A.B.D.’nin ulusal kanalları yeni sezon projelerini duyurmaya başladıkları döneme girdiler. The CW kanalı diğerlerine göre biraz daha erken davranarak ilk öne çıkan oldu. Pilot bölüm onayı alan üç proje için onay gelirken biri pas geçildi.

  • Batwoman: DC Comics’in serisine bir dizi daha katıldı, dizi onay aldı. Ruby Rose’un canlandırdığı Katy Kane karakteri DC dizilerinin sezonun ilk yarısında ekrana gelen ortak bölümlerinde tanıtıldı.

  • Katy Keene: Riverdale’in uzantısı olarak hazırlanan dizi de onay aldı. Lucy Hale’in başrolde yer aldığı dizinin hikayesi New York’ta geçecek. Ana dizideki Josie karakteri artık uzantı dizide yer alacak.

  • Nancy Drew: Edward Stratemeyer’ın hazırladığı roman serisi daha önce film uyarlamalarıyla ekrana gelmişti. Dizi versiyonuyla yeni sezonda The CW’ya geliyor.

> The CW, final yapmaya hazırlanan Jane the Virgin’ın uzantı projesi Jane The Novelas‘a onay vermedi.

> Kanalın cinsiyet uyumsuzluğuyla (gender non-conforming) ilgili projesi Glamorous ile ilgili karar henüz verilmedi, önümüzdeki bir haftalık süreçte verilmesi bekleniyor.

> The Lost Boys: Aynı isimli filmin dizi uyarlamasının üzerinde yeniden çalışılacak. Deadline’ın haberine göre kanal senaryodan memnun kalmış olsa da ortaya çıkan bölümü pek de sevmedi. Heather Mitchell’ın hazırladığı diziyle ilgili bazı değişiklikler yapılacak, dolayısıyla kadrosu da değişebilir.

Not: The CW, geçtiğimiz sezon ekrana getirdiği bütün dizilere onay verdi, iptal kararı çıkmadı. iZombie, Jane the Virgin, Crazy Ex-Girlfriend bu sezon final yapacaklar. Gelecek sezon için şimdilik sadece Arrow’un (10 bölüm) ve Supernatural’ın final yapacağı belli.

Not 2: Verilen kararlarla birlikte Greg Berlanti ve şirketinin kanaldaki dizilerinin sayısı 9’a çıktı: Arrow, The Flash, Legends of Tomorrow, Supergirl, Black Lightning, Riverdale, All American, Katy Keene, Batwoman.

Not 3: The CW’nun yeni sezon tanıtım etkinliği 16 Mayıs tarihinde. Dolayısıyla bu gün ve sonrasında dizilerle ilgili ilk bilgiler, posterler ve tanıtımlar gelebilir.

Kaynak