Malumunuz film uyarlaması diziler aldı başını gitti, her ay neredeyse bir tane film uyarlaması yeni dizi geliyor. Snatch de aynı isimli 2000 yapımı ünlü filmden uyarlama dizi olarak geçtiğimiz ay karşımıza çıktı. Dizi işine Chosen ile başlayan Netflix, Amazon, Hulu gibi online platform olan Crackle‘ın The Art of More ve StartUp dizilerinden sonra bizlerle buluşturduğu dördüncü dizisi. Crackle da Netflix ve Amazon gibi yayınladığı dizilerin aynı gün içerisinde tüm bölümlerini sunuyor. İlk sezonu 10 bölümden oluşan dizi, geçtiğimiz günlerde 2. sezon onayını da aldı.

Mutfağında Alex De Rakoff ve dizinin aynı zamanda başrollerinden biri olan ünlü oyuncu Rupert Grint bulunuyor.

KONU

Kendi çapında üçkağıt işleriyle geçinmeye çalışan üç kafadar bir gün küçük çaplı bir soyguna kalkışırlar ve yaptıkları soygun hiç de küçük bir soygun olmaz. Bu soygunla istemeden de olsa başlarını büyük belaya sokarlar. 15 yıl öncesinde kapanan bir defteri de tekrardan açmış bulunurlar.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Charlie Cavendish (Rupert Grint)

Albert ve Billy’nin yakın arkadaşı. Albert ve Billy’ye göre daha şanslıdır; çünkü zengin bir aileden gelmiştir. Aslında paraya ve düzenbazlık yapmaya ihtiyacı olmasa bile onların yanında üçkağıt işlerinde bulunur. Neşeli, komik ve eğlenceli biridir. Her türlü beladan paçayı sıyırmayı başarır.

Oyuncuyu ünlü Harry Potter film serisinden hatırlarsınız.

Albert Hill (Luke Pasqualino)

Ünlü soyguncu Vic Hill’in oğludur. Babası 15 sene önce hapse girdikten sonra annesiyle tek başına kalmıştır ve zorlu bir hayatı geçmiştir. Annesiyle el ele verip bugünlere kadar gelmiştir. Babasından çok fazla hoşlanmaz ve yaptığı işlerde onun düştüğü hatalara düşmemeye çalışır. Charlie ve Billy’ye göre daha mantıklı ve planlı hareket eden birisidir ve üçkağıtların ana beyni kendisi olur. Takımına liderlik eder.

Oyuncuyu The Musketeers ve Our Girl dizilerinden tanıyabilirsiniz.

Billy Ayres (Lucien Laviscount)

Boksördür. Yasal olmayan boks maçlarına katılıp Albert ve Charlie’nin yardımıyla para kazanmaya çalışır. Bu boks maçlarında onun üstünden bahis oynarlar. Düşünmeden kaba kuvvete başvurmayı seven biri.

Oyuncuyu Scream Queens dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Sonny Castillo (Ed Westwick)

Albertlerin üçkağıt döndürdüğü mahallenin ünlü mafyasıdır. Kimse ona bulaşmaya cesaret edemez.

Oyuncuyu Wicked City ve Gossip Girl dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Lotti Mott (Phoebe Dynevor)

Sonny Castillo’nun metresi ve ortağıdır. Sonny’yi sevmese de parası için ona katlanmak zorundadır. Önüne çıkan fırsatları değerlendirmesini bilir.

Oyuncuyu Dickensian dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Chloe Koen (Stephanie Leonidas)

Kuyumcunun yanında çalışan Chloe, Charlie’nin ondan hoşlanmasıyla ekibe dahil olur.

Lily Hill (Juliet Aubrey)

Albert’ın annesi.

Ayrıca Marc Warren da dizinin kadrosunda bulunuyor.

 

Vic Hill (Dougray Scott)

Albert’ın babası. 15 yıl önce ters giden bir soygun sonucu yakalanıp hapse düşer. Ünlü bir soyguncudur, parayı çok sever.

Oyuncuyu Hemlock Grove ve Desperate Housewives dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

SON SÖZ

Başrolünde çok sevdiğim Rupert Grint’i barındırmasıyla merakla beklediğim diziler arasına girmişti bu dizi. Ayrıca Crackle’ın bir önceki dizisi StartUp’ı bayıla bayıla seyredince de platforma sempatim arttı. Dizide Rupert Grint beklediğim gibi süperdi, geri kalan isimler de hiç fena değildi ama dizi biraz daha absürtlüğe ve durumları abartmaya çalışmış. Ben biraz daha ciddi bir iş beklediğimden kimi yerlerde kafamı şişirdiniz diye söylendim.

Sezon olarak ilk bölümlerinde nasıl başladıysa öyle gitti. StartUp kadar herkese tavsiye edebileceğim bir iş olmasa da Rupert Grint severler en azından bir iki bölüme bakabilir. Süreleri de 40 dakika olunca izlemesi çok sıkıntı yaratmadı bende. Çerezlik modda çok yüksek beklentiye girmeden izleyebilirsiniz. İlk sezonu da kapalı bittiği için yeni sezon gelecek olsa bile bakmayabilirsiniz.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.

TANITIM FRAGMANI