Lifetime’ın yeni dizisi American Princess‘ın fragmanı yayınlandı ve dizinin başlangıç tarihinin 2 Haziran 2019 olduğu açıklandı.

Lifetime’ın 2017 yılı yazında dizi onayı verdiği ve ilk sezonunun 10 bölümden oluşacağını açıkladığı American Princess‘ın yaratıcısı Jamie Denbo. Yapımcılığını ise Weeds ve Orange Is the New Black dizilerinin yaratıcısı olarak tanıdığımız Jenji Kohan üstleniyor. Ona yapımcı koltuğunda Tara Herrmann ve Mark A. Burley gibi isimler eşlik edecek.

American Princess, 40-45 dakikalık bölüm süreleri olan bir komedi drama dizisi olacak.

American Princess, düğün gününde işler onun için yolunda gitmeyince düğün yerinden kaçıp rol canlandırmalarının yapıldığı bir Rönesans Fuarı’na katılan Amanda Lundy isimli bir genç kadının hikayesi.

Upper East Side sosyetesinin bir ferdi olan Amanda, düğün gününde nişanlısının kendisini aldattığını öğreniyor. Bunun akabinde rüya düğününü ve yaşadığı yeri terk edip yanına telefonunu bile almadan sosyeteden, ailesinden ve sevdiklerinden çok uzaklara kaçıyor ve tesadüfen denk geldiği bir Rönesans Fuarı’nın içine karışıyor. Kısa bir süre sonra kaçışının magazinde büyük bir patlama etkisi yarattığını öğreniyor, büyük bir sinir krizi geçiriyor ve yaşamını tekrar ölçüp biçmeye başlıyor. Bu beklenmedik uyanış, Amanda’nın önemsediğini düşündüğü her şeyi geride bırakmasına öncülük ediyor. Böylece yeni bir ortama, yeni arkadaşlıklara, yeni aşklara doğru yelken açıyor.

Dizide Amanda karakterine Wentworth ve Anzac Girls dizilerinden hatırlanabilecek Avustralyalı aktris Georgia Flood hayat veriyor. Ona The Real O’Neals dizisinden anımsanabilecek Mary Hollis Inboden, Men in Trees dizisinden anımsanabilecek Seana Kofoed, Downward Dog ve Raising Hope dizilerinden hatırlanabilecek Lucas NeffPartners dizisinden anımsanabilecek Rory O’MalleyErin Pineda ve In Plain Sight dizisinden hatırlanabilecek Lesley Ann Warren gibi isimler eşlik ediyor.

Dizide tekrar eden rollerle veya konuk oyuncu olarak yer alacak birkaç tanıdık sima ise şunlar: Lex King (Troy: Fall of a City), Max Ehrich (Under the Dome), Patrick Gallagher (Endgame, Glee), Tommy Dorfman (13 Reasons Why), Rana Roy (Queen America, The Night Shift, Life Sentence) ve Gillian Vigman (Life Sentence, Suburgatory, New Girl).