Hulu, 11 Mayıs 2018 tarihinde bizi yeni bir komedi dizisi ile buluşturdu: All Night

GİRİZGAH

İlk sezonu 10 bölümden oluşan gençlik komedisi, Hulu’nun Freakish’ten sonraki ikinci AwesomenessTV ortak projesi konumunda. Dizinin yaratıcısı Jason Ubaldi. Ona yazar masasında Mackenzie Yeager eşlik ediyor. Bölümlerin büyük çoğunluğunun yönetmenliğini Brian Dannelly üstleniyor. Yapımcıları arasında Lance W. LanfearDaniel R. Suhart ve Shelley Zimmerman var.

Bölüm süreleri 22-24 dakika uzunluğunda olan All Night‘ın 2. sezonunun olup olmayacağı ise henüz belli değil.

KONU

Diziyi liseyi birinci bitiren öğrencinin mezuniyet konuşması ile açıyoruz. Mezuniyet töreninin sona ermesinin ardından da herkesin heyecanla beklediği okul yönetiminin organizasyonunda gerçekleşen mezuniyet partisine gidiyoruz. Akşamın ilk dakikalarında başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar sürecek olan mezuniyet partisi. Okul yönetimi parti için ciddi önlemler almış durumda. Cep telefonu yok, alkol yok, uyuşturucu yok, seks yok… Elbette ne kadar engel olunabilirse. Bunun dışında canlı müzik, dans, karaoke yarışması, çeşitli oyunlar, havuz sefası, tarot falı gibi çeşitli aktiviteler mevcut partide.

Partiye gelen ve dizimizin merkezinde olan öğrencilerin aşağı yukarı hepsinin bir amacı var bu gece ile ilgili. Kimi para kazanmak, kimi lise bitmeden ilk defa sosyalleşmek, kimi kız tavlamak, kimi uzun süredir aşık olduğu kişiye açılmak, kimi de uzun süredir birlikte olduğu sevgilisiyle ilk seksini deneyimlemek derdinde. Daha bir sürü ‘lise bitmeden önce’ temalı hayal ortalıkta dolanıyor elbette. Kısacası pişmanlık barındırmadan lise tecrübesini tamamlamak adına önlerinde son bir geceleri mevcut gençlerimizin. Bakalım bu uzun gece nelere gebe?

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

(İlk bölüm ispiyonu (spoilerı) içerir.)

=Melinda (Allie Grant)=

Okul birincisi kızımız. Arkadaşı olmayan, normal şartlarda partilerle işi olmayan, asosyal, zeki bir genç. İyi bir üniversiteye kabul edilmiş durumda ve üniversite parasının bir kısmını çıkarmak adına bu yasaklarla dolu mezuniyet partisini fırsata çevirme derdinde. Okul müdürü tarafından parti girişinde öğrencilere yıllık satmak üzere görevlendirilmiş. Bu durumu en iyi şekilde değerlendiriyor biraz para kazanmak adına. Yıllıkların içini oyuyor ve oyduğu alanlarda gizli bir şekilde içeriye içki sokuyor ve tezgah altından içki satışı yapıyor gece boyunca fahiş fiyatlara öğrencilere. Elbette onun için bu amaç doğrultusunda başlayan gece başka sürprizlerle de kapısını tıklatmayı ihmal etmiyor ve genç kızımız kabuğunu kırıp dışarıya çıkmaya başlıyor.

Karakteri Suburgatory, Weeds ve The Goldbergs gibi dizilerden yakından tanıdığımız Allie Grant canlandırıyor.

=Deanna (Jenn McAllister)=

Deli dolu, eğlenceli bir genç kız Deanna. Üniversite öncesi yaz dönemini Almanya seyahati ile geçirmeyi planlamış. En yakın 2 arkadaşı ile birlikte güzel bir veda gecesi geçirmek istiyor bu seyahatten önce. Bir de içinde kalan son pişmanlığı aradan çıkarırsa iyi olacak elbette. Bu da kankası Fig’e ona aşık olduğunu söylemek.

Karaktere hayat veren Jenn McAllister’ı Foursome dizisinden tanıyoruz.

