardır:

 • Logia: Bu meyve türünden yiyen bir kullanıcı, vücudunun herhangi bir kısmını meyvenin verdiği doğa gücüne (ateş, çelik vb.) çevirebilme ve kontrol edebilme yeteneği verir. Örneğin Portgas D. Ace’in vücudunu ateşe dönüştürebilmesi, Daz Bones’un vücudunu çeliğe dönüştürmesi gibi.
 • Zoan: Bu meyve türü, kullanıcının hayvan ya da insan-hayvan karışımı bir dönüşüm geçirmesine olanak verir. En güçlü örneği Rob Lucci’nin leopar dönüşümü.
 • Paramecia: Bu tür meyveler kullanıcılarına insan üstü güçler verir. En iyi örnek Monkey D. Luffy’nin Gomu Gomu meyvesini yiyerek lastik adam olması.

Bu yazıyı yazdığım tarihe kadar One Piece 687 bölüm, 13 film, 3 OVA, 6 özel bölüm ve 5 tiyatro bölümü yayınladı. Bu kadar bölüm içerisinde yüzlerce karakter karşımıza çıktı. Hepsini tek tek tanıtmak isterdim ama bu sizler için çok can sıkıcı olurdu. O yüzden sadece ana karakterimizin tayfası olan Hasır Şapka Korsanları’nı tanıtacağım sizlere. Diğer karakterleri izledikçe tanıyacaksınız.

          Karakterler:

     Monkey D. Luffy (Mugiwara no Luffy: Hasır Şapkalı Luffy):

Monkey D Luffy

Animemizin 17 yaşındaki ana karakteri. Hasır Şapka Korsanları’nın kaptanıdır. Gomu Gomu no Mi Şeytan Meyvesi’ni yiyerek lastik adam olmuştur. Korsan olmak istemesinin en büyük sebebi, dostu olan Kızıl Saçlı Shanks’a duyduğu hayranlıktır. En büyük hayali Korsanlar Kralı olmaktır. Çünkü ona göre Korsanlar Kralı denizlerdeki en özgür kişidir. Genellikle hep aynı kıyafetleri giyer: Kolsuz kırmızı bir gömlek, dizine kadar gelen mavi bir pantolon ve sandaletler. Ayrıca daima Shanks’ın verdiği ve artık kendiyle özdeşleşmiş hasır şapkasını takar. İnce ve cılız bir yapısı vardır, ancak bu görünüme tezat oluşturacak derecede bir fiziksel dayanlıklılığı vardır. Tayfanın en önemli savaş gücüdür. Genelde en güçlü rakibi kendisi alır.

Luffy saf bir karakterdir. Aklı bir karış havadadır. Etrafta gördüğü değişik tipleri daima tayfaya davet eder. En basit şeylerden bile hayrete düşüp Sugoi (Luffy’ce Suggeeeee) diye bir yaygara koparır ve gözlerinde yıldızlar belirir. Ayrıca korkusuz bir yapısı vardır. Kavgadan kaçmaz. İş kavgaya geldiğinde Luffy çok ciddileşir ve hayret verici bir şekilde kafası çok iyi çalışır. Ayrıca kavga sırasında rakiplerine aşağılayıcı lakaplar takar. Örneğin, Gekko Moria – Pırasa, Enel – Kulak memesi.

Ek Bilgiler:

 • En sevdiği yiyecek ettir. Etin kendini güçlendirdiğini söyler.
 • Eiiçiro Oda, o anda “Luffy” adını hissettiği için ana kahramana Luffy adını vermiştir.
 • Eğer Luffy gerçekten yaşasaydı Brezilyalı olurdu.
 • Luffy, seride gösterilen ilk D.’dir.
 • Luffy’yi Mayumi Tanaka seslendirmektedir.
 • Oda, Luffy’nin suratını maymuna benzetmektedir.

     Roronoa Zoro (Korsan Avcısı Zoro, Şeytan Kesici Zoro):

Roronoa Zoro

Roronoa Zoro, eski bir ödül avcısı ve yeni bir korsandır. Luffy’nin tayfaya kattığı ilk kişidir ve bir kılıç ustasıdır. 19 yaşındadır. Yetenekleri ve davranışları göz önüne alındığında kaptanın o olması gerektiği düşünülmektedir. Ayrıca tayfa dışındaki kişiler Zoro’nun yardımcı kaptan olduğunu düşünmektedir. En büyük hayali dünyanın en iyi kılıç ustası olmaktır.

Zoro’nun kıyafetlerini değiştirdiği çok nadir görülmektedir. Genelde beyaz bir tişört ve paçalarını botlarının içine soktuğu siyah pantolon giyer. Kolunda siyah bir bandana bağlıdır. Bu bandanayı sadece ciddi bir savaşa gireceği zaman kafasına bağlar. Görünüşündeki en belirgin özellik yeşil saçlarıdır. Saçları yüzünden Sanji, ona “Marimo” (Yosun Kafa) lakabını takmıştır. Vücudu savaşlarda aldığı yaralarla kaplıdır. En büyüğü Mihawk’tan aldığı omzundan kalçasına kadar gelen yaradır. Tayfanın en önemli 3 savaş gücünden biridir. Luffy’den sonra en güçlü ikinci rakibi kendisi alır.

Zoro, Santoryuu (Üç kılıç tekniği) tekniğini kullanır. Bu teknikte kılıçlardan birini ağzıyla kavrar. Bu tekniği başka birinin kullandığı görülmediğinden Zoro’nun bulduğu bir teknik olduğu düşünülmektedir. Zoro çok yüksek bir fiziksel dayanıklılığa sahiptir. Ağır yaralar almasına rağmen savaşlarına devam ettiği sıklıkla görülmüştür. Savaşlarında ciddi, merhametsiz ve canavarımsı bir tavır sergiler. Sadece zayıf rakipleri karşısında öldürmemek için kılıcının tersini kullanır. Ama çok güçlü olduğundan yine de ağır hasarlar verir.

Zoro ilk başlarda tayfaya katılmak istememişti ancak Luffy hayatını kurtardıktan sonra katıldı. Luffy’ye çok bağlıdır. Kararları beğense de beğenmese de hep Luffy’nin yanındadır. Çok ciddi meseleler olduğu durumda fikrini belirtir. Zoro yön bulma konusunda çok ama çok kötüdür. Düz yolda bile rahatça kaybolur. Ama kaybolduğunu hiç anlamaz, ona göre hep tayfa kaybolmuştur. Zoro’nun en sevdiği şeyler uyumak, içki içmek ve antrenman yapmaktır. Çoğunlukla uyur. Uyumadığı zamanlarda antrenman yapar ve içki içtiğinde sarhoş olmaz.

Ek Bilgiler:

 • Zoro, Hasır Şapka Korsanları içerisinde en çok İngilizce dublaj sanatçısı kullanan kişidir.
 • Zoro, adını gerçekte yaşamış bir korsandan alan tek Hasır Şapka korsanıdır. (Francois L’olonnais)
 • Oda, Zoro’ya en çok benzeyen hayvanın köpekbalığı olduğunu açıklamıştır.
 • Zoro’nun en sevdiği yiyecekler beyaz pirinç, Deniz Kralı eti ve birayla tadı güzel giden her şeydir.
 • Hasır Şapka Korsanları bir aile olsaydı, Zoro bu ailenin en büyük oğlu olurdu.
 • Zoro gerçek dünyada yaşasaydı Japon olurdu.
 • Zoro, Kazuya Nakai tarafından seslendirilmiştir.

