1 Kasım’da yayın hayatına hızlı bir şekilde giriş yapan Apple TV, The Morning Show, Dickinson, See, For All Mankind, Servant gibi dizileri bizlerle buluşturmuştu. Son olarak da Aralık ayında eski ismi Are You Sleeping olan Truth Be Told isimli dramasını bizlerle buluşturdu.

Kathleen Barber‘ın aynı adlı suç romanından uyarlanan  yapım, The Good Wife’ın mutfağında bolca çalışmış olan Nichelle D. Tramble‘ın imzasını taşıyor. Ünlü Hollywood yıldızı Reese Witherspoon da dizinin yapımcıları arasında buluyor. Aynı zamanda dizinin başrol oyuncularından Octavia Spencer dizinin mutfağında da bulunuyor.

Şu ana kadar 7 bölümü yayınlanan dizinin ilk sezonu 8 bölüm sürecek ve şimdilik ikinci sezon onayı almadı. Bölüm süreleri 40-55 dakika arası oluyor.

17 yıl önce bir cinayet işlenmiştir. Bu cinayetin suçlusu olarak Warren Cave tutuklanıp hapse gönderilmiştir; ancak suçlu olup olmadığı konusu tam olarak açık değildir. 17 yıl sonra ise Poppy Parnell isimli bir muhabir olayı tekrardan araştırmaya başlar ve gerçekte yaşananları öğrenmeye çalışır. Doğruları bulmaya çalışırken bir sürü zorlukla karşılaşacaktır.

Warren Cave (Aaron Paul)

Çocuk yaşta hapishaneye girmiştir. 17 yıl içerisinde çok değişmiş, Nazi grubuna bağlı bir adam olmuştur. Suçlu olmadığını söylese de kimse ona inanmamıştır.

Poppy Parnell (Octavia Spencer)

17 yıl sonra cinayeti yeniden araştırmaya başlayan kişidir. Kapanmış defterleri yeniden açması bir kesimin hoşuna gitmese de o doğru bildiği yoldan şaşmayacaktır. Bu davayla ilgili gerçekleri açığa çıkarmak için elinden geleni yapacaktır.

Josie ve Lanie Buhrman (Lizzy Caplan)

Babalarının ölümü onları çok sarsmıştır. İkiz kız kardeşlerdir. Lanie Warren Cave’in suçu işlediğine dair mahkemede tanıklık yapmıştır. Sonrasında iki kız kardeşin yolları ayrılmış, birbirinden uzun zamandır haber alamamışlardır. Bazı olaylar sonucunda tekrardan karşılaşacaklardır.

Ayrıca dizide Warren Cave’in babası rolünde Brett Cullen, annesi rolünde Elizabeth Perkins; Poppy’nin eşi rolünde Michael Beach, babası rolünde Ron Cephas Jones; Lanie ve Josie’nin annesi rolünde ise Annabella Sciorra’yı izliyoruz.

Apple dizilerinden sadece The Morning Show’u deneyebilmiştim ve onu da ilk bölümde bıraktım. Başrolleri sebebiyle bu diziyi de merakla bekliyordum. İlk 7 bölüm itibarıyla memnunum ama çok iyi bir dizi olduğunu da söyleyemem. Başrollerini sevmesem izlemezdim muhtemelen. Çok fazla beklenti yükseltmeden oyuncuları seviyorsanız deneyebilirsiniz.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.

NOT: Daha önce dizi hakkında burada yorum yapılıyordu.