=Fig (Jake Short)=

Deanna’nın yediği içtiği ayrı gitmeyen kankası. Deanna’nın ona olan başka türlü ilgisinin farkında değil. Gece ile ilgili öne çıkan bir amacı yok. Lakin okulun balo kraliçesi Roni’ye özel bir ilgisi olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

=Cassie (Tetona Jackson)=

Deanna ve Fig ile çok yakın arkadaş. Lisenin bu son gecesinden çok sevdiği 2 arkadaşının arkadaş olarak değil sevgili olarak ayrılmasını canı gönülden istiyor ve bu konuda destekleyici konuşmalar yapıyor. Elbette gece onun için sadece kankalarının aşk hayatından ibaret değil ve bir takım sürpriz gelişmeler onu bekliyor.

=Roni (Brec Bassinger)=

Okulun balo kraliçesi, popüler üçlü kız grubunun lider üyesi. Bu geceden beklentisi oldukça basit aslında. Lise boyunca beraber olduğu erkek arkadaşı Oz (Austin North) ile seks yapmak istiyor. Ama olaylar beklediği gibi basit gelişmiyor. Çok sevdiği ve beraber bir gelecek planladığı erkek arkadaşı bu gecenin başında onu reddediyor/geçiştiriyor. Son dönemde bu tarz durumları çokça yaşadığını düşünmeye başlayınca sorunun kaynağını öğrenmeye karar veriyor.

=Alexis (Teala Dunn)=

Roni’nin başını çektiği üçlü popüler kız grubunun 2 numarası. Olayların merkezinde bulunmaya ve spot ışıkları altında olmaya bayılıyor. Geceyi kendi şovu haline dönüştürmeye başlıyor.

Genç aktrisi Are We There Yet? dizisinden hatırlayabilirsiniz.

=Lyssee (Eva Gutowski)=

Üçlü popüler kız grubumuzun 3. üyesi. Diğer ikilinin ışığı altında kayboluyor genel olarak ve destek kuvvet konumunda buluyor kendini. Arkadaşlarını çok seviyor ve önemsiyor elbette ama bu gece sadece destek kuvvet görevinde olmak da istemiyor açıkçası.

=Christian (Tequan Richmond)=

Cassie’nin ikiz kardeşi. Hem akademik açıdan hem sportif açıdan hem de sosyal açıdan okulun öne çıkan öğrencisi konumunda. Herkesin tanıdığı, sevdiği biri. Sempatik, arkadaş canlısı, girişken, enerjik biri. Geceyle ilgili bir beklentisi yok ama gecenin ona sürprizleri olacak elbette.

Genç aktörü Everybody Hates Chris dizisinden hatırlamanız mümkün.

=Nino (Tom Maden)=

Okulu 15 yaşındayken bırakmak zorunda kalmış. Yıllar sonra fırsatını bulup dışarıdan bitirmiş liseyi ve yeni mezun olmuş o da diğerleri gibi. Partideki gençlerin tamamına yakınını tanımıyor olsa da bu durum onun partiye gelip eğlenmeye çalışmasına engel olmuyor. Geceden beklentisi ise kaçırmış olduğu lise tecrübesinin bir kısmını elinden geldiğince ve mümkün olduğunca bu uzun gece süresince gerçekleştirmek.

Son derece girişken, atılgan, deli dolu, eğlenceli bir tip Nino.

Karakteri Famous in Love ve Scream gibi dizilerden tanıdığımız Tom Maden canlandırıyor.

=Stefania (Chanel Celaya)=

Instagram’da oldukça popüler olan ama okulda hiç arkadaşı olmayan bir genç kız. Güzel, seksi ve öz güveni yüksek bu genç kızımızın hikayesi ve bu gece partiye gelip sosyalleşmeye karar verme amacı ne acaba?

=Cody (Chester Rushing)=

Popüler olmayan çalışkan öğrencilerden oluşan 4 kişilik arkadaş grubunun bir üyesi. Bu gece en cesur versiyonunu yaşıyor ve lise defterini sosyalleşmeden, yeni insanlarla tanışmadan ve kız tavlamadan kapatmak istemiyor. Gecenin ilk dakikalarında şansını Stefania ile deniyor. Onun dikkatini depoya daha önce saklamış olduğu içki stoğu ile çekiyor. İçkileri almak üzere depoya indikleri anda kapı arkalarından kapanıyor ve orada mahsur kalıyorlar. Gece onlar için partiden ve insanlardan uzak farklı bir boyut kazanmış oluyor.

Chester Rushing’i Stranger Things dizisinden anımsamanız mümkün.

=Bryce (Ty Doran)=

Cody’nin de mensubu olduğu dörtlü arkadaş grubunun bu gece cesaret hapı içmiş 2. üyesi konumunda. Gece ile ilgili hayali oldukça büyük: Partide havuz bölümünde cankurtaran olarak görev yapan koçun seksi eşi Mrs. Lewis ile yakınlaşmak. Gece uzun, hedef büyük, Bryce ise azimli. Bakalım neler olacak?

Karaktere American Crime dizisinden anımsanabilecek Ty Doran hayat veriyor.

Okulun basketbol koçu Mr. Lewis karakterinde If Loving You Is Wrong dizisinden anımsanabilecek Dawan Owens karşımıza çıkıyor. Koçun lise yıllarından beri birlikte olduğu seksi eşi Mrs. Lewis karakterinde ise Anger Management dizisinden tanıdığımız Noureen DeWulf‘u izleme fırsatı yakalıyoruz. İkili, yaklaşık 20 yıl önce bu lisede okumuş ve burada akıllarında yer edinen bir mezuniyet partisi de yaşamış.

=Stymie (Christopher Avila)=

Cody ve Bryce’ın diğer 2 yakın arkadaşından biri. Geceden amacı Tumblr’dan kafayı taktığı, kendi okulundan ve kendi yaşıtı olduğuna inandığı, çizgi roman konusunda yetenekli gizemli genç kızı bulup onunla tanışmak. Elindeki tek ipucu ise gizemli kızın kalçasında bir doğum izi olduğunu görüldüğü bir fotoğraf. Hayal büyük, seçenekler çok, yol uzun. Bakalım takıntılı gencimiz hayaline kavuşabilecek mi?

Avila’yı The Real O’Neals dizisinden anımsayabilirsiniz.

=Jonas (Caleb Ray Gallegos)=

Stymie ile aynı şeyleri söyleyebiliriz onun için de. Onunla omuz omuza verip aynı hedef doğrultusunda yol alıyorlar gece boyunca.

Okul takımının maskotu olan, lise boyunca itilip kakılmış, dalga geçilmiş, görmezden gelinmiş ve sonunda zıvanadan çıkmış ve intikam almaya karar veren bir genç olan Gerald karakterinde Gus Kamp‘i izliyoruz tekrar eden bir rolle.

Oz’un ayyaş kankası Bernie rolünde ise Chance Sutton karşımıza çıkıyor.

=Mrs. Saperstein (Kate Flannery)=

Okulun geceyi organize eden, alkol ve cep telefonunu yasaklayan ve çeşitli önlemlerle öğrencileri kontrol altında tutmaya çalışan müdiresi.

Karakteri The Office dizisinden hatırlanabilecek Kate Flannery canlandırıyor.

YAZARIN NOTU

Hulu ve AwesomenessTV işbirliğinden düşük bütçeli, sektöre yeni yetenekler kazandıran, izlemesi oldukça keyifli bir dizi çıkmış yine. Arka arkaya izleme isteği uyandıran, akıcı ve dinamik bir dizi All Night. Bölüm süreleri düşük, bölüm sayısı az ve sezon çabucak bitiveriyor. Ucu da kapalı. 2. sezon onayı almasını beklemiyorum. Ola ki yeni bir fikirle gelir de sürpriz bir 2. sezonu bizlerle buluştururlarsa da yepyeni bir hikaye ile geleceklerdir zaten.

Oyunculardan Chanel Celaya’yı çok beğendim ben. Chester Rushing de ona iyi eşlik etmiş. İzlemesi oldukça keyifli bir ikili olmuşlar dizide. Celaya’yı en kısa sürede yeni bir gençlik dizisinde izlemek isterim. Bunun dışında  yeni oyunculardan Ty Doran da oldukça başarılıydı. Brec Bassinger da fena değildi yeni isimlerden keza. Foursome’dan sevdiğim Jenn McAllister, Famous in Love’dan tanıdığım Tom Maden, tecrübeli isimlerden Allie Grant ve Noureen DeWulf da diziye katkı sağlayan isimler arasındaydı. Başta Jake Short olmak üzere Teala Dunn, Tetona Jackson, Christopher Avila ve Caleb Ray Gallegos gibi bazı isimler ise zayıf kalan oyuncular arasında yer aldı.

Çerez niyetine izlenebilecek ucu kapalı bir gençlik komedisi All Night. Türü sevenler deneyebilir.

FRAGMAN