Kanada kanalı CTV, 1 Ekim’de bizi yeni bir drama ile buluşturdu: The Disappearance.

Gizem, suç draması ve aile draması türlerini harmanlayan dizi, 6 bölüm sürecek ve mini dizi olarak yayınlanacak. Dizinin bölüm süreleri ise 42’şer dakika uzunluğunda.

Dizinin senaryosunu Normand Daneau ve Geneviève Simard birlikte kaleme almışlar. Yönetmenliğini Peter Stebbings üstlenmiş. Yapımcı kadrosunda ise JoAnn Alfano, Kristen Del Pero, Sophie Parizeau, Jean-Marc Casanova ve Joanne Forgues gibi isimler yer alıyor.

Dizinin konusu kısaca şu şekilde:

Anthony Sullivan isimli bir çocuk, 10. yaş günü partisinin olduğu günün okul çıkışında dedesinin kurguladığı bir hazine avı sırasında açıklanamaz bir şekilde ortadan kaybolur. Akabinde açılan soruşturma sırasında gömülü aile sırları ortaya çıkmaya başlar ve yıkıcı sonuçlar doğurur.

*Çocuğun emekli yargıç olan çok bilmiş dedesi Henry Sullivan karakterine The 4400, The InsideLaw & Order: Los Angeles gibi dizilerden aşina olduğumuz Peter Coyote hayat veriyor.

Çocuğun kaybolmasında dolaylı yoldan da olsa o sorumlu diyebiliriz. Önce çocuğu okul projesi için mahalleyi gözlemlediği, mahalle sakinlerinin özel hayatlarını fotoğrafladığı bir çalışma için yüreklendirmiş çocuğun başının derde girebileceğini düşünmeksizin; sonra da bu gereksiz hazine avı etkinliğini düzenleyerek çocuğun kasabada yalnız başına dolaşmasını sağlamış.

Karakterin gençlik yıllarına dair flashback sahneleri izliyoruz bir yandan günümüz hikayesine nasıl bağlanacağını bilmeksizin.


*Çocuğun boşanmak üzere olan ebeveynlerinden baba Luke Sullivan rolünde Rectify, The Starter WifeThe Code gibi dizilerden aşina olduğumuz Aden Young‘ı izliyoruz. Çocuğun annesi Helen Murphy Sullivan rolünde ise The Man in the High Castle, Rookie Blue, Red Widow gibi dizilerden anımsanabilecek Camille Sullivan karşımıza çıkıyor.


*Kaybolan meraklı çocuğumuz Anthony Sullivan karakterini Michael Riendeau canlandırıyor.


*Çocuğun hemşirelik yapan halası Catherine Sullivan karakterine ise Warehouse 13, Zoo ve Vanished gibi dizilerden hatırlanabilecek Joanne Kelly canlandırıyor.


*Kadroda ayrıca Judith Baribeau (21 Thunder, This Life), Neil Napier (Helix, Kevin Parent, Micheline Lanctôt, Charlotte Sullivan (Mary Kills People, Rookie Blue), Laurence Leboeuf, Kaniehtiio Horn (Hemlock Grove, 18 to Life) ve Catherine Bérubé gibi isimler yer alıyor.

Bu da ilk bölümüyle vasat denebilecek bir başlangıç yapan dizinin fragmanı: