Netflix, geçtiğimiz Eylül ayında bizleri yeni bir dizi ile buluşturdu: Emily in Paris

Dizinin ilk olarak Paramount Network’te yayınlanacağıyla ilgili haber almıştık. Daha sonra ise Netflix’e geçti. 2 Eylül’de ekranlara gelen dizinin birinci sezonu 10 bölüm sürdü. Bölüm süreleri 20-30 dakika arası değişiyor. Henüz 2. sezon onayı ile ilgili bir haber yok.

Dizinin mutfağında ise Sex and the City’in yaratıcısı Darren Starr var. Ayrıca dizinin başrol oyuncusu olan Lily Collins de yapımcılardan birisi olarak yer alıyor.

Emily, Chicago’da bir moda şirketinde çalışan başarılı birisidir. Şirketi Fransa’da lüks bir moda şirketini satın aldığı için merkez şubeden oraya birisini gönderecektir. Patronunun önerisi sonucu bu iş Emily’ye kalır. Emily, bunun üzerine yeni şirkette çalışmak için Chicago’daki hayatını bırakarak Paris’e taşınır.

Bu olay onun için tertemiz bir beyaz sayfa açmak gibidir ve Paris yaşanacak en güzel yerdir. Tabii hiç Fransızca bilmemesi onun için büyük bir eksidir ancak Emily çalışkanlığıyla başına gelecek bütün zorlukların üstesinden gelecektir.

Emily Cooper (Lily Collins

Hayata olumlu yönden bakmayı seven birisidir. İnsan canlısı birisi olduğu için yeni yerleştiği şehre ve oradaki yaşam tarzına uyum sağlamakta fazla zorluk çekmemektedir. İşinde başarılı olmak için elinden geleni yapmaktadır.

Oyuncuyu Les Miserables ve The Last Tycoon dizilerinden hatırlayabilirsiniz.


Mindy Chen (Ashley Park)

Emily’nin bir parkta tanıştığı yeni arkadaşı. Emily ile ortak yanı onun da Fransa’ya sonradan gelmesdir, o da zamanla buraya uyum sağlamıştır. Özgür ruhlu, eğlenceyi seven birisi.

Oyuncuyu Tales of the City ve Nightcap dizilerinden hatırlayabilirsiniz.


Gabriel (Lucas Bravo)

Emily’nin komşusu. Bir yemek dükkanında aşçı olarak çalışmaktadır. Emily ile aralarında belli bir elektriklenme vardır.

Oyuncunun yer aldığı ilk ciddi dizi.


Camille (Camille Razat)

Gabriel’in kız arkadaşı. Emily ile bir şekilde tanışıp bayağı yakın arkadaş oluyorlar.

Oyuncunun ilk ciddi dizisi.


Sylvie Grateau (Philippine Leroy-Beaulieu)

Emily’nin yeni patronu. Emily’yi ilk başta hoş karşılamasa da zamanla ona ısınıyor.

Oyuncuyu Call My Agent dizisinden tanıyabilirsiniz.


Madeline (Kate Walsh)

Emily’nin Chicago’daki patronu. Kendisi yerine Paris’e gitmesi için Emily’yi görevlendiriyor.

Oyuncuyu The Umbrella Academy, 13 Reasons Why, Bad Judge, Fargo ve Private Practice dizilerinden hatırlayabilirsiniz.


Emily in Paris’i bitirdim. Genel olarak başından memnun kalktığımı söyleyebilirim. Özellikle Emily karakterinin canlılığı diziyi ileriye taşıdı. Ayrıca Paris’i de harika gösterdiklerini düşünüyorum. Hatta ilk defa bir diziyi değil de mekanı, çevresini seyrettim. Çok yüksek bir beklentiyle oturmazsanız memnun kalacağınızı düşünüyorum. Bu tarz dizi severlere tavsiye ederim.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.

Not: Daha önce dizi hakkında burada yorum yapılıyordu.