Tarihin tozlu sayfalarından bir gençlik komedisinin tanıtımıyla sizlerleyiz bugün: Undeclared

Undeclared, 2001-2002 sezonunda FOX’ta yayınlanmış ve toplam 17 bölümden oluşmakta. Freaks and Geeks misali iptal olduktan sonra kıymeti bilinmeye başlanmış Undeclared’in.

Dizinin yaratıcısı, Freaks and Geeks’in yazar kadrosunda yer alan Judd Apatow. Yazar, yönetmen ve yapımcı kimliğiyle sektörün tanınmış isimlerinden biri olan ve Cem Yılmaz misali farklı yapımlarda aynı oyuncularla çalışmayı seven Apatow’u The 40 Year Old Virgin, Knocked Up, Funny People ve You Don’t Mess with the Zohan gibi sinema filmlerine ek olarak Love dizisinin yaratıcısı olarak da biliyoruz.

Apatow’a yazar masasında Seth Rogen, Rodney Rothman, Kristofor Brown ve Nicholas Stoller gibi isimler eşlik etmiş.

Dizinin bölüm süreleri 22-23 dakika aralığında değişmekte.

Dizinin merkezinde üniversitedeki ilk yıllarına başlamak üzere olan 6 genç var. Elbette bu gençlerin akademik kariyerleri üzerinden ilerlemiyor dizimiz. Bir üniversite yurdunda aynı katta kalan gençlerimizin aşkı yakalama, seksi kovalama ve kendini bulma süreçleri üzerinden ilerliyor hikaye.

*Öz saygısı oldukça düşük seviyelerde olan, kendini utanç dolu durumlara sokmaktan geri durmayan, ekstra ezik bir tip olan Steven karakterine Man Seeking Woman dizisi dışında She’s Out of My League, This Is the End ve Goon gibi filmlerden tanıdığımız Jay Baruchel hayat veriyor.

*Steven’ın üniversitedeki ilk gecesinde bekaretini kaybettiği ve gönlünü kaptırdığı güzel ve tatlı genç kızımız Lizzie‘yi Carnivàle, Bones ve Californication dizilerinden aşina olduğumuz Carla Gallo‘yu izliyoruz.

*Steven’ın oda arkadaşı Lloyd karakterindeSons of Anarchy dizisi dışında King Arthur: Legend of the Sword, The Lost City of Z, Pacific Rim ve Green Street Hooligans filmlerinden yakinen tanıdığımız Charlie Hunnam‘ı izleme fırsatı yakalıyoruz. Lloyd, yakışıklı, karizmatik, hatun mıknatısı bir İngiliz.

*Lizzie’nin oda arkadaşı Rachel rolünde Dawson’s Creek ve Entourage dizileri dışında Man of the House ve Freddy vs. Jason filmlerinden anımsanabilecek Monica Keena karşımıza çıkıyor.

*Steven ve Lloyd’un ortak oturma odasını paylaştıkları yan kapı komşularından biri olan ve ilk tanıştıkları andan itibaren Rachel’dan hoşlanmaya başlayan ama kızlar konusunda öz güveni oldukça düşük Marshall karakterinde Blunt Talk, Enlightened ve ‘Til Death gibi dizilerden hatırlanabilecek Timm Sharp‘ı izliyoruz.

*Marshall’ın söz konusu kızlar olunca biraz çekingen bir tip olan oda arkadaşı Ron rolünde ise Freaks and Geeks dizisi dışında Knocked UpNeighborsThe Interview, This Is the End ve 50/50 gibi birçok sinema filminden yakinen tanıdığımız yıldız oyuncu Seth Rogen‘i izleme şansı yakalıyoruz.

*Steven’ın o üniversiteye başladığı gün annesinden ayrılan babası Hal rolünde Loudon Wainwright III karşımıza çıkıyor.

*Lizzie’nin takıntılı seviyesinde yapışık erkek arkadaşı Eric rolünde ise How I Met Your Mother ve Freaks and Geeks dizileri dışında Forgetting Sarah Marshall, I Love You, Man ve Sex Tape gibi filmlerden de yakinen tanıdığımız ünlü aktör Jason Segel‘i izliyoruz tekrar eden bir rolle.

Ana kadrosu dışında konuk oyuncu havuzu da oldukça zengin olan dizide Kevin Hart, Amy Poehler, Kevin Rankin, Fred Willard, Samm Levine, Natasha Melnick, David Krumholtz, Jenna Fischer, Alexandra Breckenridge, Katharine Towne, Geoffrey Arend, Sarah Jane Morris, Will Ferrell, Ben Stiller, Martin StarrBusy Philipps ve Adam Sandler‘ın da aralarında bulunduğu birçok tanıdık simayı bir veya daha fazla bölümde izleme fırsatı yakalıyoruz.

Tahmin edildiği üzere biraz çatlak bir dizi Undeclared. Birkaç bölümde sarmadığı da oldu ama genel olarak eğlendirdi diyebilirim. Lakin öyle kahkaha atmayı falan beklemeyin. En büyük artısı elbette dikkat çekici ana kadrosu ve zengin konuk oyuncu havuzu. Sırf bunun için bile izlenir zaten bu dizi.