The CW, 2018-2019 sezonunun ortasında bizleri yeni dizisiyle tanıştırdı: In The Dark…

Dizi 4 Nisan günü yayın hayatına başladı ve şu ana kadar 5 bölümü yayınlandı. İlk sezonu 13 bölüm sürecek ve 2. sezon onayını da almış bulunmakta.

Dizinin mutfağında Corinne KingsburyJon CollierBen Stiller, Jackie CohnNicky Weinstock ve Michael Showalter gibi isimler yer alıyor.

İsterseniz gelin diziyi yakından tanıyalım.

Murphy; yirmili yaşlarında, zor yaşayan, alkolik, hoşnutsuz, sigara ve gündelik seks bağımlısı bir kadındır. Ayrıca görme engellidir. Ona her konuda yardımcı olmaya çalışan ev arkadaşı Jess ve varlığından memnun olmadığı, her an yanında olan rehber köpeği Pretzel ile birlikte yaşamaktadır. Çok fazla sosyal bir insan değildir ve Jess dışında bir tane arkadaşı vardır: Tyson isimli genç bir uyuşturucu satıcısı.

Murphy, etkisini hala hissettiği kötü bir olay yaşamıştır. Bu olaydan onu Tyson kurtarmıştır ve böylelikle ikili sıkı dost olmuşlardır. Bir gün Murphy, Pretzel ile yürüyüşe çıktıkları sırada  apartmanın olduğu sokakta Tyson’ın ölü bedenini bulduğunu düşünür; hemen olay yerine polis çağırır fakat polis tarif ettiği yerde ceset bulamaz. Bunun üzerine Murphy, Tyson‘ın kuzeninin yanına gidip onu görüp görmediğini sorar; o da onun şehri terk ettiğini söyler. Tyson‘ın kuzeninin söylediği şeye inanmayan Murphy, Tyson‘ın ölüp ölmediği konusunda emin olamaz ve karşısına çıkan bütün zorluklara inat onu aramaya başlar. Bu sırada yakın arkadaşı olarak kabul ettiği Tyson hakkında bilmediği şeyleri de öğrenecektir.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Murphy Mason (Perry Mattfeld)

14 yaşında Retinitis Pigmentosa hastalığına yakalanarak görme yetisini kaybetmiştir. Bu vakitten sonra üvey annesi ve babası tarafından üzerine çok düşülmüştür fakat o kendi başına ayakta durmaya çalışmaktadır. Artık göremediği için insanlara güvenmemeye başlar; birilerinin kendisine acımasını veya kullanmasını istemez. Bu yüzden alkolle, gündelik ilişkilerle kendi çapında hayattan olabildiğince zevk almaya çalışır. Ayrıca sivri dillidir, insanları sert bir dille eleştirmeyi sever.

Üvey babası Hank ve annesi Joy’un bir “Rehber Köpek” okulu vardır. Bütün tehlikelerine rağmen kızlarına hayatta bir amacı olsun diye burada iş vermişlerdir ama burası da Murphy’nin akşamdan kalma vaziyette sürekli uyuduğu başka bir yer haline gelmiştir.

Şimdilerde yakın arkadaşı Tyson kaybolmuştur ve Murphy ona ne olduğunu bulmak için kararlıdır.

Oyuncuyu Shameless dizisinden hatırlayabilirsiniz.


Jess (Brooke Markham)

Murphy’nin ev arkadaşıdır ve onun güvendiği nadir insanlardan birisidir. Veterinerlik yapmaktadır; işi, kız arkadaşı ve Murphy olarak hayatı üçe ayrılmıştır. Murphy’yi tehlikelere karşı korumak için elinden geleni yapacak birisidir.


Hank (Derek Webster)

Murphy’nin babasıdır. Murphy’e karşı her zaman iyimser yaklaşmıştır ve kızının kendisine bir amaç edinmesi için eşiyle “Rehber Köpek” okulunu açmıştır; burası doğru düzgün para kazandırmasa bile Murphy için burayı açık tutmaya kararlıdırlar. Onun buradaki ilgisiz tavırları eşini ve kendisini üzmektedir.

Oyuncuyu Ray Donovan, The Whispers, NCIS: New Orleans dizilerinden hatırlayabilirsiniz.


Joy (Kathleen York)

Murphy’nin annesidir. Onun bu ilgisiz, dünyadan kopuk sorumsuz davranışlarına karşı kocası Hank’e göre daha katı tepki vermektedir ve bu yüzden kızıyla aralarında biraz mesafe vardır. Yine de Murphy için her şeyi yapmaya hazırdır.

Oyuncu Chicago Med, Outcast, Code Black ve Jane The Virgin dizilerinde konuk oyuncu olarak gözükmüştü.


Darnell (Keston John)

Tyson’ın kuzenidir. Murphy’nin aksine kuzeninin şehirden taşındığını düşünüyordur ve içi rahattır. Bu konuda Murphy’nin etrafta dolaşıp sorular sormasından hoşlanmaz. Uyuşturucu satıcısı olduğu için olaya polisin karışmasını istemez.

Oyuncu The Good Place ve Bosch dizilerinde konuk oyuncu olarak yer almıştır.


Felix (Morgan Krantz)

“Rehber Köpek” okulunda çalışıyor. Murphy ile çok iyi anlaşamasa da beraber çalışmak zorunda kalıyor.

Oyuncu Girls, New Girl ve You’re The Worst dizilerinde konuk oyuncu olarak yer almıştı.


Max (Casey Deidrick)

Darnell’in arkadaşı. Murphy ile tesadüf eseri tanışıyorlar. Murphy kendisinden ilk başlarda pek hoşlanmasa da Tyson’ı bulma konusunda ondan yardım isteyecektir.

Oyuncuyu Eye Candy dizisinden hatırlayabilirsiniz.


Ayrıca dizide Jess’in kız arkadaşı olarak Humberly González ve Tyson’ın kayboluşunu araştıran dedektif olarak Rich Sommer rol alıyor.


SON SÖZ

In The Dark’ı ilk beş bölümü itibaryla beğenerek izliyorum. Klasik The CW dizilerinden farklı bir havada olduğunu söyleyebilirim. Bu durum dizinin kalitesini de arttırmış. Başrolün gayet güzel bir şekilde rolün altından kalktığını ve diziyi taşıdığını düşünüyorum. Diziyi de güzel kılan zaten karakterin yaşamı ve hikayesi. Şimdilik çok uzayacak bir konusu olmasa da nereye kadar ve nasıl sürdürecekler merak ediyorum. Formüllü bir yapısı olmaması da ulusal kanal dizilerinde önemli bulduğum bir artı.

Çok yüksek beklenti yapmadan sevilebilecek bir dizi olduğunu düşünüyorum; çok fazla kafa yormadan izlerseniz memnun kalırsınız muhtemelen.

Bu sezon fazla ulusal kanal yenisi izlemedim ama aralarında iyi bir nokta atışı yaptığımı da düşünüyorum; eğer siz de fazla ulusal yenisi izlemediyseniz bu diziyi öncelikli olarak deneyebilirsiniz.

İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler.

TANITIM FRAGMANI