Geçtiğimiz sezon ekrana getirdiği bütün dizilere yeni sezon onayı vermesiyle dikkati çeken The CW kanalı gelecek sezon için üç yeni dizi istedi. Hepsi drama olan bu dizilerin iki tanesi sonbaharda, diğeri sezon ortasında yayınlanacak.

* Sonbahar Dizileri:

* Batwoman:

Arrow’a 10 bölümlük final sezonu için onay veren kanal, DC Comics portföyünü yine genişletiyor. Kanalın DC dizilerinin Aralık ayındaki ortak bölümlerine konuk olan ve bu sayede evrene tanıtılan Batwoman’ın dizisi onay aldı. Kanalda Pazar günü yayınlanacak.

Ruby Rose’un canlandırdığı Katy Kane, 1956 yılında çizgi roman dünyasına tanıtıldı. Dizinin hikayesi Batman’in gizemli bir şekilde ortadan kaybolduğu bir zaman diliminde Gotham’da geçiyor. Aradan geçen üç yıl sonrası Jacob Kane (Dougray Scott) ve sahip olduğu güvenlik şirketi Crows Private Security, şehri korur hale gelmiş.

Eşini ve kızını Gotham’daki suç dünyasına kurban veren Jacob Kane, hayatta kalan tek kızı Katy’yi güvenliği için uzağa göndermiş, kilometrelerle birlikte baba-kızın ilişkisinin arasına da mesafe girmiştir. Jacob, Catherine Hamilton-Kane (Elizabeth Anweis) isminde zengin ve şirketine destek olan bir kadınla yeniden evlense de kızıyla olan ilişkisi düzelmemiştir.

Katy, babasını ve şirketini hedef alan bir çete şirketin çalışanlarından eski sevgilisi Sophie Moore’u (Meagan Tandy) kaçırınca evine döner. Kuzeninin yokluğunda şehrini korumaya gayret gösteren, Sophie’yi arayan ve bu sırada kendi problemleriyle boğuşan Katy, babasının hiç sevmediği birine, bir kanunsuza dönüşür. Bu yolda ona üvey kız kardeşi Mary (Nicole Kang) ve Wayne Enterprises’ın teknoloji gurusu Lucious Fox’un oğlu Luke Fox (Camrus Johnson) yardım eder. Karşısında ise akıl çizgisinde gidip gelen bir kadın olan Alice (Rachel Skarsten) vardır.

Batwoman, lezbiyen bir karakterin merkezde olduğu ilk süper kahraman dizisi. Yeni diziyi kanalın diğer süper kahraman dizilerini hazırlayan Greg Berlanti ve ekibi hazırlıyor. Caroline Dries (The Vampire Diaries) senaryoyu yazıyor.


* Nancy Drew:

Edward Stratemeyer’ın popüler roman serisi sinemadan sonra TV ekranlarına da geliyor. Dizinin uyarlaması Çarşamba günü kanalda olacak. Gossip Girl, Dynasty (2017) ve Marvel’s Runaways gibi dizileri birlikte hazırlayan Josh Schwartz ile Stephanie Savage’ın şirketi Fake Empire ve CBS Television Studios’ın ortak yapımcı olduğu bir proje.

18 yaşındaki Nancy Drew (Kennedy McMann), Maine’e bağlı Horseshoe Bay’de yaşayan ve üniversiteye gitmek için kasabadan ayrılmaya hazırlanan bir gençtir. Kendi kasabasındaki suçlarla ilgilenen genç dedektif, annesinin beklenmedik ölümü sonrası dedektifliği bırakır ve üniversite planları altüst olur.

Yeniden başvurmak için gün saymaya devam ederken kasabadan birisi öldürülünce dört gençle birlikte kendisini şüpheli olarak buluverir: Nancy’nin lisedeki baş düşmanı George Fan (Leah Lewis); gizemli bir geçmişi olan zengin kız Bess Marvin (Maddison Jaizani); Nancy’nin gizli erkek arkadaşı Ned “Nick” Nickerson (Tunji Kasim) ve canayakın ama işe yaramaz bir genç olan Ace (Alex Saxon).

Beş genç isimlerini temizlemek için iş birliği yapar. Nancy’nin yeniden dedektifliğe koyulması şimdilerde Dedektif Karen Hart’la (Alvina August) sevgili olan babası Carson Drew’la (Scott Wolf) arasında sorun çıkarır. Üstelik Nancy’nin devam ettirdiği soruşturması doğaüstü bir varlıkla çakışır. Nancy, işlenen suçun genç bir kızın çözülmemiş cinayetiyle bağlantılı olduğunu fark eder.

Hayaletin Nancy’nin araştırmasına yardım edeceği veya sabote edeceği belirsizdir ama Nancy’nin işlenen suçu çözmesi için yaşayan taraf kadar yaşamayan kısımdan da ipuçları alacağı bellidir.

* Sezon Ortası:


* Katy Keene:

Kanalın dizilerinden Riverdale’in uzantısı olarak gelecek yıl ekranda olacak. Archie Comics’in karakterlerinin yer aldığı yeni dizinin hikayesi New York’ta geçiyor ve hayallerinin peşinden giden bir grup gencin yaşadıklarını konu alıyor. Hatta ana dizideki Josie McCoy (Ashleigh Murray) buraya transfer olacak.

Diziye ismini veren Katy Keene (Lucy Hale), moda ikonu olma yolunda ilerleyen ve bulabildiği herkese elbise tasarlayan bir genç. Alışveriş uzmanı talepkar patronu Gloria (Katherine LaNasa) nedeniyle günlük işinin stresi altındaki Katy, profesyonel boksör olma hayalindeki sevgilisi KO Kelly’nin (Zane Holtz) ve yakın arkadaşlarının desteğine sahiptir.

Oda arkadaşı Josie, babasının kayıt şirketini canlandırmak isteyen Cabot Media’nın CEO’su Alexander Cabot’nun (Lucien Laviscount) dikkatini çeker. Ancak başkan yardımcılığını yürüten ikiz kız kardeşi Alexandra (Camille Hyde) bu fikre olumsuz yaklaşır.

İki kızın oda arkadaşı Jorge (Jonny Beauchamp), ailesinin şarap dükkanda çalışmaktadır ve gözü Broadway’dedir. Birkaç olumsuz cevaba rağmen Ginger ismiyle yaptığı drag performansını bir sonraki seviyeye taşımayı ummaktadır. Gizemli bir kız olan Pepper Smith (Julia Chan), Andy Warhol’un sanat atölyesi Fabrika’nın benzerini kurmak istemektedir. Bağlantıları vardır ama gerekli parayı nereden sağladığını (tabii eğer varsa) bilen yoktur.

Şehirde var olmak ve kendi yollarını çizmek isteyen bu gençler sadece kariyeri değil aynı zamanda uzun süreli arkadaşlığı da bulacaklar.

Dizinin senaryosunu Roberto Aguirre-Sacasa ve Michael Grassi kaleme alıyor. Yapımcılığını Berlanti Productions, Warner Bros. Television ve CBS Television Studios üstlendi.