Yeni Peacock komedisi Girls5eva,  6 Mayıs 2021 tarihinde tüm bölümleri ile yayınlandı.

Komedi-müzikal karışımı olan dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor. Bölüm süreleri ise 25-30 dakika arasında değişiyor. Unbreakable Kimmy Schmidt  dizisinde yazarlık yapan Meredith Scardino dizinin yürütücü yapımcısı ve yazarı olarak görev yapıyor. 30 Rock ve Great News gibi dizilerden tanıdığımız Tina Fey ise dizinin yapımcıları arasında ön plana çıkıyor.

Konusu: 

Bir müzik grubu olan Girls5eva, 1999-2000 yılında tek hit ile başarı sağladıktan sonra müzik dünyasından kaybolmuştur. 10 Eylül 2001 tarihinde çıkan albümdeki uçak kazası temalı şarkının kariyerlerine pek yardımcı olduğu da söylenemez. Yıllar boyunca sektörde devam edeceklerini düşünen arkadaş grubu hayal kırıklığı içinde farklı işlerde çalışmaya başlamıştır. 20 yıl sonra genç bir rapçi şarkılarından birini kullanmak isteyince eski kariyerlerine dönme imkanı ortaya çıkmıştır.

Dawn Solano (Sara Bareilles): Dawn,  müzik kariyeri sonlanınca eşi ve erkek kardeşi ile restoran işletmeye başlamıştır. Eski şarkısının bir anda internette dolaştığını fark edince eski menajeri Larry’yi ziyaret etmeye karar verir. Bu ziyaret sonrası gruptaki diğer arkadaşları ile yıllar sonra iletişime geçer. Ünlü bir şarkıcı ve söz yazarı olan Sara Bareilles’i ilk kez başrol olarak bir dizide izliyoruz. Kendisi Little Voice dizisinin arkasındaki isim.

Summer Dutkowsky (Busy Philipps): Summer, diğer grup üyelerine göre ekonomik olarak çok iyi durumdadır fakat çalkantılı bir hayat yaşamaktadır. Summer, gruptaki diğer kızlara göre yetenek açısından en zayıf olan kişi, hatta şarkı söyleyebildiğini söylemek bile zor. Kendisini Vice Principals ve Cougar Town dizilerinde bulabilirsiniz.

Wickie Roy (Renee Elise Goldsberry): Wickie, gruptan ayrıldıktan sonra manken olarak hayatına devam etmiştir. Grubun açık ara en bencil ismi. Oyuncuyu The Good Wife ve Altered Carbon dizilerinden tanıyabilirsiniz.

Gloria McManus (Paula Pell): Gloria, diğer grup üyelerinden farklı bir seçim yaparak dişçi olmaya karar vermiştir. 20 yıl sonra karşısına çıkan fırsat sayesinde sıkıcı hayatından uzaklaşma fırsatı bulmuştur. Kendisini Love ve 30 Rock dizilerinde bulabilirsiniz.

Dizinin geri kalan kadrosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Başlamayı hiç düşünmediğim bir diziydi ama başrolde Sara Bareilles ismini görünce hemen izlemeye karar verdim. Kendisini Little Voice izlemeden önce tanımıyordum, o günden beri şarkılarına ve sahne performansına hayran kalmış durumdayım. Yani o başrolde olmasaydı diziye ilk bölüm sonrası devam etmeyeceğimi itiraf edeyim. Dizi, tabii ki de Tina Fey ismiyle ön plana çıkıyor. Kendisini oyuncu olarak izlemeyi seviyorum ama yazar ya da yapımcı olduğu işlerinde genelde hayal kırıklığı yaşıyorum. Burada da pek olumlu konuşamıyorum. Belki de kişisel olarak Saturday Night Live tarzındaki komedileri beğenmediğim içindir. Fakat Busy Philips’in canlandırdığı, defalarca izlediğimiz aptal sarışın karakteri ve onun etrafında dönen klişe şakaların diziye pek fayda sağlamadığı da açık. Tam anlamıyla çerezlik bir dizi var karşımızda, ilk bölümler sezonu özetliyor. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.

Not: Dizi daha önce bu yazının altında konuşuluyordu.