Outsiders Wallpaper

2016’nın en iyi dizilerinden biri olmaya aday bir yapımın tanıtımıyla sizlerleyim; Outsiders. (Eski adıyla TITANS) WGN America‘nın 26 Ocak itibarıyla beğenimize sunduğu dizinin yapımcıları Peter Mattei, Steve Blackman (Fargo, Las Vegas, Bones), Ryan Farley (Justified, Red Widow, Low Winter Sun) ve Sara Goodman (Gossip Girl). Şimdi gelin diziyi biraz daha yakından tanıyalım.

Out1

Shay Dağı‘nda ikamet eden bir aile vardır, Farrell ailesi. Çok geniş nüfuslu bu aile dağın maden bölgesinde yaşamaktadır. Kuralları hiçe sayıp kendi kurallarını daha yüksek görmektedirler. Para onlar için hiçbir anlam ifade etmez. Bir şey isterlerse dağdan şehire inip, yağmalayıp tekrardan dağa dönerler. Bu sebepten halkın çok büyük bir kısmı onlardan korkmaktadır.

Farrell Soy Ağacı

Farrell Soy Ağacı

Farrell ailesine dışarıdan bir giriş yoktur. Herkes ailesinden biriyle evlenmektedir. Brenin dedikleri bir liderleri vardır. Onun emirlerini yerine getirirler. İşte tam dizimizin başladığı zaman da yeni bir Brenin‘in görevi devralmasına yakın bir zaman. Dağda bunlar olurken şehirde de birkaç yatırımcı madeni alarak kömür ihtiyacını gidermek isterler. Bunun için de Farrell ailesinin dağdan kovulmasını isterler. Bu görev de her ne kadar isteksiz olsa da Şerif Yardımcısı Wade Houghton‘a kalır. Peki Farrell ailesi dağdan kovulacak mı? Yoksa dağda kalıp canları istediğinde şehri talan etmeye devam mı edecekler?

Out2

KARAKTERLER:

Asa Farrell

Asa Farrell:

Aileden 10 sene önce ayrılıp California‘ya gidip okumuş. 10 sene sonunda geri dönmüş ancak kurallar gereği 6 ayını bir hücrede yaşayarak geçirmiş. Her ne kadar cezasını tamamlasa da ailenin çok çok büyük kısmı onu istemiyor. Dizinin en başındaki Brenin Lady Ray onun hakkında bir kehanet olduğunu ve onun Brenin olacağını söylüyor. Acaba Asa, Brenin olabilecek mi? Asa Farrell rolünde Joe Anderson karşımıza çıkıyor. Kendisini daha önce Hannibal, The Divide ve The River dizilerinde görmüştük.


 

Big Foster Farrell

Big Foster Farrell:

Yeni Brenin olacak kişi. Gerçekleşen bir olaydan Asa‘yı sorumlu tutuyor. Onun aileyi geri gelerek zehirlediğini ve bir iblis olduğunu düşünüyor. Brenin olmadığı zamanlarda bile kafasının dikine giden biri. Şimdilik uyuz olduğum bir tip oldu kendisi. İleride de değişeceğini düşünmüyorum. Big Foster karakterine David Morse hayat veriyor. Kendisini daha önce True Detective, House MD, John Adams ve Treme gibi dizilerde görmüştük.


 

Little Foster Farrell

Little “Li’l” Foster Farrell:

Big Foster‘ın oğlu. Babası tarafından pek sevildiği söylenemez. Yine de ona yaranmak için elinden geleni yapar. Ailenin en iyi savaşçısı diyebiliriz kendisi için. Zira iri yarı yapısıyla olmaması da imkansız olurdu. Li’l Foster rolüyle karşımıza Ryan Hurst çıkıyor. Kendisini daha önce Bates Motel, Wanted, King & Maxwell gibi yapımlarda gördük. Ancak en bilinen rolü Sons of Anarchy’deki Harry “Opie” Winston karakteridir.


 

G'Winveer Farrell

G’Winveer Farrell:

Li’l Foster ile bir ilişkileri var. Asa aileyi terketmeden önce sanırım aralarında bir şeyler olmuş. Li’l Foster‘ı seviyor ama Asa‘yı unutamamış tarzı bir durum görüyoruz. Zeki bir kadın. Kararlarını ya da fikirlerini Li’l Foster aracılığıyla Brenin‘e iletiyor. G’Win rolüyle karşımıza Gillian Alexy çıkıyor. Kendisini daha önce The Americans, Royal Pains, Damages gibi dizilerde görmüştük.


 

Wade Houghton

Wade Houghton:

Kasabanın Şerif Yardımcısı. Farrell‘ların dağdan kovulması görevi kendisine veriliyor. Bu işten hiç memnun değil. Çünkü Farrell‘ların nasıl bir aile olduklarını biliyor ve doğal olarak biraz korkuyor. Ama yine de eli kolu bağlı, görevi mecburen kabul ediyor. Wade rolüyle karşımıza Thomas M. Wright çıkıyor. Daha önce The Bridge (ABD), Top of the Lake gibi dizilerde karşımıza çıktı.


 

Hasil Farrell-horz

Hasil Farrell – Sally-Ann:

Bu ikisini birlikte anlatmak istedim. Birlikte oldukları sahneler resmen çok tatlı. Sally-Ann bir markette kasa görevlisi olarak çalışıyor. Farrell‘lar bir gün yağmaya inerler. Hasil, Sally-Ann ile orada tanışır ve ona aşık olur. Daha sonra devamlı onu görmeye gider. Hasil rolünde, daha önce Smallville, CSI: New York, Big Love ve Veronica Mars gibi dizilerde gördüğümüz Kyle Gallner var. Sally-Ann rolünde ise, Boardwalk Empire, Deception ve River Ridge gibi dizilerde rol almış Christina Jackson karşımıza çıkıyor.

Dizinin tam kadrosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Out3

SON SÖZ:

İzlediğim kadarıyla bu diziyi çok sevdim ben. Özellikle Sons of Anarchy sevenlerin bu diziyi de seveceklerini düşünüyorum. Dizinin kanalı için açılış bölümü kanal rekoru kırarak 0,33 izlenme oranı tutturup, 1,055 milyon kişiyi ekran başına çekmiş. Yeri çok sağlam şu anda. İkinci sezon onayını alması garanti gibi diyebiliriz. İlk sezonun 13 bölüm süreceğini buradan hatırlatalım. İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler dilerim.

Tanıtım Fragmanı:

Outsiders Ending