Paramount+‘ın yeni dizisi Guilty Party, 14 Ekim’de çift bölümle başladı. 10 bölümden oluşacak olan sezon, haftalık olarak yayınlanmaya devam edecek ve 9 Aralık’ta sona erecek. Bu da kara komedi türündeki dizinin fragmanı:

Dizinin senaryosunu Ally Israelson ve Rebecca Addelman kaleme almışlar. Addelman’a yapımcı koltuğunda dizide ayrıca yönetmenlik de yapan Trent O’Donnell dışında Jimmy Miller, Sam Hansen, Ben Smith ve Whitney Hodack gibi isimler eşlik etmişler.

Dizi, yarımşar saatlik bölümlerden oluşmakta.

Diziyi 4 sene önce vuku bulan bir cinayet sahnesiyle açıyoruz. Bir erkek, başından vurularak öldürülüyor; öldüren kişiyi ise görmüyoruz. Sonrasında 1 sene öncesinden bir sahneyle devam ediyoruz. Dizimizin merkez kahramanı olan Beth Baker isimli bir gazeteci, ödül aldığı törenin hemen ardından haber yaparken başkasından alıntı yapmakla suçlanarak işinden kovuluyor. Sonrasında da günümüze zıplıyor ve hikayemize başlıyoruz. Gözden düşmüş ama hırsını ve tutkusunu kaybetmemiş bir gazeteci olan Beth Baker, kariyerini kurtarabileceğini düşündüğü yeni bir hikayeye sımsıkı tutunacak ve olaylar gelişecek.

Beth Baker rolünde Underworld film serisi dışında Van HelsingThe AviatorClickVacancyTotal Recall ve Serendipity gibi birçok popüler filmden tanıdığımız İngiliz oyuncu Kate Beckinsale‘i izleme şansı elde ediyoruz. 2019 yılında The Widow dizisi ile dizi sektörüne merhaba diyen 48 yaşındaki güzel aktris, diziye onay çıktığında başrole getirildiği açıklanan Isla Fisher‘ın yerine kadroya katılmıştı.

Beth’in annesi çok ünlü bir yazar. Bir kariyer kadının kariyer kadını kızı kendisi. Mesleğini çok seviyor. 1 sene önce başka bir meslektaşından (ç)alıntı yaptığı gerekçesiyle işinden kovulmuş ama hala kendisine yapıldığını düşündüğü bu haksızlığı sindirememiş. Şimdilerde habercilik anlayışının hiç uyuşmadığı, fikirlerini kabul ettiremediği ve pek de mutlu olmadığı daha gösterişsiz bir yerde çalışıyor. Kendisine şu an cezaevinde olan Toni Plimpton isimli bir kadından mektup gelince kariyerini kurtarabilecek hikayenin bu olduğunu düşünüyor ve bu hikayeye dört elle sarılmaya karar veriyor.

Beth’e mektup yazan söz konusu mahkum Toni Plimpton karakterini bu diziyle ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Jules Latimer canlandırıyor. Toni, dizinin açılış sahnesinde öldürülüşünü izlediğimiz adamın karısı. Kocasını öldürdüğü gerekçesiyle hüküm giymiş 4 sene önce ve masum olduğunu iddia etmekte.

The Odd CoupleEnlisted ve October Road gibi dizilerden aşina olduğumuz Geoff Stults‘ı Beth’in destekleyici kocası Marco karakteriyle izliyoruz.

Filthy RichSee Dad Run ve Girlfriends’ Guide to Divorce gibi dizilerden hatırlanabilecek Alanna Ubach, Beth’in şu sıralarda kendisinden pek haz etmediği bir meslektaşı Tessa karakterine hayat veriyor. Tessa, bir haber kanalının ekran yüzü olan tanınmış bir kadın.

The Good PlaceThe Fugitive ve Alex, Inc. gibi dizilerden hatırlanabilecek Tiya Sircar‘ı Beth’in iş arkadaşı Fiona rolünde, The Family ve Snowpiercer dizilerinden anımsanabilecek Madeleine Arthur‘u, Beth’in patronu Amber rolünde, Andre Hyland‘ı söz konusu maktulün erkek kardeşi Wyatt rolünde, Will dizisinden anımsanabilecek Laurie Davidson‘ı ise Wyatt’ın iş arkadaşı George rolünde izliyoruz yukarıdaki isimlere ek olarak.

Dizinin yayınlanan 2 bölümünü de izledim ve fena bulmadım. Benim için diziyi izlemek adına başlı başına bir sebep olan Kate Beckinsale’in diziyi başarıyla taşıdığını söyleyebilirim. Hikaye ise çok parlak olmasa da izlenesi duruyor. İlk 2 bölüm itibarıyla bir akıcılık ve sürükleyicilik sorunu bulunmadığını söyleyebilirim. Bir Kate Beckinsale hayranıysanız şans verebilirsiniz gönül rahatlığıyla diziye kısacası.