26 Şubat’ta Netflix yeni bir diziyi bizlerle buluşturdu: I Am Not Okay with This.

Dizi, The End of the F***ing World‘ün de yaratıcısı olan Charles S. Forsman‘ın aynı isimli çizgi romanından uyarlandı. Dizinin mutfağında yine aynı dizinin yapımcılarından biri olan Jonathan EntwistleChristy Hall ve Stranger Things’in de yapımcılarından biri olan Shawn Levy yer alıyor.

Dizinin ilk sezonu 7 bölüm sürmekte ve bölüm süreleri 19-28 dakika aralığında değişmektedir. İkinci sezonu hakkında henüz bir haber yok.

Sydney Novak, geçtiğimiz yıl babasını kaybetmiş ve zor günler geçirmektedir. Annesi ve kız kardeşiyle birlikte yeni bir kasabaya taşınmışlar, temiz bir başlangıç yapmak istemişlerdir. Ancak Sydney, çok sosyal birisi değildir ve Dina ile Stanley dışında bir arkadaşı yoktur. Öfke problemi vardır ve bunun için psikolojik yardım almaktadır. Dina, onun için bir arkadaştan da öte birisidir; aslında ondan hoşlanıyordur. Hayatındaki sorunlarla baş etmeye çalışırken bir gün aslında doğaüstü güçlerinin olduğunu fark eder. Artık onun için hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Sydney Novak (Sophia Lillis)

“Merhaba, adım Sydney. 17 yaşında, sıkıcı, beyaz bir kızım. Demek istediğim bir özelliğim yok ve ben buna razıyım. İki yıl önce Pensilvanya’ya taşındık. Sevimli bir yerine değil. Mısırlı, lahanalı bir yerine. Mesela yaşadığım kasaba iki sene üst üste Amerika’nın en kirli havası olan yeri seçilmiş.”

Oyuncuyu It filmlerinden ve Sharp Objects dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Stanley Barber (Wyatt Oleff)

Güzelliğine düşkün, havalı olmaya çalışan ve Sydney’den hoşlanan birisi. Onun gözüne girebilmek için elinden geleni yapıyor.

Oyuncu Sophia Lillis’in It filminden rol arkadaşı, aynı zamanda o filmde canlandırdığı karakterin ismi de Stanley.

Dina (Sofia Bryant)

Sydney’in ona karşı beslediği duygulardan habersizdir. Onu arkadaşı gibi görüp, seviyor.

Oyuncunun ilk başrol olduğu dizi.

Maggie Novak (Kathleen Rose Perkins)

Sydney’in annesi. Kocasının ölümünden sonra tam zamanlı bir işte çalışmak zorunda kalmıştır ve ailesine fazla zaman ayıramamaktadır.

Oyuncuyu Episodes, Colony ve Fresh Off the Boat dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Brad Lewis (Richard Ellis)

Okulun popüler sporcu çocuğu. Dina ile sevgili olunca Sydney’in bütün planlarını alt üst ediyor.

Oyuncunun ilk ciddi işi.

Liam Novak (Aidan Wojtak-Hissong)

Sydney’in kardeşi. Ablası ve annesinden yeterli ilgiyi göremeyince kendi başına işlerini halletmeye çalışıyor.

Oyuncuyu Falling Water dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Bu dizi hem mutfağındaki isimlerin dizilerini sevmemden hem de Sophia Lillis’in oyunculuğunu beğenmemden dolayı başladığım bir dizi oldu. Zaten bölüm süreleri de çok kısa olunca bir çırpıda bitiverdi.

Tarzını yer yer The End of the F***ing World’e benzettim. Onun içine doğaüstü katılmış bir hali gibi olmuş biraz ama birebir aynı olduğunu da söylemem. Diziyi severek izledim, beklediğimden daha fazla memnun kaldığımı söyleyebilirim. Sonu bana kalırsa açık bitti ve ikinci sezonun da olmasını isterim. Olursa biraz daha sürelerinin artmasını da istiyorum. The End of the F***ing World severler bu diziyi de kesinlikle sever. Tavsiyedir.

Diziyi izleyecek olanlara iyi seyirler.