1987 ve 1998 yıllarında BBC One ve BBC Radio’da birer sezon yayınlanan Talking Heads isimli diziye BBC yeniden yeşil ışık yaktı.

Antoloji türündeki dizinin her bölümünde farklı bir hikaye işleniyor. Dizinin her bölümünde tek bir karaktere hayat veriyor ve o tek karakterin monologları üzerinden ilerliyor hikaye.

Dizinin ilk 2 sezonu 6’şar bölümden oluşmaktaydı. Yeni sezon ise 12 bölüm uzunluğunda olacak. Söz konusu 12 bölümde izleyeceğimiz 12 oyuncu ise şunlar: Jodie Comer (The White Princess, Doctor Foster, Thirteen), Monica Dolan (The Casual Vacancy, Inside No. 9, Black Mirror), Martin Freeman (StartUp, Sherlock, Breeders), Tamsin Greig (Friday Night Dinner, Episodes, Green Wing), Sarah Lancashire (Last Tango in Halifax, The Paradise, Happy Valley), Lesley Manville (Harlots, World on Fire, Mum), Lucian Msamati (Black Earth Rising, His Dark Materials, Gangs of London), Maxine Peake (The Bisexual, Three Girls, Black Mirror), Rochenda Sandall (Line of Duty, Love, Lies and Records, Criminal: UK), Kristin Scott Thomas (The English Patient, Darkest Hour, Four Weddings and a Funeral), Imelda Staunton (A Confession, Flesh and Blood) ve Harriet Walter (Belgravia, The Spanish Princess, The Crown).

Lancashire ve Nolan’ın bölümleri hariç kalan 10 bölüm yeniden çevrim bölümü olma özelliği taşıyor. Çekimlerine bugün başlanan dizinin önümüzdeki aylarda izleyiciyle buluşması planlanıyor.

Kaynak