Avustralya’daki kanallardan Network Ten, 22 Nisan’da ekranı yeni bir drama dizisiyle buluşturdu. Psikolojik gerilim türündeki The Secrets She Keeps‘in sezonu 6 bölümden oluşuyor.

Michael Robotham‘in romanından uyarlanan projeyi Sarah Walker ve Jonathan Gavin kaleme aldı. Bölümleri Catherine Millar ve Jennifer Leacey yönetti. Kadrosunda Laura Carmichael, Jessica De Gouw, Michael Dorman, Ryan Corr, Michael Sheasby, Cariba Heine ve Eva Greenwood gibi isimler yer alıyor.

Meghan ve Agatha

Konusu:

Dizinin hikayesi Sydney’de yaşayan iki kadının etrafında şekilleniyor. İkisi de hamile, doğuma az bir zaman kalmış sayılır.

Komşu olan karakterlerden Meghan O’Shaughnessy, kocası Jack’le ve çocuklarıyla göründüğü kadarıyla mutlu bir hayat sürmekte. Maddi durumları iyi, düzgün bir hayatları var. Kasiyer olarak çalışmaya devam eden Agatha Fyfle ise yalnız yaşıyor ve onların aksine daha içe kapanık bir düzeni var. Arasının bozuk olduğu erkek arkadaşı Hayden hali hazırda askerde.

Komşu olan iki kadın devamında arkadaş olunca hayatları birbirinin içine geçiyor. Esasında dışarıdan göründüğü gibi yaşamayan bu iki kadının sırları tutundukları her şeyi yok edebilecek özellikte.

The Secrets She Keeps’e de tanıtım yazdığım diğer Avustralya dizileri Secret Bridesmaids’ Business ve Stateless gibi kadrosu sayesinde başladım. İzlediğime pişman olmadım diyebilirim.

Gerçi kadın merkezli bir hikaye olarak baktığımızda Secret Bridesmaids’ Business’i daha çok beğendim mesela. Benzetme yapmasam daha iyi ama The Secrets She Keeps’in Türk dizilerinden hallice bir senaryosu var desem olur. Öte yandan dizinin ismindeki “she” kelimesinin aslında iki kadını da kapsaması, ikisinin de sırlarına odaklanmamız iyi oldu.

Agatha odaklı ilerleniyor gibi dursa da ben Meghan’ın tarafını daha çok sevdim. Agatha’nın kaçık olduğunu kendimce kabullendim çünkü, Meghan’ın ona göre ne yaptığını bilen birisi olması da işe yaradı. Başrol iki kadın oyuncu da kendilerince karakterleri için yeterliydi. Benzer şekilde partner olan erkek başroller de. Üstelik hikayede geri planda kalmadılar.

Kapanışı mini dizilere uygun bir şekilde yapıyor, öyle ya da böyle hikayenin altını dolduruyorlar. “Daha iyisinin” olabileceğini düşünsem de bununla da barışığım. Muhtemelen bu noktada bırakırlar, bırakmalarına da itirazım yok. Beklediğim kadarını aldım nihayetinde.

The Secrets She Keeps de böyle bir dizi işte. İyi seyirler.