CBS All Access’in yeni dizisi Interrogation‘ın tanıtımıyla karşınızdayız bugün.

Çözülemeyen vakalara bakan dedektifler bir dosyayı tekrar açtıklarında soruşturmanın orijinalindeki olay sırasını dikkate almazlar. Bunun yerine kendilerinin dikkate aldıkları kanıtlarla yeni bir sıralama oluştururlar. Siz de bölümleri kendi sıralamanıza göre izleyebilirsiniz. Kanıtları takip edin.

10 bölümden oluşan dizimizin 2. bölümünden itibaren bu bilgi yazısıyla karşılaşıyoruz bölüm başlarında. 1. bölümü ilk, 10. bölümü de son sırada izlememiz dışında diğer 8 bölümü istediğimiz sırada izleyebilirmişiz anlayacağınız.

Interrogation‘ın tüm bölümleri 6 Şubat 2020 tarihinde izleyiciye sunuldu. Gerçek bir suç hikayesinin anlatıldığı ve bir cinayet soruşturmasının sorgulama metinlerine dayanılarak senaryolaştırılan dizinin yaratıcıları Anders Weidemann ve John Mankiewicz. Yönetmen koltuğunda Ernest R. Dickerson ve Patrick Cady oturuyor. Yapımcı kadrosunda ise Henrik Bastin, Melissa Aouate ve Kathy Landsberg gibi isimler yer alıyor Weidermann ve Mankiewicz’e ek olarak. Dizinin bölüm süreleri ise 40-55 dk. aralığında değişmekte.

20 seneden fazla sürmüş olan ve hala kapatılamayan bir soruşturma ile karşı karşıyayız. 10 Mart 1983 günü Sherman Oaks/Kaliforniya’da Mary Fisher isimli bir kadın kendi evinde cinayete kurban gidiyor. Cinayetin baş şüphelisi olarak da kadının oğlu Eric Fisher gözaltına alınıyor. O vakitlerde 17 yaşında olan Eric Fisher, ilk ifadesinde eve geldiğinde annesini ölü bir şekilde bulduğunu ve polisi arayan kişi olduğunu anlatsa da karşısında onun ne anlattığını çok fazla umursamayan ve katilin o olduğuna şartlanmış durumda olan bir dedektif bulunuyor. Eric Fisher, bir şekilde bu suçtan hüküm giyiyor ve gençlik yıllarını hapishanede geçiriyor. 20 yıl sonrasında Eric Fisher’ın davayı yeniden açtırmak için çırpındığını görüyoruz.

1982, 1983, 1985, 2003… Sabit bir zaman diliminde takılmıyoruz dizide. Olayın öncesinden sahneler, soruşturma sahneleri, mahkeme sahneleri, karakterlerin özel hayatlarından sahneler falan derken kolayca dallanıp budaklanıyor hikaye. Eric Fisher ile yukarıdaki paragrafta sözünü ettiğimiz Dedektif David Russell, hikayenin birincil kahramanları konumunda. Eric’in babası Henry Fisher ve Eric’in soruşturma esnasında cinayeti işlemiş olabileceğini söylediği arkadaşı Chris Keller da hikayede önemli yer kaplayan karakterler konumunda.

Her bölümde farklı farklı karakterlerin ifadelerine de odaklandığımızı belirterek geçelim dizinin oyuncu kadrosuna.

*Eric Fisher rolünde Outsiders ve Veronica Mars dizilerinden tanıdığımız Kyle Gallner‘ı izliyoruz. Eric’in bir uyuşturucu bağımlısı olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

*Dedektif David Russell rolünde The Looming Tower ve The Slap gibi dizilere ek olarak birçok sinema filminden de yakinen tanıdığımız Peter Sarsgaard karşımıza çıkıyor.

*Henry Fisher karakterine Alphas, McMafia ve The Expanse gibi dizilerden hatırlanabilecek David Strathairn hayat veriyor.

*Mary Fisher rolünde Kingdom dizisinden hatırlanabilecek Joanna Going‘i izliyoruz.

*Chris Keller karakterini Gallipoli dizisinden anımsanabilecek Kodi Smit-McPhee canlandırıyor.

*David’in ortağı Dedektif James Connor rolünde Frank Whaley‘i izliyoruz.

Geniş kadroda Andre Royo, Ellen Humphreys, Ebon Moss-Bachrach, Autry Haydon-Wilson, Barbie Robertson, Vincent D’Onofrio, Melinda McGraw, Chad L. Coleman, Michael Harney, Morgan Taylor Campbell, Mirelly Taylor ve Sonja Sohn gibi birçok isim yer alıyor.

İlk bölümde gayet şık bir giriş yapan dizi, devam eden bölümlerde de hiç fena olmayan bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Akıcılık ve sürükleyicilik konusunda hiçbir sıkıntısı yok dizinin. Hikaye içine içine çekiyor ve merak unsurunu tetikte tutuyor. Kyle Gallner, David Strathairn ve Peter Sarsgaard falan oyuncular da gayet iyi iş çıkarıyorlar. Henüz ilk dört bölümünü izlediğim diziden son derece memnunum kısacası. Umarım sonraki bölümler de aynı ayarda devam etmiştir.

Interrogation Trailer

See the crime from all sides. Interrogation premieres February 6, exclusively on CBS All Access. http://bit.ly/2shNW51

Gepostet von CBS All Access am Freitag, 10. Januar 2020