FOX’ta 23 Ocak 2020 tarihinde yeni bir komedi dizisi başladı: Outmatched

Henüz 2 bölümü geride kalan Outmatched, kahkaha efektli bir aile komedisi. LA to Vegas’ın da yaratıcısı olan Lon Zimmet, dizimizin yaratıcısı konumunda. Ona yapımcı koltuğunda Mathew Harawitz, Heather MacGillvray, Linda Mathious ve Dan Rubin gibi isimler eşlik ediyor.

Perşembe akşamları Last Man Standing’in arkasından yayınlanan dizi, ilk 2 bölüm itibariyle 0.65 reyting oranı ve 2.772.000 izleyici sayısı ortalaması tutturmuş durumda.

KONU

Mike ve Kay, birbirini seven ve oldukça iyi anlaşan, genç yaşta evlenip çoluğa çocuğa karışmış bir çift. 4 çocuğa sahip olan çiftimizin dertleri ise çocukları. Çiftin daha önce üstün zekalı oldukları tasdik edilmiş olan ve iletişimde frekans sorunu yaşadıkları 2 çocukları mevcutken şimdi 3 numaralı evlatlarının da girdiği zeka testi sonrasında üstün zekalı olduğuna karar veriliyor. Çiftin elinde tutunabilecekleri tek dal olarak da en küçük çocukları ve tek normal çocukları Leila kalıyor.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

=Kay=

Ailenin annesi. Yerel bir kumarhanede bölüm şefi olarak görev yapıyor. Evde de işte de rahat takılmayı seviyor. Üstün zekalı olan çocuklarının konuştukları çoğu şeyi anlayamamak ve gerektiğinde onları kandıramamak gibi şeyler canını sıkıyor.

Karaktere Back in the Game, Psych, Lethal Weapon ve The Ranch gibi dizilerden yakinen tanıdığımız Maggie Lawson hayat veriyor.

=Mike=

Ailenin babası. Müteahhitlik yaparak geçimini sağlıyor. Genel olarak karısıyla aynı frekansta takılıyor. O da Kay de çocukları arasından en çok Leila’yı seviyorlar ve bu durumu dile getirmekten hiç çekinmiyorlar.

Karakteri Mad Love ve Orange Is the New Black dizileri dışında American Pie film serisinden tanıdığımız Jason Biggs canlandırıyor.

=Nicole=

Ailenin en büyük çocuğu. Aşırı derecede rekabetçi bir yapısı var.

Karaktere Ashley Boettcher hayat veriyor.

=Brian=

Nicole’ün bir küçüğü. Sürekli olarak yeni bir bilimsel deney üzerinde çalışmakta.

Karakteri The Grinder dizisinden hatırlanabilecek Connor Kalopsis canlandırıyor.

=Leila=

Ailenin en küçük çocuğu. Çocuklar arasında zeka seviyesi en düşük olanı. Yalnız durum şu ki üstün zekalı kardeşlerinin idrak edemediği duygusal zeka gerektiren birçok konuda leblebiyi ilk anlayan kişi de kendisi. Tam bir tatlılık abidesi Leila.

Karaktere Beautiful Boy isimli sinema filminden anımsanabilecek Oakley Bull hayat veriyor.

=Marc=

Leila’nın bir büyüğü. Ailenin üstün zekalılığı en yeni tasdik edilen üyesi. Resim ve müzik gibi sanatsal alanlara ilgi duyuyor.

Karakteri The Mick dizisinden tanıdığımız Jack Stanton canlandırıyor.

=Rita=

Kay’in bir arkadaşı. Kumarhanede Kay’in altında çalışıyor. İş saatlerinde Kay ile bolca muhabbet ediyorlar etraflarındaki müşterileri pek umursamadan.

Karaktere Dr. Ken, My Wife and Kids ve Martin dizilerinden tanıdığımız Tisha Campbell-Martin hayat veriyor.

=Irwin=

Mike’ın en yakın arkadaşı ve aynı zamanda iş arkadaşı. Rita’nın kocası aynı zamanda kendisi.

Karakteri Roadies dizisinden anımsanabilecek Finesse Mitchell canlandırıyor.

YAZARIN NOTU

Maggie Lawson’ı çok severim, Jason Biggs ile de bir problemim yok. Bu ikilinin başrolde olduğunu duyunca daha proje aşamasındayken radarıma girmişti geçtiğimiz yıl bu dizi. O zamandan beri de merakla beklemekteydim. İki ismin canlandırdıkları karakterlere çabucak kanım kaynadı diyebilirim. Çocuk oyunculardan daha önce The Mick’te severek izlediğim Jack Stanton’ın diziye epey tutuk başladığını düşünüyorum. Brian karakterine ve Connor Kalopsis’e ise ısınamadım bir türlü. Ashley Boettcher ve Nicole karakterinin ise gayet iyi başladığını düşünüyorum diziye. Oakley Bull ve karakteri Leila ise tatlılığıyla favorim konumunda.

Karşımda çok çok komik bir dizi bulduğumu iddia edemem. Uzun bir süre zarfında üzerine yük bindirilebilecek bir konusu olduğunu da düşünmüyorum. Şu an için yeterli oranda eğlendiriyor ama. Kadroyu cazip bulan, çocuklu aile komedilerini ve sitkomları seven bünyeler bir şans verebilirler diziye beklentiyi yüksek tutmamak kaydıyla.

Düşük reytinglerle başlayan dizinin 2. sezon onayı almasını beklemiyorum. Yayından çekilmeden sezonu tamamlaması yeterli olur benim açımdan.

Diziyle ilgili benim söyleyeceklerim şu an için bu kadar. İzleyecek olanlara iyi seyirler diliyorum.

Normal şartlarda bodrum katları çocukların ebeveynlerinden ya da ebeveynlerden birinin diğerinden kaçış mekanı pozisyonundadır. Bu dizide ise ebeveynlerin çocuklarından kaçtıkları ve kendi aralarında eğlendikleri mekan konumunda.

FRAGMAN