Netflix, 6 Ekim’de izleyicilerini Meksika yapımı yeni bir drama ile buluşturdu: La venganza de las Juanas. 1997 yılı yapımı Kolombiya dizisi Las Juanas‘tan uyarlanan gizem türündeki dizi, 18 bölümden oluşmakta. Bölüm süreleri ise 33-49 dakika aralığında değişmekte. Dizinin senaryosu Jimena Romero ve Alejandro Reyes tarafından kaleme alınmış. Pepe Castro ve Rodrigo Ugalde De Haene ise yönetmenlik görevini üstlenmişler.

Hikayemizin merkezinde genç ve alımlı 5 kadın var. Hepsinin adı da Juana. Hepsinin kalçasında balığa benzeyen aynı doğum lekesi mevcut. Kader ağlarını örüyor ve hepsinin yolları aynı akşam aynı otelde kesişiyor. Daha öncesinde birbirlerini tanımayan Juanalar, bu garip durumun bir şekilde farkına varacaklar ve olaylar gelişecek.

*Sofia Engberg, Juana Bautista karakterine hayat veriyor. Karakterimiz, Next misali çok yakın gelecekten görüler görebilme yeteneğine sahip. Falcılık yaparak geçimini sağlıyor.

*Juanita Arias, Juana Matilde karakterini canlandırıyor. Karakterimiz, Kolombiya’dan Meksika’ya ayağının tozuyla inmiş bir genç kadın olarak karşımıza çıkıyor. Gizemli tavırları olsa da anladığımız kadarıyla mesleği şarkıcılık.

* Madre Solo hay Dos ve La Piloto gibi dizilerden hatırlanabilecek Oka Giner‘i Juana Caridad karakteriyle izleme fırsatı yakalıyoruz. Karakterimiz, bir rahibe adayı.

*Zuria Vega, Juana Manuela karakterini canlandırıyor. Gözü kara bir kadın olan karakterimiz, işinin ehli bir striptizci.

*Renata Notni‘yi Juana Valentina karakteriyle izliyoruz. Karakterimizin annesi çok kısa bir süre önce vefat etmiş. Bu acının üzerine bir de babası bildiği kişinin gerçek babası olmadığı gerçeğiyle yüzleşmek de eklenince ruhsal bir girdabın içerisine giriyor.

*Jugar con Fuego, Devious Maids, Cristela, 7th Heaven ve Dame Chocolate gibi birçok diziden aşina olduğumuz Carlos Ponce, Simón Marroquín isimli bir politikacı olarak karşımıza çıkıyor.

*Kadroda ayrıca Ana Karen Salgado, Tomás Goros, Pablo Bracho, Mauricio Isaac, Federico Espejo ve Iván Amozurrutia gibi isimler bulunuyor.

Dizinin ilk bölümünü sıkılmadan izledim. Fena olmayan bir başlangıç yaptığı söylenebilir. Meksika dizilerini genel olarak severim. Ucuz ama izlenesi dramalar sunarlar. Bu diziyi de severim gibi duruyor. 18 bölüm, biraz uzun kaçmazsa tabii.

Bu da dizinin fragmanı: