HBO, geçtiğimiz Ekim ayında bizleri yeni komedisi Camping ile buluşturdu. Dizimiz, Sky Atlantic’in aynı isimli yapımından uyarlanıyor. Dizinin mutfağında Girls’te de birlikte çalışan Lena Dunham ile Jenni Konner ve orijnal dizinin yapımcısı Julia Davis  yer alıyor. Dizinin şu ana kadar 5 bölümü yayınlandı ve sezonu 8 bölüm sürecek. Bölüm süreleri 25-30 dakika arası değişiyor. Henüz ikinci sezon hakkında bir haber yok.

İsterseniz diziyi biraz daha yakından tanıyalım.

Kathryn ve ailesi, kocası Walt’un 45. doğum gününü kutlamak için bir kamp yolculuğuna çıkarlar. Fakat Kathryn’in planlamadığı şekilde tanıdıkları da bu kampta toplanır. Her şeyi planlamayı seven ve kusursuz bir kamp tatili geçirmeyi düşünen Kathryn’in bütün planları alt üst olur. Ya her şey çok güzel gidecektir ya da tam tersi olacaktır.

Kathryn (Jennifer Garner)

Kathryn, karmaşık, sert, kışkırtıcı ama eğlenceli, kontrol meraklısı birisidir. Kocası Walt ile planladığı kamp planı davetsiz misafirlerin gelmesiyle alt üst olur. Bütün bu unsurlara rağmen o zamanını en iyi şekilde geçirmek ister.

Altın Küre ödüllü oyuncuyu Alias dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Walt (David Tennant)

Kathryn’in kocası ve onun derdinden anlayan, onu idare eden tek kişidir. Ancak bu durum evliliklerinin monotonlaşmasına yol açmış ve bazı sorunları da beraberinde getirmiştir. 45. yaş gününü arkadaşlarıyla beraber güzel bir kamp tatilinde kutlamayı dört gözle bekliyordur.

Oyuncuyu Doctor Who, Broadchurch, Gracepoint ve Marvel’s Jessica Jones dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Jandice (Juliette Lewis)

Barış gönüllülerinden birisi olan Jandice, kendinden yaşça küçük erkek arkadaşı Miguel’in davetlisi olarak kampa katılır. Aykırı ve farklı kişiliğiyle Kathryn’in huzurunu kaçıran birisidir.

Oyuncuyu Secrets and Lies dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Miguel (Arturo Del Puerto)

Yakın zamanda eşinden ayrılan Miguel, ayrılık acısını dindirmenin yolunu Jandice ile bulmuştur.

Oyuncu The Flash, The Last Ship ve Better Things dizilerine konuk olmuştur.

Carleen (Ione Skye)

Kathryn’in kız kardeşidir. İkilinin arası pek iyi değildir ve Carleen kendi amacını bulmaya çalışan birisidir. Kathryn’in kontrolcü kişiliğinden çok sıkılmıştır.

Oyuncu Arrested Development ve Awkward dizilerine konuk olmuştur.

Nina-Joy (Janicza Bravo)

Kocası George ile arasının açık olduğu için kampa zorla gelmiştir.

Kostüm ve kıyafet üzerine uzmanlığı olan oyuncunun ilk ciddi dizi projesidir.

George (Brett Gelman)

Eşiyle arasını düzeltmek için kamp tatilini fırsat görüyor ve onu buraya getiriyor.

Oyuncuyu Love ve Stranger Things dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Camping, hem kamp temalı yapımları sevdiğim için hem de David Tennant olduğu için başladığım bir dizi oldu. Çok aşırı beğenmesem de başına oturduğum zaman güzel vakit geçirdiğim bir dizi oldu. İlkbahar ya da yaz aylarında başlasaymış daha iyi olurmuş. Muhtemelen devamı gelmez ve mini dizi olarak kalır diye düşünüyorum. Eğer oyuncularına sempati duyuyorsanız ve kamp temalı yapımları seviyorsanız izleyebilirsiniz.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.