The CW’nun 2017 yazı TCA paneli bugün gerçekleşti. Her zaman olduğu gibi kanalın başkanı Mark Pedowitz, dizilerden küçük haberler ve bilgiler vermeyi ihmal etmedi. İşte çıkan bazı haberlerden küçük kesitler:

The Originals, kardeşi The Vampire Diaries’in izinden gidip gelecek yıl final yapacak olsa da CW başkanı Mark Pedowitz, vampir serisine son noktayı koymaya hazır olmadıkları açıkladı. The Originals’ın Hope karakteriyle yeni bir uzantı (spin off) dizi yapılması düşünülüyormuş. Bu karakterle ilgili çok fazla görüşmeler yapılmış ve somut detaylar sunamayacak kadar sürecin çok başındalarmış. Çünkü Julie Plec şu an The Originals’ın final sezonuyla meşgulmüş.

 

The Originals’ın final sezonu, The 100’ın 5. sezonu ve Black Lightning’in ilk sezonu 13 bölüm sürecek.

 

 

 

The CW günümüzde çok yönlü bir platform olarak önemli bir yer tutuyormuş ve daha uzun yıllar boyunca yayında kalacakmış. Bu yıl daha fazla bütçeleri olsaymış 4 değil, 6 diziye onay vereceklermiş.

 

The 100 ve iZombie yapımcılarıyla, dizilerin gelecek sezon final yapacaklarına dair bir görüşme olmamış.

Riverdale reytinglerde sabit ve yüksek bir performans gösteremese de stream servislerde / Netflix’te büyük bir başarı elde etmiş ve Pedowitz bu durumdan memnunmuş.

 

Pedowitz, No Tomorrow’la işler yürümemesine rağmen bir saatlik komedilerden vazgeçmiş değilmiş.

Life Sentence, tema olarak This is Us ve Everwood ile akraba olacakmış.

 

 

Dynasty zamanında bize bir kimlik, bir perspektif verdi. En azından konuşacak malzeme verdi.” demiş Pedowitz. Bu yeni versiyonu orijinal diziyi bilen, 45 yaş üstü kesim için yapıyorlarmış ama genç izleyicilerin de keşfedeceğini umuyormuş.

 

Pedowitz, ABC’deki Army Wives’lı zamanlarından beri, yani 6 yıldır bir askeri drama yapmak istiyormuş. İşe yaradıklarını ve insanların onları sevdiğini düşünüyormuş. Valor, aynı zamanda askeri yapısının arka planında iyi bir pembe dizi olacakmış.

Daha fazla DC uzantısı (spin off) yapma planları yokmuş.

Kaynak