Gelecek sezon hazırlıklarını devam eden FOX’un 2021-2022 sezonu için 7 yeni dizisi bulunuyor.

Bunlardan iki tanesi sonbaharda, beş tanesi sezon ortasında yayınlanacak. Bir dizi yine animasyon komedi, iki dizi ise uyarlama olmasıyla dikkat çekiyor.

1) The Big Leap

Konu: Şov içinde şov formatıyla hazırlanacak komedi-drama dizisi muhtemelen hayatlarını mahvedecek bir dans yarışmasına katılmaya hazırlanan bir grup insanı ve bu şov için çalışan kişileri konu alacak. Dans konusundaki eksikliklerine rağmen canlı performansa hazırlanan bu insanlar ikonik bir  hikayeyi kendi kalıplarına sığdıracak.

Kadro: Scott Foley, Teri Polo, Ser’Darius Blain, Raymond Cham Jr., Jon Rudnitsky, Simone Recasner, Piper Perabo, Mallory Jansen, Kevin Daniels

Senarist/Yaratıcı: Liz Heldens (The Passage)

Yapımcı: 20th Television

Yayın: Sonbahar / Pazartesi günleri

2) Our Kind of People

Konu: Otis Graham’ın aynı isimli romanından uyarlanacak.

Zengin siyahi ailelerin tatil için tercih ettiği bir yer olarak da öne çıkan Massachusetts’e bağlı Oak Bluffs’ta geçen hikayede saç bakımı üzerine iş yapan bekar bir anne, aile ismini yeniden almaya karar verir. Ancak bunun üzerine annesinin geçmişiyle ilgili uzun zamandır saklı kalan ve hayatını alt üst eden bir sırrı keşfeder.

Kadro: Yaya DaCosta, Morris Chestnut, Alana Bright, LeToya Luckett, Joe Morton, Rhyon Nicole Brown

Senarist/Yaratıcı: Lee Daniels (Empire, Star), Karin Gist (Star)

Yapımcı: 20th Television

Yayın: Sonbahar / Salı günleri3) The Cleaning Lady

Konu: 2017-2018 arasında yayınlanan ve 13 bölüm süren Arjantin yapımı “La chica que limpia” dizisinden uyarlanarak hazırlanacak. Salgın öncesinde onay alan deneme bölümü Şubat ayında çekilebildi. Daha sonra resmi onay haberi geldi.

Oğlunun tedavisi için ABD’ye gelen bir doktor, sistemin onları yüz üstü bırakmasına ve saklanmaya mecbur etmesine rağmen vazgeçmez. Mafya için temizlikçi olarak çalışmaya ve oğlunu iyileştirebilmek için oyunu kendi kurallarına göre oynamaya başlar.

Kadro: Elodie Yung, Adan Canto, Martha Millan, ikizler SebastienValentino LaSalle

Senarist: Miranda Kwok (The 100)

Yapımcı: Warner Bros. Television, Fox Entertainment

Yayın: Sezon Ortası

 

4) Krapopolis 

Konu: Animasyon komedi dizisinde insanlar, Tanrılar ve canavarlardan oluşan çatlak bir aile birbirlerini öldürmeden dünyanın ilk şehirlerinden birisini yönetmeye çalışacak.

Seslendirme:

Senarist/Yaratıcı: Dan Harmon (Rick and Morty)

Yapımcı: Fox Entertainment

Yayın: Sezon Ortası

5) Monarch

Konu: 12 bölümlük onay aldı. Müzikal drama türündeki dizi için özellikle country türünde orijinal müzikler ve cover parçalar hazırlanacak. Yönetici yapımcı olarak dahil olan country müzik menajeri Jason Owen’ın temsil ettiği isimlerin arasında Kacey Musgraves, Faith Hill, Dan + Shay, Little Big Town, Kelsea Ballerini ve Midland de yer alıyor. Bazı isimlerin konuk olması bekleniyor.

Texas’ta yaşayan ve Amerika’nın ilk country müzik ailesi olarak öne çıkan Roman ailesi yetenekleriyle olduğu kadar dürüstlükleriyle de tanınmaktadır. Ancak başarılarının temelinde bir yalan yatmaktadır ve bu zamana kadar başardıkları her şey tehlikeye girdiğinde ailenin reisi Nicky Roman duruma el koyar ve ailesini korumak için her şeyi göze alır.

Kadro:

Senarist/Yaratıcı: Melissa London Hilfers

Yapımcı: FOX Entertainment

Yayın: Sezon Ortası (30 Ocak 2022). Çift bölümlük açılışın ikinci bölümü 1 Şubat’ta.

6) Pivoting 

Konu: Kahkaha efektsiz komedi dizisinin salgın öncesinde onay alan deneme bölümü gecikmeli de olsa çekilebildi. Daha sonra resmi onay haberi geldi.

En yakın çocukluk arkadaşlarını kaybedince ölüm gerçeğiyle yeniden yüzleşen üç arkadaş, mutluluğu bulmak için bazı adımlar atarlar ve beklenmedik kararlar verirler. Aralarındaki bağın güçlenmesiyle bir insanın hayatını berbat hale getirmesi için asla geç olmadığı ortaya çıkar.

Kadro: Eliza Coupe, Ginnifer Goodwin, Maggie Q, Tommy Dewey, JT Neal, Marcello Julian Reyes

Senarist: Liz Astrof (2 Broke Girls, The Conners, Last Man Standing)

Yapımcı: Kapital Entertainment, Warner Bros. Television, Fox Entertainment

Yayın: Sezon Ortası

7) Welcome to Flatch 

Konu: BBC’nin BAFTA ödüllü dizisi This Country’den uyarlanacak. 14 bölümlük onay aldı.

Yarı belgesel özelliğinde bir yapım. Genç yetişkinlerin günümüzdeki endişelerini araştırmak için hikayenin geçtiği kurgusal kasabaya giden bir ekip yaptıkları araştırmada kuzen olan Shrub ve Kelly Mallet’e, onların kendilerine has çevrelerine odaklanacak.

Kadro: Sam Straley, Kelly Mallett, Seann William Scott, Aya Cash, Taylor Ortega, Krystal Smith, Justin Linville

Senarist: Jenny Bicks (Sex and the City)

Yapımcı: Lionsgate, BBC Studios, Fox Entertainment, Feigco Entertainment

Yayın: Sezon Ortası