Delicious, The Wrong Mans ve Psychoville dizilerinden tanıdığımız Dawn French, ITV’nin 6 bölümlük onay verdiği Glass Houses (Yeni adıyla: The Trouble with Maggie Cole) isimli dramanın başrol oyuncusu oldu.

Doc Martin tarzında bir dizi olarak tarif edilen The Trouble with Maggie Cole’un senaryosunu Mark Brotherhood kaleme alacak. Yapımcı koltuğunda ona Simon Nye ve Sophie Clarke-Jervoise de eşlik edecek.

Hikaye, birbirine bağlı bir topluluğa sahip resmedilmeye değer küçük bir sahil kasabasında geçecek ve French’in karakteri Maggie Connors‘ı merkezine alacak.

‘Those in glass houses shouldn’t throw stones. (Cam evlerde yaşayan kimseler taş fırlatmamalı.)’ atasözüne aldırış etmeyen bir kadın olarak lanse ediliyor Maggie Connors. İşi gereği kasabadaki herkes hakkında az buçuk bilgi sahibi Maggie. Bu bilgileri de bir radyocuyla yaptığı görüşmede paylaşır fazlaca ayrıntı vererek. Radyo programının yayınlanmasından sonraki gün ve haftalarda ise Maggie’nin başlattığı dedikodu şenliği tüm kasabayı etkisi altına almış durumdadır.

Friday Night Dinner, Green Wing ve Upstart Crow dizilerinden tanıdığımız Mark Heap ise Maggie’nin yaklaşık 40 yıllık kocası ve kasabadaki okulun müdürü olan Peter karakteriyle karşımıza çıkacak dizide.

Broadchurch, Happy Valley ve Cucumber gibi dizilerden anımsanabilecek Julie Hesmondhalgh, Maggie’nin en yakın arkadaşı Jill karakterine hayat verecek.

Vicki Pepperdine (High & DryCampingA Young Doctor’s Notebook & Other Stories), okul sekreteri Karen karakterini canlandıracak.

Patrick Robinson da kasabaya en çok satan romanlarını yazmak için gelen ve bir kulübe kiralayan Marcus isimli bir yazarı canlandıracak dizide.

Maggie ve Peter’ın oğulları Jamie (Phil Dunster), Jamie’nin eşi Becka (Gwyneth Keyworth), yerel esnaflar Emil (Tomi May) ve Roxanna, kuaförde çalışan Kelly (Kerry Howard) ve pratisyen hekim Carol (Chetna Pandya), Neil (Joe Layton) gibi karakterler de hikayede yer bulacak kendilerine.

Bu da 4 Mart 2020 tarihinde izleyiciyle buluşacak olan dizinin fragmanı:

The Trouble With Maggie Cole

When the town gossip spills everyone’s secrets, there is going to be fallout… New drama The Trouble With Maggie Cole, starring Dawn French and Julie Hesmondhalgh, starts 4th March on ITV and ITV Hub.

Gepostet von ITV am Mittwoch, 19. Februar 2020

Kaynak