     Nami:

Nami

Nami tayfanın rotacısıdır. Aynı zamanda kapkaççı ve hırsızdır. 18 yaşındadır ve tayfaya katılmış ikinci kişidir. En büyük hayali dünya haritası çizmektir. Sezgileri oldukça kuvvetlidir. Bu sezgileri sayesinde havadaki ufacık değişimleri bile fark edebilmektedir. Nami’nin korkak bir yapısı vardır ve genellikle kavgalardan kaçar. Ancak sorumluluk alması gereken yerlerde elini taşın altına sokup kavgaya katılır. Kıyafetlerini çok sık değiştirir. Bunun dışında, omuzlarına kadar inen turuncu saçları vardır. Oda ve Sanji’ye göre vücut ölçüleri 87-56-86’dır.

Nami’nin en büyük özelliği tam bir paragöz olmasıdır. Para için yapmayacağı şey yoktur. Tayfanın para kontrolü de Nami’dedir. İsteyene borç para verir ama üç katı faizle geri ister. Tüm tayfa para konusunda Nami’den korkar. Paraya çok önem verse de asıl önem verdiği şey arkadaşlarıdır.

Ek Bilgiler:

 • Nami’nin çizdiği ilk harita Cocoyashi Köyü’nün haritasıdır.
 • Nami de Zoro gibi sarhoş olmaz.
 • Nami’nin en sevdiği yiyecekler portakal ve diğer meyvelerdir.
 • Nami başka bir korsan tayfasından Hasır Şapkalar’a katılan tek kişidir.
 • Nami, Chopper’dan sonra en düşük ikinci ödüle sahip kişidir.
 • Nami’yi Akemi Okamura seslendirmiştir.

     Usopp (Yalancı Usopp, Keskin Nişancılar Kralı Sogeking):

Usopp

Usopp tayfanın keskin nişancısıdır. 17 yaşındadır ve tayfaya katılan üçüncü kişidir. En büyük hayali Denizin Cesur Savaşçısı olmaktır. Usopp, uzun kıvırcık saçlı ve sıska bir karakterdir. Kafasında koyu yeşil bir bandana ve özel nişancı gözlükleri vardır. Kahverengi bir tulum giyer ve omzunda içinde malzemelerini taşıdığı bir çantası vardır.

Usopp son derece yalancı ve korkak biridir. Ama bazı durumlarda cesaret gösterebilir; bu da korkak cesaretidir. Düşmandan kaçmak için saniyede bin tane yalan uydurabilir. (Bu bir dünya rekorudur.) Tehlikeli bir durumda hemen bahaneler uydurur. Örneğin, bu adaya çıkarsam ölürüm hastalığı.

Her ne kadar çok yalancı olsa da aynı derecede iyi bir keskin nişancıdır. Genellikle silah olarak sapan kullanır. Çantasında türlü türlü malzemeler bulunur: Acı tobacco sosu, çürük yumurta gibi.

Ek Bilgiler:

 • Usopp mantardan nefret eder; çünkü küçükken zehirli mantar yemiştir.
 • Usopp’un doğum tarihi 1 Nisan’dır. Yalancılar Günü olarak da bilinir.
 • Usopp’u Kappei Yamaguchi seslendirmektedir.

     Sanji (Kara Bacak Sanji):

Sanji

Sanji, tayfanın yetenekli aşçısıdır. 19 yaşındadır ve ekibe dördüncü olarak katılmıştır. En büyük hayali tüm denizlerin birleştiği yer olduğu söylenen ve henüz varlığı kanıtlanmamış bir yer olan All-Blue’yu bulmaktır. Sanji’nin ince ve uzun bir yapısı vardır. Genellikle şık siyah bir takım elbise giyer. Arada gömleği değişiklik gösterir. Sarı saçları daima bir gözünü kapatır. Görünüşündeki en belirgin özellik kaşlarıdır. Kaşının bitimi spiral bir şekildedir. Bu yüzden Zoro tarafından “Dart Kaşlı” ya da “Ucube Kaş” diye çağırılır. Devamlı sigara içer.

