Ana akım sinemamızın önemli yönetmenlerinden biri olan, Asmalı Konak ve Çemberimde Gül Oya gibi fenomen dizilerde de imzası bulunan Çağan Irmak‘ın yıllar sonra ekranlara dönmesini sağlayan, yapımcılığını O3 Medya’nın (Vatanım Sensin, İstanbullu Gelin, Arkadaşlar İyidir) üstlendiği Gülizar‘ı daha yakından tanımaya ne dersiniz?

KİMLİK BİLGİLERİ

Tür: Dram, Komedi

Sezon/Bölüm Sayısı: İlk 4 bölümü yayınlandı.

Yayın Durumu: 20 Ocak 2018 – günümüz (Ekleme: 24 Mart’ta sona erdi.)

Süre: 120 dakika

Yapımcı: O3 Medya

Yönetmen: Çağan Irmak

Kanal: Kanal D

Önemli Bağlantılar: Resmi SiteVikipedi – TwitterInstagram

KONU

İzmir’de yaşayan Gülizar’ın en büyük tutkusu müziktir. Arkadaşı ve ortağı Fettah ile birlikte kendince klipler çeker o çok istediği şöhrete kavuşabilmek için. Pavyonda çalışan annesi Esma’nın daha 10 yaşındayken Gülizar’ı terk etmesiyle birlikte ona Esma’nın arkadaşı Suzan bakmaya başlamıştır. Kendi hallerinde geçinip gittikleri hayatı bir gün aniden değişir. Tam pavyona düşmek üzereyken ünlü bir süt ürünleri markasının başındaki Mehmet Rıfat Sepetçi’nin kızı olduğunu öğrenen Gülizar, yaşadığı şokun ardından ölüm döşeğindeki babasını görebilmek için apar topar İstanbul’a gelir. Ancak bu yolculuğu, kendisine yepyeni bir hayatın kapısını aralayacaktır.

KARAKTERLER

 • Gülizar Sepetçi (Farah Zeynep Abdullah): Hayat dolu bir genç kız. Müzik sevdası yüzünden liseyi bile zar zor bitirmiştir. Tek isteği ünlü olmaktır, bu amacına ulaşabilmek için arkadaşı Fettah ile birlikte kendince klipler çeker. Annesi yıllar önce onu Suzan’a bırakıp gitmiş, babasını ise o güne kadar öldü bilmiştir. Fakat Sepetçi Çiftliği’ne ayak basmasıyla herkesin hayatını etkilemesi bir olacaktır.

 • Murat (Berk Cankat): Sepetçi Çiftliği’nde kahya olarak çalışan Veysel’in oğlu. Veterinerlik yapıyor. Karizmatik ve idealist bir adam, anne-babasına çok bağlı. Ailenin kızı Mine’yle kökü liseye kadar dayanan bir aşkları var. Ancak Gülizar’ın gelmesiyle onun da hayatı etkilenecektir.

 • Suzan (Ebru Cündübeyoğlu): Gülizar’ın annesi Esma’nın yakın arkadaşı ve kader ortağı. Konsomatrislik yapıyor. Deli dolu, kendine has bir kadın. Gülizar’ı kendi kızı gibi büyütmüş, onu her türlü tehlikeden korumaya çalışmıştır. Ama yıllar önce pavyon sahibi Şerif’ten aldığı borç, genç kızın başına bela olmaya başladığında eli kolu bağlanmıştır.

 • Fettah (Berkay Ateş): Gülizar’ın arkadaşı ve müzik ortağı. Gülizar’ın yazdığı sözleri müziğe döküyor, klipleri de kendisi hazırlıyor. Yıllar önce Doğu’dan ve geçmişinden kaçarak İzmir’e gelmiştir. Gülizar’a karşı gizli bir aşk beslemektedir.

 • Hayriye Sepetçi (Şerif Sezer): Sepetçi ailesinin en saygı duyulan üyesi. Mehmet Rıfat’ın annesi. Adaletten yana olan, ağırbaşlı ve lafını esirgemeyen bir kadın. Oğlunun gayrimeşru bir kızı olduğunu öğrendiğinde o da şok olsa da Gülizar’a kısa zamanda kol kanat geriyor.

 • Candan Sepetçi (Zuhal Gencer Erkaya): Mehmet Rıfat’ın eşi, Tuğrul ve Mine’nin annesi. Kocasının geçmişini öğrenince hayatının şokunu yaşıyor. Kızının Murat’la nişanlanmasına da sıcak bakmıyor. Gülizar’ın gelişine en büyük tepkiyi verenlerden biri.

 • Mine Sepetçi (Sevtap Özaltun): Mehmet Rıfat ve Candan’ın biricik kızı. El bebek gül bebek büyütülmüş, hassas bir kız. Lisede tanıştığı Murat’la evliliğe giden bir ilişkileri var. Ancak Gülizar’ın gelmesiyle bu ilişkideki dengeler de değişmeye başlıyor.

 • Tuğrul Sepetçi (Berk Erçer): Sepetçi ailesinin en büyük çocuğu, ailenin tek erkek varisi. Ciddi, soğuk ve mesafeli biri. İş ve aile yönetiminde hep babasının gölgesinde kalmaktan memnun değilken Gülizar’ın gelmesiyle hoşnutsuzluğu iyice artıyor. Kumar bağımlısı.

 • Veysel (Osman Alkaş): Murat’ın babası, Mehmet Rıfat’ın sağ kolu ve can arkadaşı. Çiftliğin kahyalığını yapıyor. Patronu ölüm döşeğinde Gülizar’ı çiftliğe getirmesini istediğinde Murat ve Mine’nin ilişkisinin sarsılmasından endişeleniyor. Geçmişindeki sırrın ortaya çıkmasından çok korkuyor.

 • Zemzem (Ayşe Tunaboylu): Murat’ın annesi, sevgi dolu ve merhametli bir kadın. Gülizar’a hemen kucak açıyor. Büyük bir vefa beslese de Sepetçi ailesiyle yıldızı bir türlü barışmıyor. Oğlunun Mine’yle evlenmesine razı değil.

 • Nazan (Goncagül Sunar): Candan’ın kız kardeşi, aile bağları pek güçlü değil. Kocası tüm servetini batırıp eve haciz getirince istemeye istemeye oyunculuk sevdalısı oğlu Fuat’la birlikte Sepetçi çiftliğine sığınıyor.

 • Şerif (Mahperi Mertoğlu): İzmir’de bir pavyon işletiyor. Sert ve acımasız bir kadın. Teksoy adlı kendisinden yaşça küçük bir sevgilisi var. Ağabeyinin Esma’yla kaçmasını hala unutamamış. Suzan’ın borcunu silmeye karşılık Gülizar’ın pavyonda çalışmasını istiyor.

SON SÖZ

Çağan Irmak’ın adı bile insanı heyecanlandırmaya yeterken bu dizinin kötü çıkmasını beklemek mümkün değildi elbet. Kaldı ki Unutursam Fısılda filminde de birlikte çalışmış olduğu Farah Zeynep Abdullah’ın yanı sıra kadronun geri kalanı da çok heyecan vericiydi. Neyse ki ters köşe olmadık ve Gülizar’ın renkli dünyasına kendimizi çabucak kaptırdık. Konusu klişe görünse de en büyük şansı bunu farklı kılmayı başarabilen çok iyi bir yönetmene sahip olması. Tabii incelikli yazılmış senaryosu ve oyunculukların kalitesiyle de takdiri hak ediyor.

Öte yandan Çiğdem Erken imzalı harika müzik ve besteleri de unutmamak lazım. Abdullah’ın en az oyunculuğu kadar harika sesinin de katkısıyla her bölüm adeta bir ziyafet gibi geçiyor. İnsanı sıkmayan, aksine 2 saatin su gibi akıp gittiği, kalbe dokunan bir yerli dizi arayanların memnun kalacağı kesin. İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler.

FRAGMAN & DİZİ MÜZİKLERİ