Çiçeği burnunda dijital platform Apple TV+’ın yeni dizisi Servant, 28 Kasım 2019 tarihinde ekran macerasına başladı. Söz konusu tarihte 3 bölümle görücüye çıkan dizi, 6 Aralık tarihinden itibaren ise haftada bir bölüm şeklinde yayınlanacak her cuma günü. İlk sezonu 10 bölüm sürecek olan dizinin 2. sezon onayı da mevcut.

Gizem unsurunun ön plana çıktığı bir psikolojik drama olan Servant‘ın yaratıcısı Tony Basgallop. Hollywood’da iz bırakmış birçok filmde (The Sixth Sense, Signs, The Happening, Unbreakable, Split) senarist, yönetmen ve yapımcı bütünlüğünde çalışmışlığı bulunan, sektörün önemli isimlerinden biri olan M. Night Shyamalan ise dizide yapımcı ve yönetmen olarak yer alıyor. Ona yapımcı koltuğunda Steve Tisch, Ashwin Rajan, Jason Blumenthal ve Todd Black gibi isimler eşlik ediyor.

Dizinin bölüm süreleri 30-35 dakika arasında değişiyor ilk 3 bölüm itibarıyla.

KONU

Philadelphia’da yaşayan evli bir çift, yatılı bebek bakıcısı olarak garip ve gizemli bir genç kızı işe alırlar ve olaylar gelişir. Çiftimizin de gariplik bakımından söz konusu genç kızdan pek de aşağı kalır bir yanları yoktur bu arada.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

*Dorothy Turner (Lauren Ambrose)*

Evin hanımı. Doğum sonrası sürecinin ardından bakıcının işe başlamasıyla mesleğine yeniden dönecek olmanın heyecanını yaşıyor. Bir TV kanalında muhabirlik yapıyor.

Aktrisi Coma, Dig ve Six Feet Under gibi dizilerden tanıyoruz.

*Sean Turner (Toby Kebbell)*

Dorothy’nin kocası. Yeni bakıcının işe başlamasından pek hoşnut sayılmaz aslında ama karısının gönlünü hoş etmek istediği için sorun çıkarmıyor. Sean, yetenekli bir şef aşçı.

*Julian Pearce (Rupert Grint)*

Dorothy’nin erkek kardeşi ve Sean’ın yakın arkadaşı.

Aktörü Snatch, The ABC Murders ve Sick Note dizileri dışında Harry Potter film serisinden tanıyoruz.

*Leanne Grayson (Nell Tiger Free)*

Turner çiftinin evinde yeni işe başlayan bebek bakıcımız. 18 yaşında, sessiz, gizem dolu, hafiften garip ve yabani.

Aktrisi Game of Thrones ve Too Old to Die Young dizilerinden anımsayabilirsiniz.

Genel hatlarıyla böyle bir dizi Servant. İspiyon (Spoiler) verip ilk bölümün tadını kaçırmamak adına mümkün olduğunca yüzeysel bir şekilde geçtim bilinmesi gerekenleri.

Daha ilk bölümden izleyicinin dikkatini üzerine çekiyor dizi akıcı ve sürükleyici hikayesiyle. Gizemiyle ve sunumuyla da izleyiciyi kendine bağlıyor. Bölüm süreleri de kısa olunca bölümler çabucak bitiyor ve sezonun devamının elinizin altında olmasını arzuluyorsunuz. Benim düştüğüm boşluğa düşmemek adına sezonun tamamlanmasını beklemeniz hayrınıza olabilir bence.

Söz konusu dörtlü iyi paslaşıyor genel olarak baktığımızda ama Lauren Ambrose’un bir tık daha öne çıktığını da belirtmem gerek ilk 3 bölüm itibarıyla.

Benim diziyle ilgili söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.

FRAGMAN