Yetişkinlere yönelik yayın yapan ve Rick and Morty, Robot Chicken gibi animasyon dizileriyle de oldukça bilinen Adult Swim, geçtiğimiz Ekim ayında bizleri yeni bir animasyon dizi ile buluşturdu. Daha önce yazarlığını, yönetmenliğini ve/veya yapımcılığını üstlendiği Samurai Jack, Dexter’s Laboratory ve Hotel Transylvania film serisi gibi işleriyle bilinen Genndy Tartakovsky‘nin elinden çıkan Primal (ya da bazı yerlerde geçen adı ile Genndy Tartakovsky’s Primal) adındaki bu dizimizin ilk 5 bölümü, 7-11 Ekim tarihleri arasında 5 akşam üst üste yayınlandı ve araya girdi. İlk sezon 10 bölüm sürecek ve kalan 5 bölüm 2020 yılı içerisinde izleyicilerle buluşacak.

KONU:

Adından da belli olduğu üzere dizimiz ilkel çağlarda geçiyor. Vahşi bir avcı olan bir mağara adamı (Spear) ile yine dönemin vahşi avcılarından olan bir T-Rex (Fang) ana karakterlerimiz. Normalde yan yana olmalarını beklemeyeceğimiz bu iki karakter kaderin cilvesi ile yaşanan bir trajedi sonucu bir araya geliyor ve hayatta kalmak için birlikte mücadele ederken buluyorlar kendilerini.

YAZARIN NOTU:

İlk 3 bölümüyle nispeten gerçekçiliğe daha yakın gibi (evet, gibi dememin sebebi 2 ana karakterden birinin dinozor olması) duran dizi, 4. ve 5. bölümlerde işin içine büyü, ayin vs. olayların girmesi ile daha çok fantastik bir hal aldı diyebilirim. Dizide konuşma yok, sadece karakterlerin çıkardığı hırıltı ve çığlık benzeri sesler var. İlkel dönemde geçtiğini sonuna kadar hissettiren yoğun şiddet sahneleri de var elbette. Bu tarzda bir iş ilginizi çekerse, şiddet içeriği sizi çok da rahatsız etmezse tavsiye edebileceğim bir iş. 20-22 dakika aralığındaki bölüm süreleriyle de izlemek için gayet ideal. Yormadan, sıkmadan izletiyor kendini.

Benim diziyle ilgili söyleyeceklerim bu kadar. İspiyon (spoiler) vermeden nasıl daha fazla yazıp tanıtabilirdim bilemiyorum. O nedenle kısa bir tanıtım oldu. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.