Saint George, 2014 yılı ilkbaharında FX ekranlarında izleyici karşısına çıkmış bir komedi dizisi. 0.3 reyting oranı ve 750.000 izleyici sayısı ortalaması tutturmasına rağmen iptalden kurtulamayan ve ömrü tek sezonla sınırlı kalan dizi, 10 bölümden oluşmakta.

George LopezDavid McFadzean ve Matt Williams, kahkaha efektli komedimizin yaratıcıları konumundalar. Bu üçlüye yapımcı koltuğunda Dete Meserve, Judd Payne ve Michael Rotenberg gibi isimler eşlik etmişler. Yönetmenliğini ise Joe Regalbuto ve Bob Koherr üstlenmişler.

Dizi, George isimli orta yaşlı bir adamı merkezine alıyor. George, bir lisede gece okulunda tarih dersleri vermesinin yanı sıra aynı zamanda bir reklam yüzü ve girişimci. Boşanalı 1 seneyi geçen George’un yeniden sahalara dönme vakti gelmiş de geçmektedir. Bu yoldaki destekçileri de bir nevi en yakın arkadaşları konumundaki kuzeni ve amcasıdır. Sürekli başının etini yiyen annesini de unutmamak gerekir. George bir yandan yeniden randevulaşmaya çalışmaya başlayacak bir yandan da iş ve aile hayatını dengede tutmaya çalışacaktır.

George karakterine George Lopez ve Lopez dizilerinden tanıdığımız George Lopez hayat veriyor. George’un eleştirinin dozunu kaçıran sivri dilli annesi Alma karakterinde Olga Merediz karşımıza çıkıyor.

George’un yeğeni ve oğluyla bir ahbap gibi takılan genç ruhlu amcası Tio rolünde Danny Trejo‘yu izleme fırsatı yakalıyoruz. Tio’nun sınır problemleri olan oğlu Junior karakterini Dexter, Gotham ve Shut Eye dizilerinden tanıdığımız David Zayas canlandırıyor.

George’un boşanmış olsalar da hayatının hala önemli bir parçası olan eski karısı Mackenzie rolünde Claws dizisinden tanıdığımız Jenn Lyon‘ı izliyoruz. George ve Mackenzie’nin 11 yaşındaki oğulları Harper rolünde Kaden Gibson karşımıza çıkıyor.

Telenovela, Man with a Plan ve Dead to Me gibi dizilerden tanıdığımız Diana Maria Riva ise tekrar eden bir rolle George’un görev yaptığı okulun sürekli olarak ona asılmayı ihmal etmeyen müdiresi olarak karşımıza çıkıyor.

Dizinin ilk bölümünü izledim ve kötü bulmadım. Anne tiplemesi dışında fena sayılmaz ekip genel olarak baktığımda. Beklentiyi düşük tutmak kaydıyla şans verilebilecek bir dizi gibi duruyor.