Orta Kafa Aşk, romantik komediyle absürt komediyi harmanlamış bir dizi olarak sunuluyor. 2018 yılında yayınlanan ve 2 sezon süren Match isimli Norveç dizisinden uyarlanan Orta Kafa Aşk, 20 Eylül’de başladı. Her pazartesi günü haftada 2 bölüm şeklinde yayınlandı ve 10 bölümden oluşan sezonunu 18 Ekim’de tamamladı. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde de uyarlanan dizi için bir başka uyarlama da ABD kanallarından CBS’ten gelebilir ilerleyen süreçte.

Ortalama 15 dakikalık bölümlerden oluşan Orta Kafa Aşk’ın senaryosu Zeki Enes Akkan tarafından kaleme alınmış. Yönetmenliğini Can Evrenol üstlenmiş. Öyküm Safioğlu, Öner Arslanel ve Özer Sata ise yapımcı kadrosunu oluşturuyorlar.

Dizinin 2. sezonunun olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

‘Dizimizin merkezinde Semih isimli bir genç var,’ diyeceğim ama bu yanlış bir ifade olacak. Çünkü dizimizin merkezinde Fikri Bilir ve Mesut Çak isimli 2 maç anlatım spikeri bulunuyor. Semih ise bu 2 spikerin anlatımında izlediğimiz aşk hayatının merkez kahramanı konumunda.

Dizide bir terk edilişin ardından yeni bir aşka yelken açacak olan Semih’in başından geçen olayları izliyoruz. Arka planda da spikerlerimiz yukarıdaki fotoğraf karesinde olduğu gibi olayın geçtiği mekanlardan bize canlı anlatımlar/yorumlar yapıyorlar heyecanlı bir şekilde. Destekleyici, eleştirel ve eğlenceli yorumlarıyla diziyi sürüklemeyi başarıyor ikilimiz.

Fikri Bilir karakterinde Leyla ile Mecnun, Gençliğim Eyvah ve Jet Sosyete gibi dizilerden yakinen tanıdığımız Cengiz Bozkurt‘u izleme fırsatı yakalıyoruz. Mesut Çak karakterine ise İntikam, Kampüsistan ve Emret Komutanım gibi dizilerden tanıdığımız Engin Hepileri hayat veriyor.

Çok fazla parası olmayan, dürüstlük yerine her zaman başka yolları tercih eden ve kendini utanç dolu durumların içerisine sokan bir ilişki adamı olan Semih karakterini Aşk Yeniden, İntikam ve Aile Şirketi dizilerinden aşina olduğumuz Can Sipahi canlandırıyor. Semih’in yeni bir ilişkiye yelken açacağı Selin karakterinde ise Güzel Köylü, Dengi Dengine ve Tek Yürek gibi dizilerden anımsanabilecek Su Kutlu‘yu izliyoruz.

Semih’in ev arkadaşı Değer, dizide tekrar eden bir şekilde boy gösteren bir karakter. Onun dışındaki diğer karakterler konuk oyuncular tarafından canlandırılıyor.

Dizide bazı pozisyonların/sahnelerin tekrar oynatılması gibi bir canlı yayın maç taktiğinden faydalanılmakta ara ara. Bir de pek verim verdiğini düşünmediğim “Bir uzmana bağlanalım!” köşemiz mevcut ki bu köşede de Burak Kut, Metin Hara ve Arda Türkmen gibi tanıdık simalar karşımıza çıkmakta.

Dizinin ilk 8 bölümünü bir çırpıda izleyip bitirdim. Saçma bir fikir üzerinden ilerleyen ama pek beklemeğim üzere eğlendiren bir dizi olmuş Orta Kafa Aşk. Spikerler, dizinin tuzu biberi konumunda. Bölüm hikayeleri genel olarak fena sayılmamakla birlikte 5. bölümdeki çorap hikayesini diğerlerinden daha başarılı bulduğumu söylemeliyim.

Dizinin 2. sezonu olursa mutlu olurum. 2. sezonda spiker ikilisinin sabit kalıp diğer karakterlerin değişmesi gibi bir yol seçilmesi ise daha sağlıklı bir tercih olur bana kalırsa.

Benim diziyle ilgili söyleyeceklerim bu kadar. Farklı bir iş arayışı içindeyseniz bir şans verin derim ben. İzleyecek olanlara ise şimdiden iyi seyirler dilerim.

Bu da dizinin fragmanı: