Kanada kanalı Citytv, 2019 yılı ilkbaharında The Murders isimli bir dizi yayınladı. Dedektiflik draması türündeki dizi, 8 bölümden oluşuyor. Bölüm süreleri ise 44’er dakika uzunluğunda.

Dizinin yaratıcısı Damon Vignale. Ona yazar masasında Laura Good ve Jennica Harper eşlik etmiş. Vignale’ye yapımcı koltuğunda ise Jamie Goehring, Jesse Prupas, Michael Prupas, Shawn Williamson, Misha Solomon, Karen Hill ve Jessica Lucas eşlik etmiş.

KONU

Kate Jameson, Vancouver’da yaşayan çaylak bir cinayet masası dedektifi. Cinayet masasında göreve başladığı ilk güne kötü bir olaya ortam hazırlayan büyük bir hatayla başlıyor Kate ve sonrasında olaylar gelişiyor.

Dizi, bölümlük hikayeler üzerinden ilerliyor. Her bölümde Kate ve iş arkadaşlarını bir cinayet davasını çözümlerken izliyoruz.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

=Kate Jameson=

Kate’in babası da cinayet masası dedektifiymiş ve bir görev sırasında hayatını kaybetmiş. Kate, yeni işine başlar başlamaz büyük bir hata yapıyor ve hatasını yeni ortağı Dedektif Michael Huntley (Lochlyn Munro) örtbas ediyor. Michael’in Kate’in rahmetli babasının da ortağı olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Kate Jameson karakterinde Gotham, Friends with Benefits, Melrose Place ve Life as We Know It gibi dizilerden yakinen tanıdığımız Jessica Lucas‘ı izleme fırsatı yakalıyoruz.

=Nolan Wells=

Cinayet masası dedektiflerinden biri. Ukala bir tip olduğunu söylemek mümkün.

Karaktere Midnight, Texas, Orphan Black ve American Gothic gibi dizilerden hatırlanabilecek Dylan Bruce hayat veriyor.

=Meg Harris=

Cinayet masası dedektiflerinden biri. Nolan’a oranla çok daha sıcakkanlı bir insan.

Karakteri Ghost Wars ve Continuum dizilerinden hatırlanabilecek Luvia Petersen canlandırıyor.

=Bill Chen=

Kate, Nolan ve Meg’in cinayet masasındaki amiri.

Karakteri The Expanse, Continuum ve Strange Empire gibi dizilerden anımsanabilecek Terry Chen canlandırıyor.

=Rita Gallo=

Kate’in annesi. Bir süredir Belediye Başkan Yardımcılığı yapıyormuş. Yaklaşan seçimlerde ise belediye başkanlığına adaylığını koymuş. Kate ile çok sıcak bir anne-kız ilişkileri olduğunu söyleyemeyiz.

Karaktere Venus Terzo hayat veriyor.

=Roxanne Powell=

Kate’in düzenli bir şekilde ziyaret ettiği psikoloğu.

Karakteri Arrow ve Remedy dizilerinden anımsanabilecek Laara Sadiq canlandırıyor.

Bir veya daha fazla bölümle diziye konuk olan isimlerden bazıları ise şunlar:

James Pizzinato (Cult), Marco Grazzini (The Art of More, Kim’s Convenience), Patrick Sabongui (The Flash, The Art of More, Beyond), Anna Van Hooft (Cedar Cove, Flash Gordon), Elise Gatien (Ghost Wars), Stephanie Bennett (21 Thunder, Shadowhunters, The Romeo Section) ve Jessica Harmon (iZombie, The 100).

YAZARIN NOTU

Dizinin henüz ilk 3 bölümünü izlemiş bulunuyorum. İzleniyor bir şekilde ama tipik bir dedektiflik draması işte. Jessica Lucas’ı sevdiğim için ve bölüm sayısı az olduğu için bir şans verdim ben diziye. Siz de benim gibi Jessica Lucas’ı seviyorsanız beklentiyi düşük tutmak kaydıyla bir şans verebilirsiniz elbette. Aksi takdirde çok da vakit harcamaya değer bir dizi değil bence.

FRAGMAN