Sanji, Zoro ve Luffy ile birlikte tayfanın en temel üç savaş gücünü oluşturur. Savaşırken ellerini kullanmaz. Bunu da elleriyle yemek yaptığı için riske atmak istemediğini söyleyerek açıklamıştır. Savaşırken ayaklarını ve bacaklarını kullandığı için vücudunun alt tarafı çok güçlüdür. Ayrıca giydiği ayakkabılar da özel yapımdır ve gücünü arttırır.

Zoro’nun en önemli özelliği yiyeceklere gösterdiği saygı ve aşçılık becerileridir. Yiyeceklerin ziyan olmasına çok sinirlenir. Aç olan hiç kimseyi geri çevirmez. Çünkü küçükken aç kalmanın ne demek olduğunu yaşayarak öğrenmiştir. Yemeklerini ustalıkla ve kısa sürede hazırlar. En büyük zaafı ise kadınlardır. Güzel ve çekici bir bayan gördüğünde hemen onla flört etmeye başlar. Bu hareketleri yüzünden diğer lakabı Ero-Cook (Sapık Aşçı) olmuştur. Ayrıca güzel veya çirkin olsun, hiçbir bayana vurmaz.

Ek Bilgiler:

 • Sanji’nin içtiği sigaranın markası King Ground’tur.
 • Sanji güzel bir kadın gördüğünde sürekli Mellorine der.
 • Zeff hala hayatta olduğu için tayfada sevdiği birini kaybetmeyen tek Hasır Şapka korsanıdır.
 • Sanji, Usopp ve Luffy hiç hasta olmadıklarından nasıl bir his olduğunu bilmezler.
 • Chopper’a göre Sanji’nin kan grubu S(-)’tir ve bu çok çok nadir bulunur.
 • Sanji’nin bir bakışta kadın bedenlerini ölçme yeteneği vardır.
 • Sanji’nin en sevdiği yiyecekler acılı deniz ürünleri, makarna ve siyah çay ile iyi giden her şeydir.
 • Hasır Şapka Korsanları aile olsaydı Sanji ikinci çocuk olurdu.
 • Eğer Sanji gerçekte yaşasaydı Fransız olurdu.
 • Sanji’yi Hiroaki Hirata seslendirmektedir.

     Tony Tony Chopper (Pamuk Şeker Seven Chopper):

Tony Tony Chopper

Chopper tayfanın doktorudur. 15 yaşındadır ve tayfaya beşinci katılan kişidir. Chopper, Hito hito no Mi Şeytan Meyvesi’ni yiyerek insan özellikleri kazanmış bir ren geyiğidir. En büyük hayali tüm hastalıkları iyileştirebilen bir ilaç yapmaktır. Chopper’ın kafasında, üzerinde x işareti olan pembe bir şapka vardır. Mor bir şort giymektedir ve sırtında içinde tedavi için gerekli malzemeleri taşıdığı mavi bir çanta vardır. Chopper’ın görünüşündeki iki farklılık, burnu ve sol boynuzundadır. Boynuzunu kırdığı için metal bir plaka bağlamıştır. Burnu ise mavi renktedir. Chopper’ı ilk defa görenler onu “tanuki” (rakun) sanmaktadır.

Chopper son derece saftır ve ekibin en duygusal üyesidir. Duygularını hiç saklayamaz ve her an ağlamaya hazırdır. Her şeye çok çabuk kanar. Usopp’un her yalanına inanır. Aynı zamanda Nami ve Usopp gibi korkaktır. Bunun nedeni çocuksu yapısı ve güven eksikliğidir. Buna karşın bir görevi varken görevi eksiksiz tamamlamaya çalışır. Benim en sevdiğim karakterlerden biridir. (Çok sevimli ya.)

Chopper’ın dönüşebildiği formlar vardır ama özellikle savaşacağı zaman, kendi bulduğu Rumblee Ball isimli bir top kullanır ve bu top ona ekstradan dönüşme imkanı sağlar.

Ek Bilgiler:

 • Chopper, Rumble Ball’u altı saatte bir kullanabilir. Aksi takdirde dönüşüm geçiremez.
 • Chopper, tayfadaki en genç elemandır.
 • Chopper’ın en sevdiği yiyecekler pamuk şeker, çikolata ve tatlı olan her şeydir.
 • Chopper, Ikue Ohtani tarafından seslendirilmektedir.

 Yazının bundan sonrasında tanıtımı yer alan 3 karakter, diziye bir süre sonra katılmaktadır. O nedenle ispiyon içine alındı.

     Nico Robin (Şeytan Çocuk): (130)

Nico Robin

Nico Robin tayfanın arkeoloğudur. 28 yaşındadır ve tayfaya altıncı katılan kişidir. Yediği Hana Hana no Mi Şeytan Meyvesi ona istediği yerde istediği kadar uzuv çıkarma yeteneği verir. En büyük hayali Rio Poneglyph’ini bulup tarihin uzun ve saklı kısmını çözebilmektir. Robin uzun boylu ve ince yapılı bir kadındır. Uzun siyah saçları vardır. Nami gibi o da çok sık kıyafet değiştirmektedir. Sanji ve Eiiçiro Oda’nın ortak düşüncesine göre vücut ölçüleri 99-59-89’dur.

Robin’in son derece umursamaz ve sakin bir tavrı vardır. Çok fazla konuşmaz ve çok az mimiği vardır. Kendi tayfasıyla bile az konuşur. Sık sık onlar hakkında uğursuz şeyler söyler. Robin küçüklüğünden beri Arkeoloji’ye meraklıdır. Henüz 8 yaşındayken arkeolog ünvanı kazanmıştır. Ohara bilginlerinden hayatta kalan tek kişidir. Görünüş olarak göstermese de Robin savaş sırasında en az Zoro kadar merhametsizdir.

Ek Bilgiler:

** Robin, Luffy’nin tayfaya davet etmediği tek ekip üyesidir. ** Robin tayfada ödül açılış ücreti en yüksek kişidir. Hatta bir süreliğine Luffy’den daha yüksek ödüle sahipti. ** Robin’in en sevdiği yiyecekler sandviç, şekersiz kek ve kahveyle yenebilecek her şeydir. ** Robin, tayfanın annesi olarak tarif edilmiştir. ** Eğer Robin gerçekte yaşasaydı Rus olurdu. ** Nico Robin’i Yuriko Yamaguchi seslendirmektedir.

     Franky (Sayborg Franky): (322)

Franky

Franky tayfanın marangozudur. 34 yaşındadır ve tayfaya yedinci olarak katılmıştır. Küçüklüğünden beri çok yetenekli bir marangoz olan Franky, geçirdiği bir kaza sonrasında bu yeteneğini kullanarak kendini yarı insan yarı makineye (Sayborg) çevirmiştir. Gücünü koladan alır. Franky ince bacaklara sahip olmasına rağmen üst vücudu kaslı ve iridir. Açık mavi saçlara sahiptir ve renkli gömlek ile külottan başka bir şey giymez. Bu yüzden çevreden sapık damgası yer.

Franky, Chopper gibi aşırı duygusaldır. Duygusal bir hikaye duysa hemen ağlamaya başlar ama asla ağladığını kabul etmez. En çok kullandığı kelime Super (Süüpıııır) dır. Kendini övmeyi çok sever. Franky’nin vücudunda çok sayıda silah vardır: Elinde makineli tüfek ve top mermisi vardır. Sol elinin üstünde hedef aygıtı vardır. Sağ elinin derisini eldiven gibi çıkarıp demir bir yumruk yapabilir ve bu el fırlatılabilir bir yapıdadır; zincirli bir şekilde koluna bağlıdır. Böylece uzak mesafelere uzanabilir. Vücudunun ön tarafı oldukça sağlamdır. Top mermilerine bile dayanabilir. Ama arka kısmı hala normal insan bedenine sahiptir ve yaralanabilir.

