Keanu Reeves’in başrolünde olduğu, ilki 2014 yılında vizyona giren, 2017 ve 2019’da devam filmleri gelen John Wick serisinin öncesinde geçecek The Continental adlı dizi ile ilgili ilk haberi 2017’nin Haziran ayında almıştık.

John Wick filmlerinde geçen olaylarından 40 yıl öncesini konu alacak The Continental, giderek John Wick evreninin en önemli parçası haline gelen, kiralık katiller için otel konseptinin arkasındaki başlangıç hikayesini anlatacak. Dizideki hikaye, suikastçılar için güvenli bir liman olan The Continental otelinin genç sahibi Winston Scott’ın (Filmlerde Ian McShane tarafından canlandırılan) gözünden anlatılacak. Winston, dünyanın en tehlikeli suçlularının buluşma noktası olarak hizmet eden ikonik oteli ele geçirmek için, zorlu bir girişimle New York’un gizemli yeraltı dünyasında ölümcül bir rota çiziyor.

Lionsgate Television tarafından Starz için hazırlanan, 90’ar dakikalık 3 bölümden oluşacak dizide rol alacak isimler en sonunda açıklandı.

Pazartesi günü, Cehennem Silahı, Cesur Yürek gibi filmleriyle yakından tanıdığımız tartışmalı isim Mel Gibson’ın Cormac karakteriyle dizide rol alacağı açıklandı.

Colin Woodell’ın (The Originals, The Purge, The Flight Attendant), genç Winston Scott karakteri ile dizinin başrol oyuncusu olacağı ile ilgili haber dün geldi.

Dün ayrıca, Hubert Point-Du Jour (The Good Lord Bird), Jessica Allain (The Laundromat), Mishel Prada (Vida), Nhung Kate (The Housemaid) ve Ben Robson’ın (Animal Kingdom) otelin potansiyel müşterileri olarak diziye katıldıkları ile ilgili haberi aldık.

Hubert Point-Du Jour, Jessica Allain, Mishel Prada, Nhung Kate and Ben Robson

Point-Du Jour, Miles; Jessica Allain, Lou; Mishel Prada, KD; Nhung Kate, Yen ve Ben Robson, Frankie karakteri ile dizide rol alacaklar.

Greg Coolidge (Wayne, Ride Along) ve Kirk Ward (Wayne), dizinin yazarlığını, yönetici ve yönetici yapımcılığını üstlenecekler.

Albert Hughes, 1. ve 3. bölümü yönetecek. 2. bölümü yönetecek isim daha açıklanmadı.

Thunder Road Pictures’dan Basil Iwanyk ve Erica Lee, Chad Stahelski, Derek Kolstad, David Leitch, Shawn Simmons, Paul Wernick ve Rhett Reese de yönetici yapımcı olarak dizide görev alacaklar.

John Wick’in 3 filmi dünya çapında yaklaşık 600 milyon dolar hasılat elde etti. Filmlerin senaryosunu Derek Kolstad yazdı, yönetmenliğini Chad Stahelski yaptı.  John Wick: Chapter Four şu anda Almanya, Fransa ve Japonya’da yapım aşamasında.