Bugünkü tanıtımımız Audience Network’ün ömrü tek sezonla sınırlı kalmış komedi dizisi Almost There için geliyor.

2016 yılının ilkbahar aylarında yayınlanan komedi dizisi toplam 10 bölümden oluşuyor. Dizinin yapımcıları arasında Jonathan BurkhartChris Long ve Bart Peters gibi isimler yer alıyor.

Almost There‘in bölüm süreleri ise 22-28 dakika arasında değişiyor.

KONU

Cooper, New York’ta yaşamını sürdüren eski bir psikiyatrist. Şimdilerde ise bir üniversitede Psikoloji profesörü olarak öğrencilere ders veriyor. Hastası olan bir adam hakkında en çok satanlar arasına giren bir kitap yazmış. Sonra bu durumu öğrenen hastası çılgına dönmüş ve Cooper’ın nişanlısı ile yatmış. Cooper bunun üzerine adama saldırmış ve burnunu kırmış. Hastasına saldırdığı için lisansı elinden alınmış. Ayrıca kız arkadaşı onu terk etmiş. 1 yıl kadar önce yaşanan bu travmanın izlerini tam olarak atlatabilmiş değil ve bu trajik olaydan sonra kendini birine bağlanma konusunda geri tutmuş ve kayda değer hiçbir ilişki yaşamamış.

Günlerden bir gün Cooper’ın karşı kapı komşusu Diane, her zaman yaptığı gibi Cooper’a arkadaşlarından biriyle bir kör randevu ayarlar. Cooper istemeye istemeye de olsa söz konusu buluşmaya gider. Buluşacağı kadını beklerken ilk başta buluşacağı kadın sandığı biriyle ayak üstü muhabbet eder 5 dakika kadar. Derken her ikisinin de buluşacağı kişiler gelir ve keyifli geçen muhabbetleri sona erer. Cooper kendi randevusu için masasına döndükten bir süre sonra bu gizemli kadını aramaya kalksa da yetişemez. Ama bu 5 dakikalık muhabbet Cooper’a uzun bir sürenin ardından ilk defa birine bağlanabileceğini hissettirmiştir ve Cooper kolay kolay bu gizemli kadının peşini bırakmak niyetinde değildir. Onu arayıp bulmaya karar verir. Fakat bu 5 dakikalık süre zarfında onunla ilgili öğrenebildiği sadece üç küçük şey vardır. Adı ve yaptığı iki iş. Yani işi hiç mi hiç kolay değildir!

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

ANA KARAKTERLER

=Cooper=

Konu bölümünde kendisinden epeyce bahsettiğimiz Cooper, New York’taki küçük apartman dairesinde yalnız yaşayan karizmatik ama hasarlı bir adam. Artık psikiyatristlik yapamadığı için üzgün. Geçimini sağlamak için yaptığı öğretmenlik işinde de çok da iyi olduğu söylenemez. Sınır problemleri olan komşularıyla da başı dertte. Hayatının yeniden anlam kazanması adına bu gizemli kadın olayına sıkı sıkıya tutunuyor.

Karaktere Rescue Me, Do No Harm, Doubt, Bloodline ve Divorce gibi dizilerden tanıdığımız Steven Pasquale hayat veriyor.

=Carter=

Cooper ile aynı apartmanda yaşıyor. Ama kendi dairesinden ziyade Cooper’ın dairesinde yaşıyor diyebiliriz onun için. Ciddi seviyede sınır problemleri var. Kendini bir şekilde Cooper’ın en yakın arkadaşı haline getirmiş ve onun hayatı hakkında fikir beyan etmekten hiçbir zaman geri durmuyor. Çalışmayan, aylak aylak dolaşan, karakterinde olgunluk namına bir şey barındırmayan, laftan anlamayan, sinir bozucu, çocuk gibi bir adam Carter.

Karakteri Twins ve Happy! dizilerinden anımsanabilecek Christopher Fitzgerald canlandırıyor.

=Diane=

Cooper’ın karşı kapı komşusu. Yalnız yaşayan, bekar bir kadın. Cooper’ı önemsiyor ve ona bir nevi kız kardeşlik yapıyor. Carter kadar olmasa da onun da sınır problemi olduğunu söyleyebiliriz. Karnı burnunda bir hamile ayrıca Diane.

Karaktere This Is Us, Louie ve Third Watch gibi dizilerden tanıdığımız Susan Kelechi Watson hayat veriyor.

=Sophie=

Cooper’ın asistanı. Cooper dışında bölüm başkanı olan bir başka profesörün daha asistanlığını yapıyor. Cooper ile arası iyi. Carter ve Diane kadar olmasa da Cooper’ın hayatına karşı oldukça ilgili.

Karakteri Maddie Corman canlandırıyor.


TEKRAR EDEN ROLLERLE İZLEDİĞİMİZ KARAKTERLER

=Natalie=

Cooper’ın gönlünü kaptırdığı gizemli kadın. Onun hakkında tıpkı Cooper gibi 3 şey biliyoruz sadece: İsminin Natalie olduğunu, yemek kitabı yayımcısı olduğunu, etkinlik ve parti planlayıcısı olduğunu.

Karaktere Banshee, Blindspot ve Believe gibi dizilerden hatırlanabilecek Trieste Kelly Dunn hayat veriyor.

=Shadrach=

Diane’in ablasının oğlu. Şu sıralar onun yanında kalıyor. Carter da çocuk gibi bir adam olduğu için onunla iyi anlaşıyor.

Karakteri Coco Monroe canlandırıyor.

=Scarlett=

Cooper’ın öğrencilerinden biri. Ayrıca bölüm başkanının kızı. Cooper’a özel bir takıntısı olan, azgın, baştan çıkarıcı ve ateşli bir genç kız.

Karaktere Hostages dizisi dışında Blame ve Midnight Sun gibi sinema filmlerinden de tanınabilecek Quinn Shephard hayat veriyor.

=Ira=

Cooper’ın psikiyatristi. Huysuz ve asabi bir yapısı var. Biraz ilgisiz olduğu da söylenebilir.

Karakteri NYPD BlueDetroit 1-8-7 ve Sleepy Hollow gibi dizilerden tanıdığımız James McDaniel canlandırıyor.

=Holly=

Carter’ın liseden eski kız arkadaşı.

Karakteri Jessica Stone canlandırıyor.

=Zoe=

Holly’nin küçük kız kardeşi. Tuttuğunu koparan, azimli, çalışkan ve oldukça çekici bir kadın.

Karaktere Elisabeth Hower hayat veriyor.

YAZARIN NOTU

Carter karakteri zaman zaman yorsa da ilk bölümden son bölüme kadar izlemesi oldukça keyifli bir dizi olmuş Almost There. Final bölümü ise eğlencenin tavan yaptığı bölüm olmuş kesinlikle.

Başrolde yer alan Steven Pasquale’yi izlerken Oliver Hudson‘ı izliyor gibiydim diyebilirim. Tip olarak andırmasının yanında onun kadar olmasa da oyunculuk olarak da ona benzediğini söyleyebilirim. Natalie karakterini umduğum kadar izleyemedik ne yazık ki. Diane ve Sophie karakterlerini izlemesi keyifliydi. Quinn Shephard ve Elisabeth Hower da yer aldıkları bölümlere epey renk kattılar diyebilirim. İkisini de en yakın zamanda başka dizilerde izlemek isterim.

FRAGMAN