Sorry for Your Loss 2018-2019 yıllarında yayınlanan drama türünde bir Facebook Watch dizisi. Facebook Watch dizilerinin hepsini görebileceğiniz derleme yazısı için buyurun.

2 sezondan oluşan Sorry for Your Loss toplamda 20 bölüm yayınlandı. Facebook Watch’ın dizi sektöründen çekilmesi haberi sonrasında da iptal edildi. Dizinin bölümleri yaklaşık 28-29 dakika civarında.

Konusu:

Leigh, eşi Matt’i aniden kaybedince tüm dünyası değişmiştir. Matt’in ölümünün nasıl gerçekleştiği ve sebeplerinin neler olduğu ilerleyen bölümlerde açıklanırken, dizi Matt’in ölümünden 3 ay sonra başlıyor. Leigh bu kayıp üzerine annesi ve kız kardeşi ile birlikte yaşamaya başlamış ve eski dairesine adım atmak bile duygusal olarak çok büyük bir çaba gerektirmektedir. Bu süreçte Leigh önceden pek anlaşamadığı Matt’in kardeşi Danny ile Matt hakkında konuşabilme imkanı bulmuş ve Matt’i aslında ne kadar az tanıdığını düşünmeye başlamıştır. Dizi Leigh’nin yas sürecini atlatmaya çalışırken ne tür zorluklar çektiği ve içindeki kontrolsüz öfke ile mücadelesini anlatıyor.

Leigh Shaw karakteri Elizabeth Olsen tarafından canlandırılıyor. Leigh mutlu bir evliliği olan ve meslek olarak ilişki tavsiyeleri yazıları yazan birisidir. Eşi Matt’i kaybetmesi ile tüm dünyası yıkılmış, evliliğindeki günleri farklı bir bakış açısıyla sorgulamaya başlamıştır. Elizabeth Olsen aynı zamanda dizinin yapımcılığını da üstleniyor. Marvel filmlerinden tanıdığımız ünlü oyuncuyu aynı zamanda Wind River, Martha Marcy May Marlene gibi filmlerinden de hatırlayabilirsiniz.

Matt Greer rolü Mamoudou Athie tarafından canlandırılıyor. Matt mutlu bir görüntü çizse de aslında hayatı boyunca depresyon ile mücadele etmiş biridir. Leigh’nin Matt’in yaşadığı sorunları anlayamaması Matt’in daha da içine kapanık bir bireye dönüşmesine sebep olmaktadır. Aktörü The Detour ve The Get Down dizilerinden hatırlıyoruz.

Danny Greer  karakteri Jovan Adepo tarafından canlandırılıyor. Danny, Matt’in ağabeyidir. Çok farklı kişilikler olsalar da aralarındaki bağ güçlüdür. Matt’i kaybetmek hiç anlaşamayan Leigh ve Danny’yi birbirine yaklaştırmış, yaşadıkları acı konusunda birbirlerine destek olabilmişlerdir. Kendisini Watchmen, The Leftovers ve Jack Ryan gibi dizilerdeki önemli rolleri ile tanıyoruz.

Dizinin yan kadrosunda Kelly Marie Tran, Janet McTeer, Don McManus gibi oyuncular da yer almaktadır.

Sorry for Your Loss izlediğim tek Facebook Watch dizisi, diğer dizilerinin pek de ilgi çekici durduğunu söyleyemem. Fakat dizi başka bir platformda olsaydı daha fazla ilgi çekerdi diye düşünüyorum.

Dizinin ilk bölümü diyalogların ne kadar vurucu bir şekilde kullanıldığının bir örneği. Bu yüzden de WandaVision yaklaşırken sitede bir tanıtımı hak ettiğini düşündüm. Drama dizisi olarak ele aldığı konunun hakkını veren bir dizi var karşımızda. Elizabeth Olsen’ın göstermiş olduğu performansı da es geçmemem lazım. Yas üzerine olan diziler herkese göre değildir ve bu diziyi izlerken de böyle bir durum ortaya çıkıyor. Yavaşlıktan ziyade konunun ciddiyeti sebebiyle her modda izleyebileceğiniz bir dizi değil. Leigh’nin hayata geri dönmeye çalışması, insanların klişe yas cümlelerinin karşı tarafta yarattığı hissiyat ve depresyon konusunda dizinin övgüyü hak ettiğini düşünüyorum. Özellikle depresyon konusunun incelendiği kısımlarda basmakalıp cümleler yerine insanı düşündürmeye sevk eden güzel sahneler izliyoruz. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.

Diziyle ilgili daha önce bu yazının altında yorum yapılıyordu.