Geçtiğimiz dizi sezonunda Black Lightning ve Supergirl dizilerine veda edeceğini duyuran, sezonu hali hazırda iptalsiz devam ettiren The CW, 2021-2022 sezonu öncesi 3 yeni diziye onay verdi.

Bunlardan birisi sonbaharda, ikisi sezon ortasında yayınlanacak. Dizilerden biri 14 senenin ardından yeni versiyonuyla geri dönüyor, bir diğeri uzantı dizi, üçüncü ise yine DC Comics iş birliğiyle hazırlanan yapımlardan.

1) 4400

Konu: 2004-2007 yılları arası USA Network kanalında yayınlanan ve 4 sezon (44 bölüm) süren The 4400 dizisinin yeni versiyonu olarak ekrana gelecek.

Geçtiğimiz yüz yıllık süreç içerisinde iz bırakmadan yok olmuş ve bir anda ortaya çıkmış 4400 kişinin hikayesi anlatılacak. Hükümet bu aniden ortaya çıkış sonrası geniş çaplı bir araştırma başlatır. Kayboldukları zamandaki gibi görünen ve neler olduğunu hatırlamayan bu kişiler ise yeni hayatlarına adapte olmaya çalışırken bazı yeni özelliklerle döndüklerini keşfederler. Anlaşılan o ki hepsi özel bir sebep için geri getirilmişlerdir.

Kadro: Joseph David-Jones, Ireon Roach, Brittany Adebumola, Cory Jeacoma, T.L. Thompson, Jaye Ladymore, Derrick A. King, Amarr M. Wooten

Senarist: Ariana Jackson (Riverdale, UnREAL)

Yapımcı: CBS Studios, Pursued By A Bear Productions

Yayın: 25 Ekim 2021 / Pazartesi günleri

 

2) All American: Homecoming

Konu: 3. sezonunu tamamlayan All American’ın uzantı dizisi olarak ekrana gelecek. 5 Temmuz’da backdoor pilot bölümü ana dizide (3×17) yayınlandı. Uzantıda All American karakterlerinden Simone Hicks de yer alacak. Dizinin hikayesi siyah öğrencilerin ağırlıklı olarak okuduğu Bringston Üniversitesi’nde geçiyor.

Okula kabul alan Simone, uzak kaldığı zamanın ardından tenis kortunda yeniden formunu bulmaya gayret gösterirken elit bir beyzbol oyuncusu olmaya çalışan Damon ise yeni normaline ve takımdaki yerine alışmaya çalışacak. Simone’un gazetecilik bölümünde görevli halası Amara Patterson’ın (3×17’de) ortaya çıkardığı skandal sonrası sarsılan Bringston’ın beyzbol takımının koçu Marcus Turner ise Damon’ın da yardımıyla takımı eski günlerine döndürmenin peşinde.

Dizide Damon ve Simon’un hem kolej sporlarının yüksek beklentileriyle olan mücadelesi hem de prestijli bir üniversitede adım attıkları yetişkin hayatlarının inişleri ve çıkışları anlatılacak.

Kadro: GeffriMaya, Peyton ‘Alex’ Smith, Kelly Jenrette, Cory Hardrict, Sylvester Powell, Camille Hyde, Netta Walker

Senarist: Nkechi Okoro Carroll (All American)

Yapımcı: Berlanti Productions, CBS Studios, Warner Bros. Television

Yayın: Sezon Ortası

3) Naomi

Konu: Dizi, Brian Michael Bendis ve David F.Walker tarafından yazılan ve Jamal Campbell tarafından resimlendirilen, 2019’da piyasaya sürülen aynı adlı DC Comics’ten çıkma çizgi roman serisine dayanıyor.

Doğaüstü bir olayın Orta Batı’daki küçük kasabasını özüne kadar sallamasının ardından Naomi, kökenlerini öğrenmek için yola çıkar ve sonunda kendi güçlerini keşfetmeye başlar. Dizi; üvey anne babasıyla askeri bir kasabada yaşayan, başarılı bir öğrenci ve çizgi roman sevgisini kucaklamaktan korkmayan havalı ve kendine güvenen bir lise öğrencisi olarak tanıtılan Naomi’nin küçük kasabasından çoklu evrenin zirvelerine olan yolculuğunu konu alacak.

Kadro: Kaci Walfall, Mary-Charles Jones, Barry Watson, Mouzam Makkar, Cranston Johnson, Alexander Wraith, Daniel Puig, Aidan Gemme, Will Meyers

Senarist: Ava DuVernay, Jill Blankenship (Arrow)

Yapımcı: Array Filmworks, Warner Bros. Television

Yayın: Sezon Ortası