HBO Asia’da 12 Haziran 2020 tarihinde The Head isimli yeni bir drama başladı. Bunlar da diziye ait poster ve fragman:

Söz konusu tarihte 30 ülkede ve 15 farklı dilde izleyiciyle buluşan diziyi Japonya ve Güney Asya ülkelerinde HBO Asia yayınladı. Hulu Japan da Japonya’daki alternatif yayıncı platform konumunda. İspanya’da OrangeTV’nin yayınladığı dizinin İskandinav ülkelerindeki adresi ise NENT Group.

Gizem ve gerilim yüklü dizinin yaratıcıları DavidÀlex Pastor kardeşler. Bu ikiliye yazar masasında Isaac Sastre ve David Troncoso eşlik etmiş. Jorge Dorado ise dizinin yönetmenliğini üstlenmiş. Pastorlar, Dorada ve Taroncoso’ya yapımcı kadrosunda eşlik eden isimler ise Bernat Elias, Ran Telem, Mariano Baselga, Laura Fernandez Espeso, Javier Méndez, Patrick Nebout ve Kazufumi Nagasawa.

6 bölümden oluşan dizinin bölüm süreleri 45-66 dakika arasında değişiyor.

Birçok ülkeden tanıdık simanın yer aldığı dizinin oyuncu kadrosu şu şekilde: John Lynch (Tin Star, The Fall, One of Us), Katharine O’Donnelly, Laura Bach (Rita, Den Som Dræber), Chris Reilly (Devils, The Last Post), Alexandre Willaume (Deep State, The Last Kingdom, Rita), Álvaro Morte (La Casa de Papel, El Embarcadero), Richard Sammel (The Name of the Rose, The Strain), Tomohisa Yamashita, Amelia Hoy, Andreas Rothlin Svensson, Sandra Andreis ve Hannes Fohlin.

 

Dizinin hikayesi Antarktika’da bulunan uluslararası bir araştırma merkezinde geçmekte. 6 ay aralıksız gündüz ve sonrasında 6 ay aralıksız gecenin yaşandığı Antarktika’da söz konusu merkez çalışanlarının yarısından fazlası gündüzün son gününde oradan ayrılıyor gece bittikten sonra geri gelmek üzere. Merkezde ise gece nöbeti için 4’ü kadın, 6’sı erkek 10 kişi kalıyor. 6 aylık gecenin sonunda ekibin sorumlusu konumundaki Johan (Willaume) isimli kişi, birkaç kişilik bir ön grupla araştırma merkezine geri geliyor. Geldiğinde ise hiç hoş olmayan bir manzarayla karşılaşıyor. Söz konusu 10 kişiden 7 tanesi ölmüş, bir tanesi Johan’ın eşi Annika (Bach) olmak üzere 2 tanesi kayıp ve bir de çaylak personellerden Maggie (O’Donnelly) isimli bir yaralı mevcut. Ekipte muhtemel bir seri katil bulunmakta. Peki söz konusu seri katil kayıp kişilerden biri mi yoksa merkeze döndüklerinde buldukları yaralı kişi mi? Yoksa ekibin dışarıdan sürpriz bir misafiri mi mevcuttu?

Dizinin henüz ilk 2 bölümünü izlemiş bulunuyorum ve yeterli bulduğumu söyleyebilirim. Bu tarz temaya sahip dizileri hep sevmişimdir. Oyuncu kadrosu gayet iyi. Atmosfer de fena yansıtılmamış. Alternatif dizi arayışındaysanız bir şans verebilirsiniz.