Aile Şirketi, Bein Connect’te yayınlanan bir komedi dizisi. 2020 yılı yazında başlayan dizi, kısa bir süre önce sona eren 3. sezonuyla birlikte final yapmış. Dizinin 3 sezonu da 13 bölümden oluşmakta. Bölüm süreleri 15-25 dakika civarlarında.

Dizinin senaryosu Kaman familyasının 3 mensubu (Emrah Kaman, Eray Kaman, Murat Kaman) tarafından kaleme alınmış. Koray Şahin, yönetmenliğini üstlenmiş. Şahin’e yapımcı koltuğunda Dilek Keser ve Fırat Parlak eşlik etmiş.

Soldan Sağa: Burak- Hande – Şenol – Harun – Bade – Baki

Dizimiz bir iş yeri komedisi. Hai Tur isimli bir seyahat acentesinde geçiyor hikayemiz ve bu acentede çalışan kişileri merkezine alıyor.

Harun ve Hande, acentenin sahipleri konumundalar. Hande, sektörde uzun seneler çalıştıktan sonra kendi şirketini kurmaya karar vermiş. Yeterli birikimi olmayınca babasından para desteği istemiş. Babası da bir şartla bu talebini karşılamayı kabul etmiş. O şart da aylak, geveze ve kendini beğenmiş erkek kardeşi Harun’un da onunla birlikte şirketi yönetmesiymiş. Hande, istemeyerek de olsa bu teklifi kabul etmiş ve bir süre önce şirketin temelleri atılmış.

Erkek kardeşinden pek haz etmeyen, onun şirkette varlığı hakkında “Ortalıkta çok fazla dolanıp işime engel olmasa yeter,” düşüncesinde olan Hande karakterini Özlem Öçalmaz canlandırıyor. Elini attığı her işe büyük bir bilmişlikle girişen, çok zeki olduğunu zanneden, gevezeliğiyle çevresindeki insanları yorabilen Harun karakterine ise Kardeş Payı dizisinden anımsanabilecek Emrah Kaman hayat veriyor.

Aşk 101, Alef ve Bartu Ben gibi dizilerden hatırlanabilecek Müfit Kayacan, şirketin muhasebecisi Şenol karakteriyle karşımıza çıkıyor. Şenol, üniversitede okuyan kızının 2 sene sonraki mezuniyetini müteakip emekli olmayı planlayan ve bu süre zarfında işini kaybetmemeyi amaçlayan bir aile babası olarak sunuluyor.

Tek Yürek dizisinden hatırlanabilecek Eslem Akar, şirketin 3 satış temsilcisinden biri olan Bade karakterine hayat veriyor. Harun’un Bade’ye karşı büyük bir zaafı bulunuyor.

Şirketin diğer 2 satış temsilcisi olan Burak ve Baki karakterlerinde ise Aşk Yeniden ve Orta Kafa Aşk dizilerinden tanıdığımız Can Sipahi ile Cihan Durmaz‘ı izliyoruz. Burak, 3 satış temsilcisi arasında en verimli çalışan kişi olarak lanse ediliyor. Baki ise Harun’un yakın arkadaşı kontenjanından işe alınmış olan aylak bir tip. Harun ve Baki’nin garip bir tanışma hikayeleri var ki onu burada anlatmayayım. İzleyip öğrenin.

Bu 3 sezonluk süreçte Öykü Çelik, Gizem Arıkan ve Haldun Boysan‘ın da aralarında bulunduğu bazı tanıdık simalar ise konuk oyuncu olarak yer almışlar dizide.

Dizinin ilk 2 bölümünü izledim ve yeterli buldum. Eğlenceli, enerjisi yerinde bir dizi. Ekibi sevdim. Bölüm sürelerinin kısa oluşu da bir başka artı. Bir deneyin derim ben.

Bu da dizinin fragmanı: