Pop’ta 10 Temmuz 2019 tarihinde Florida Girls isimli yeni bir komedi dizisi başladı. İlk sezonu 10 bölümden oluşan dizi, 7 Ağustos 2019 tarihinde sezonu tamamladı. 2. sezon onayı aldığını da belirtmeden geçmeyelim.

Dizinin yaratıcısı Laura Chinn. Florida’nın batı yakasında büyüyen Chinn’in gerçek hayatından esinlenerek kaleme aldığı dizinin yapımcı koltuğunda Chinn’e Tony Hernandez, Lilly Burns, Jared Miller, Oly Obst ve Josh Lieberman gibi isimler eşlik ediyor. Chinn, ayrıca dizinin başrol oyuncularından biri konumunda.

Dizi 25-26 yaşlarındaki 4 genç kadından oluşan bir arkadaş grubunu merkezine alıyor. 5 yaşından beri arkadaş olan bu 4 kadının yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. Hayatı umarsızca beraber deneyimliyorlar, 16 yaşındayken hep beraber liseyi bırakmışlar, yetişkin olmaktan ısrarla kaçıyorlar ve Florida’yı terk etmemeye söz vermişler. Birlikte çalışıyor, birlikte yaşıyorlar. Çok fazla zeki oldukları da söylenemez.

Durum şu ki arkadaş grubumuz aslında 4 değil 5 kişiden oluşmaktaymış çok kısa bir süre öncesine kadar. Grubun beşinci üyesi artık bu şekilde yaşamak istememiş, bir yetişkin olmaya ve hayatını düzene koymaya karar vermiş, önce lise diplomasını almış sonra da başka bir eyalette bir iş bulup taşınmış. Bizimkilerle vedalaşıp irtibatı kesmiş ve hayatında yeni bir sayfa açmış.

Tek hırslı arkadaşları hayallerinin peşinden koşmak üzere onlardan uzaklaşınca söz konusu dörtlümüz durağan hayatlarıyla yüzleşmek zorunda kalacaklar. Shelby dışındaki diğer üçlünün çalan bu uyandırma zilinin sesini duymazdan gelmeye devam etmek istedikleri de su geçirmez bir gerçek elbette.

Jayla – Erica – Shelby – Kaitlin

*Küçük bölüm oyunculukları dışında kariyerinde ilk kez bu diziyle adamakıllı kamera karşısına geçen ama kamera arkasında Grandfathered ve The Mick gibi dizilerde yazarlık ve yapımcılık tecrübeleri bulunan Laura Chinn, tamamen yörüngesiz durumda olan Shelby karakterine hayat veriyor.

Shelby için tam bir takipçi diyebiliriz. Arkadaşının hayallerinin peşinden gittiğini görünce o da daha fazla denemeye karar veriyor. Bu huyu sadece arkadaşıyla da alakalı değil bu arada. Gördüğü, duyduğu, okuduğu bir şeylerin ardından bir anda heveslenip ani motivelenmeler yaşıyor, kendini ve yaşamını sorgulamaya başlıyor.

Shelby, siyahi bir anneden olma melez bir kadın. Anne sorunları olan duygusal biri ayrıca kendisi. Diğer 3 kıza oranla daha aklı başında biri diyebiliriz onun için. İyi kalpli, naif, hoş ve tatlı bir kız ayrıca.


Laci Mosley, son derece sığ, bencil, kibirli, dış görüntüsüne çok fazla para harcayan biri olan Jayla karakterini canlandırıyor. Hayat boyu yetecek kadar aşırı seviyede zengin olmanın hayalini kuruyor ama çalışmayı hiç sevmiyor. Şu sıralar kendisinden otuz küsur yaş büyük yaşlı bir adamla takılıyor ve onun kendisine bakmasını sağlıyor. Sahip olduğu tek kayda değer şeyin seksapalitesi olduğunun bilincinde.


Patty Guggenheim, asla parası olmayan, onun için başkalarının ödeme yapmasıyla da hiçbir problemi olmayan ama ola ki ona 5 dolar bile borçlu olursan geri almak için her gün seni arayan bir tip olan Erica karakterini canlandırıyor.

Erica, genellikle kafası dumanlı olarak gezen bir tip. Pek çalışkan biri değil. Shelby ve Kaitlin ile birlikte çalıştığı küçük barda deniz kızı kostümüyle dolaşmak gibi fazla efor sarf etmeyi gerektirmeyen bir işi var. Eli uzun bir tip ayrıca Erica. Gittiği her yerden bir şeyler aşırmak gibi büyük haz duyduğu lanet bir huyu var. Grubun en aptal ve en vurdumduymaz üyesi diyebiliriz bir de onun için.


Heathers dizisinden anımsayabileceğiniz Melanie Field ise hayatını hala inatla sanki lisedeymiş gibi sürdürmeye devam eden Kaitlin karakterine hayat veriyor.

Kaitlin için grubun kara koyunu diyebiliriz. Diğerleri kendileriyle ilgili düzgün bir şey yapacak bile olsa laf sokucu, heves kırıcı sıfatıyla orada beliriveriyor Kaitlin. Şiddete meyilli, arızalı bir tip. Doğru düzgün hiçbir pozitif özelliği yok ama son derece anlamsız bir özgüvene sahip.


Young & Hungry dizisinden hatırlayabileceğiniz Kim Whitley ise Shelby’nin annesi rolünde karşımıza çıkıyor tekrar eden bir rolle. Konuk oyuncu havuzunda ise Scott MacArthur ve Chrissie Fit gibi isimler yer alıyor.

Henüz 6 bölümünü izledim dizinin. Son derece basit bir dizi olduğunu söyleyebilirim. Göz devirttiği anlar da oluyor bolca eğlendirdiği anlar da. 4 ana karakterden Kaitlin dışındaki üçlünün fena karakterler olmadığını düşünüyorum.

Beklentiyi çok çok aşağıya çekmek suretiyle çerezlik dizi kontenjanından bir şans verebilirsiniz diziye hafiften absürt işleri seviyorsanız.

Bu da dizinin fragmanı: