7 Mart 2018 – 28 Mart 2018 tarihleri arasında Avustralya’nın SBS kanalında 4 bölümden oluşan Safe Harbour isimli bir mini dizi yayınlanmış. Psikolojik gerilim türündeki dramanın ABD’deki yayın haklarını ise Hulu almış ve 24 Ağustos’ta yayınlayacakmış. Bu da Hulu’nun yayınladığı fragman:

Avustralya’nın en kalabalık 3. şehri olan Brisbane’de çekilen dizinin konusu kısaca şöyle:

Bir grup arkadaş Endonezya’ya doğru tatil amaçlı yelken açarlar. Bu deniz seyahati sırasında karşı taraftan gelen sığınmacılarla dolu aşırı yüklü bir bota rast gelirler. Bu tecrübe onların hayatlarını sonsuza kadar değiştirir.

Safe Harbour’un yaratıcıları arasında Belinda ChaykoPhil Enchelmaier ve Simon Kennedy bulunuyor. Dizinin yönetmenliğini Gallipoli‘nin yönetmeni Glendyn Ivin üstlenmiş. Yapımcıları arasında Chayko dışında Sue Masters ile Glitch’in yapımcılarından Debbie Lee de var.

Dizinin bölüm süreleri 49-57 dakika arasında değişiyor.

Oyuncu kadrosunda ise The Originals, H2O: Just Add Water ve The Secret Circle dizilerinden yakinen tanıdığımız Phoebe Tonkin, The 4400 ve Mental dizilerinden aşina olduğumuz Jacqueline McKenzie, Wentworth ve Seven Types of Ambiguity dizilerinden tanıdığımız Leeanna Walsman, Top of the Lake dizisinden anımsanabilecek Ewen LeslieUnderbelly dizisinden hatırlanabilecek Hazem ShammasThe Wrong Girl dizisinden anımsanabilecek Joel JacksonRomper Stomper dizisinden hatırlanabilecek Nicole Chamoun, ve Robert Rabiah gibi isimler mevcut.