ABC’de 13 Nisan’da yeni bir dizi başladı: The Baker and the Beauty

GİRİZGAH

Beauty and the Baker (Lehiyot Ita) isimli İsrail dizisinden uyarlanmış dizimiz. Uyarlayan kişi ise Dean Georgaris. Yapımcı koltuğunda ona Rachel Kaplan, Steve Pearlman, Peter Traugott, Assi Azar, Jim Chory, Becky Hartman Edwards ve David Frankel gibi isimler eşlik ediyor.

The Baker and the Beauty için romantik komedi ile aile dramasını harmanlayan bir komedi drama dizisi diyebiliriz.

Dizinin ilk bölümüyle 0.50 reyting oranı ve 2.662.000 izleyici sayısı elde ederek zayıf bir başlangıç yaptığını hatırlatalım.

KONU

Elimizde bir tür peri masalı hikayesi var. Yalnız bu türde yapılmış çoğu işin aksine kendisini peri masalının içerisinde bulan şanslı kişi bir erkek karakter.

Miami’de geçen hikaye, sıradan bir hayatı olan fırıncı bir gençle uluslararası üne sahip güzel bir kadın arasında filizlenen sürpriz bir aşk hikayesini merkezine alıyor. Şık bir restoranda ikili arasında tesadüfi bir karşılaşma yaşanıyor ve olaylar gelişiyor.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Garcia Familyası

*Daniel Garcia (Victor Rasuk): Kübalı, göçmen bir ailenin oğlu. Hala ailesiyle yaşayan ve aile fırınında çalışan, basit bir adam Daniel. O akşam o restoranda olma sebebi kız arkadaşıyla birlikteliklerinin 4. yılını kutlamak istemesi. Daniel için hafifçe bir utangaçlığa sahip, sempatik, kibar ve karizmatik bir beyefendi diyebiliriz.

Aktörü How to Make It in America ve Stalker dizilerinden anımsayabilirsiniz.


*Mari (Lisa Vidal): Daniel’in annesi. Baskın bir karakter, epey coşkulu bir tip.

Aktrisi Being Mary Jane, The Division ve The Event gibi dizilerden hatırlayabilirsiniz.


*Rafael (Carlos Gómez): Daniel’in babası.

Aktörü Madam Secretary ve The Glades dizilerinden anımsayabilirsiniz.


*Mateo (David Del Rio): Daniel’in erkek kardeşi. DJ’liğe özel bir tutkusu var. DJ’lik yapmadığı vakitlerde aile fırınında/pastanesinde çalışıyor o da. Biraz fırlama bir tip.


*Natalie (Belissa Escobedo): Daniel’in lise çağındaki küçük kız kardeşi. Noa’ya özel bir hayranlığı var.

Noa Hamilton

*Noa Hamilton (Nathalie Kelley): Ülkedeki en ünlü, en popüler kadınlardan biri. Ülkenin ileri gelen bir gayrimenkul kodamanının güzel kızı, önemli bir kariyere sahip başarılı bir model/modacı ve Hollywood’un güçlü, popüler bir çiftinin diğer yarısı olarak biliniyor Noa. Erkek arkadaşından çok kısa bir süre önce ayrılmış ve kafa dağıtma evresinde şu anda. Enerjik, renkli ve heyecan verici bir kadın.

Aktrisi UnReal, The Vampire Diaries ve Dynasty gibi dizilerden tanıyoruz.

Vanessa

*Vanessa (Michelle Veintimilla): Daniel’in güzel kız arkadaşı. Artık birlikteliklerini evlilikle taçlandırmak istiyor ama işler umduğu gibi gitmiyor. Biraz hevesli ve kontrol meraklısı diyebiliriz onun için.

Aktrisi Seven Seconds, Gotham ve The I-Land gibi dizilerden anımsayabilirsiniz.

Lewis

*Lewis (Dan Bucatinsky): Noa’nın menajeri.

*Piper (Georgina Reilly): Noa’nın en yakın arkadaşı.

*Zoe (Paulina Singer): Noa’nın stilisti.

*Amy (Madelyn Sher): Vanessa’nın ev arkadaşı.

YAZARIN NOTU

Diziyle ilgili yüksek bir beklentim yoktu açıkçası ama epey memnun bir şekilde kalktım ilk bölümün başından. Biraz pembemsi, eğlenceli bir havası var dizinin. Daniel’in kız kardeşini saymazsak genel olarak karakterlerden de memnun kaldım diyebilirim. Yan karakterlerden en çok Mari ve Vanessa’yı sevecekmişim gibi duruyor ayrıca. Diğer bölümler de bu tatta, bu ayarda gelebilirse sezonun sonunu görürüm diye düşünüyorum.

FRAGMAN