DC Universe, Titans, Doom Patrol ve Swamp Thing’in ardından yeni bir dizi ile daha buluşturdu bizi 29 Kasım 2019 tarihinde. Henüz 2 bölümü yayınlanan Harley Quinn, diğer 3 dizinin aksine animasyon türünde bir dizi. Aksiyon ve macera türünü yoğun bir komedi sosu ile harmanlayan Harley Quinn‘in bölüm süreleri ise yirmi üçer dakika uzunluğunda.

Dizinin yaratıcıları, Justin HalpernDean Lorey ve Patrick Schumacker. Bu üçlüye yapımcı koltuğunda Kaley Cuoco ve Sam Register de eşlik ediyor.

KONU

Harley Quinn, The Joker‘in kız arkadaşı olarak isim yapmış olan deli dolu ve epey eğlenceli bir kötü karakter olarak karşımıza çıkıyor dizide. Joker’e hastalıklı seviyede aşık ve onun da kendisine aşık olduğunu sanıyor. Lakin Joker tarafında böyle bir durum söz konusu değil elbette. Harley’nin bu durumu idrak etmesi kolay olmuyor. Kayda değer uzunluktaki bir hapis sürecinin ardından Gotham’ın ünlü hapishanesi Arkham’da tanışıp kaynaştığı Poison Ivy‘nin yardımıyla yavaş yavaş durumu anlamaya ve kendi öz kimliğini oluşturmaya başlıyor.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Dizide Harley Quinn ve Poison Ivy ağırlıklı olmak üzere Joker ve ‘İnsan Yiyen Bitki Frank’ ile birlikte toplam 4 ana karakter bulunuyor ilk 2 bölüm itibarıyla.

*Toy, heyecanlı, atılgan ve doğal komik yapısıyla ön plana çıkan Harley Quinn karakterini The Big Bang Theory ve 8 Simple Rules… for Dating My Teenage Daughter dizilerinden tanıdığımız Kaley Cuoco seslendiriyor.

*Harley’ye karşı son derece yardımsever ve yol gösterici bir dost olarak sunulan Poison Ivy karakterini Childrens Hospital, Surface ve Bless This Mess dizilerinden aşina olduğumuz Lake Bell seslendiriyor. Ivy, son derece olgun bir karakter olarak karşımıza çıkıyor dizide. Güçlerini iyice sindirmiş hatta hafiften de onlardan sıkılmış durumda.

*Joker karakterini Powerless, Doom Patrol ve Suburgatory dizilerinden tanıdığımız Alan Tudyk seslendiriyor.

*Ivy’nin evinde ikamet eden, muzip, insan yiyen bitki dostumuz Frank rolünde ise Curb Your Enthusiasm, The Millers ve Bent dizilerinden hatırlanabilecek J.B. Smoove‘un sesi kulağımıza geliyor.

Konuk karakter kontenjanından karşımıza çıkan birkaç karakter ve onları seslendiren oyuncular ise şöyle:

*Batman: Diedrich Bader

*James Gordon: Christopher Meloni

*The Riddler: Jim Rash

Bunlara ek olarak Rahul Kohli‘nin de Scarecrow karakterini seslendireceği haberini almıştık daha önce.

YAZARIN NOTU

Genel olarak animasyon işlere karşı soğuk yaklaşan biriyim. Daha önce hiç animasyon dizi izlemediğim gibi bu türde izlediğim film sayısı da sadece 2. Onlardan birini de zoraki izledim. Beowulf, bu türde izleyip de başından memnun kalktığım tek iş konumunda. Neyse bu dizi nedense daha proje aşamasındayken ilgimi çekti ve ilk bölümü gelince bir şans vereyim dedim. İzlerken çok eğlenince de devam etmeye karar verdim. İzlemesi çok keyifli bir karakter olmuş cidden Harley Quinn. Poison Ivy ile de iyi bir ikili olduklarını düşünüyorum. Bu eğlenceli ve esprili havası devam ettiği müddetçe devam ederim bu diziye.

Benim diziyle ilgili söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. Bu da dizinin fragmanı: