Amerika’nın kablolu kanallarından Lifetime, sezonu 10 bölüm sürecek You isimli yeni bir diziye onay verdiğini duyurdu.

Dizi, ülkemizde Epsilon Yayınları’nın “Sen” ismiyle yayınladığı Caroline Kepnes’in aynı isimli kitabından uyarlama olacak. Yapımcılığını ve senaristliğini ise Greg Berlanti ile Sera Gamble üstlenecekler. Sera Gamble Syfy dizilerinden The Magicians’ın yaratıcısı olarak tanınırken, Berlanti ise The CW’nun DC Comics dizileriyle biliniyor.

Sen, 21. yüzyılda yaşanan takıntılı bir aşk hikayesi üzerine kurulu. Bir kitabevi sahibi yazar olma hevesi olan bir kadınla tanışıyor ve internet ile sosyal medyayı kullanarak gün geçtikçe ona daha da yaklaşmaya başlıyor. Üstelik sahip olduğu bu etkileşim kısa sürede saplantıya da dönüşüyor. Bu duruma kadına ulaşma yolunda önüne çıkan engelleri kaldırmak da dahil.

Greg Berlanti’nin şirketi Berlanti Productions You dizisiyle birlikte portföyünü yedi diziye çıkarmış oldu. The CW’nun DC Comics dizileri Arrow, The Flash, DC’s Legends of Tomorrow ve Supergirl ile birlikte diğer The CW dizisi Riverdale ve NBC yapımı Blindspot da şirkete ait. Bunlar içinde sadece Blindspot halen yeni sezon onayı almadı ve durumu kritik bir seviyede.

Berlanti Productions’ın gelecek sezon içinse dört pilot projesi bulunuyor: ABC’de Deception ve şirketin komedi projesi Raised by Wolves; The CW’da da Searchers ve beşinci DC Comics dizisi olması için hazırlanan Black Lightning. Pilot projelerinin geleceği Mayıs ayı içinde belli olacak. Ayrıca şirket You ile Political Animals’ın ardından kablolu bir kanala ikinci kez dizi satmış oldu. 2014’te piyasaya çıkan You‘nun uyarlanması daha önce Showtime kanalının gündemindeydi.

Lifetime’ın iki dizisinden UnReal üçüncü sezonuyla yakında ekrana dönecek ancak diğer dizi Mary Kills People hakkında herhangi bir onay veya iptal haberi henüz gelmedi.

Kaynak