Ek Bilgiler:

** Franky’nin en sevdiği yiyecekler hamburger, patates kızartması ve koladır. ** Franky’yi Kazuki Yao seslendirmektedir.

     Brook (Mırıldanan Kılıç Ustası): (381)

Brook

Brook tayfanın müzisyenidir. 88 yaşındadır ve tayfaya katılan sekizinci kişidir. Brook yaşayan bir iskelettir. Bunun sebebi yediği Yomi Yomi no Mi’dir. Bu Şeytan Meyvesi yiyen kişiye öldükten sonra tekrar dirilip sonsuz bir yaşam verir. Brook 2.66 cm’lik boyuyla tayfanın en uzunudur. Brook iskelet olmasına rağmen afrosu bozulmadan kalmıştır. Bunu saç köklerinin çok güçlü olmasına bağlar. Biraz eskimiş bir siyah takım giyer. İç astarı ve yakası turuncudur. Boynuna mavi bir eşarp bağlar. Brook ölmeden önce alnında (Ω) şeklinde yara izi vardı. Öldükten sonra bu, alnında bir çatlak şeklinde kalmıştır. Brook’un görünüşü Ozzy Osbourne, Jimmy Hendrix, Slash gibi birçok sanatçıya benzerdir.

Brook son derece yetenekli bir müzisyendir. Her türlü müzik aletini rahatlıkla çalabilir. Müzisyenliğinin yanı sıra tayfada Zoro’dan sonraki kılıç ustasıdır. Elinde taşıdığı mor baston aslında bir kılıçtır. Dövüş stili eskrim tarzındadır. Sadece kemik olmasına rağmen göründüğünden daha dayanıklıdır. Brook her ne kadar dıştan centilmen gibi gözükse de içten içe içinde bir sapıklık barındırmakta. Gördüğü kadınlara genelde “Külodunuzu görebilir miyim?” diye sorar. Genellikle çok neşeli ve esprilidir. Şöyle kendine özgü bir gülüşü vardır. Nami, Usopp ve Chopper gibi Brook’un da korkusu vardır; hayalet ve hortlaktan korkar. Luffy ile ilk tanıştıklarında kendisinin iskelet olduğunu unutmuş ve “yaşayan iskelet” dendiğinde çok korkmuştu.

Ek Bilgiler:

** Brook Hasır Şapka Korsanları’nda tayfa olmadan önce diğer tayfasında kaptan olan tek kişidir. ** İskelet müzisyen fikri, Oda’nın aklına 2000 yılında gelmiştir. ** Brook’un ödülünün aktif olup olmadığı bilinmiyordu. 600. bölümde aktif olduğu onaylandı. ** Brook seride görülen ikinci iskelettir. ** Brook’un doğum tarihi 3 Nisan’dır. ** Oda, Brook’u ata benzetmektedir. ** Brook’un simge renkleri siyah ve beyazdır. ** Eğer Hasır Şapka Korsanları bir aile olsaydı, Brook büyükbaba olurdu. ** Brook gerçekte yaşasaydı Avusturya’da doğardı. ** Brook’un kan grubu yaşadığı zamanlarda X’ti. (Nami ve Chopper ile aynı) ** Brook Yuichi Nagashima tarafından seslendirilmektedir.

 

          Son söz:

Kimi zaman güldüren, kimi zaman duygulandıran, kimi zaman heyecandan hop oturup hop kaldıran harika bir anime. Bir sonraki bölüme geçmek için zaman kaybetmek istemeyeceksiniz. Bu ilk yazım, eğer bir kusurum varsa affola. Ek bilgiler kısmı şuradan alıntıdır. Son olarak sizlerle 3 adet video paylaşmak istiyorum. Birinci video animenin ilk açılış müziği. İkinci video benim en çok sevdiğim açılış müziği olan altıncı açılış müziği. Üçüncü video ise diziye sonradan katılan Brook’un söylediği Binks Sake şarkısıdır. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.

Birinci Açılış Müziği

Altıncı Açılış Müziği

Binks Sake Şarkısı