Masum, 7Yüz, Bozkır, Bartu Ben ve daha nice diziyle son dönemin ilgi çekici işlerini izleyiciyle buluşturan BluTV’nin son projesi Yarım Kalan Aşklar geçtiğimiz haftalarda yayına başladı. 5 bölümü geride bırakan bu diziyi daha yakından tanımak ister misiniz?

KİMLİK BİLGİLERİ

Tür: Polisiye, Komedi, Aşk, Dram
Sezon/Bölüm Sayısı: Şimdilik ilk 5 bölümü yayınlandı.
Yayın Durumu: 10 Eylül 2020 – devam ediyor (29 Ekim’de 8. bölümüyle sona erecek)
Süre: Ortalama 45-60 dakika
Yapımcı: Tims&B Productions
Yönetmen: Umur Turagay | Senaryo: Ethem Özışık, Hakan Bonomo & Ercan Uğur
Kanal: BluTV
Önemli Bağlantılar: Resmi SiteVikipediFacebookTwitterInstagram

KONU

İdealist bir gazeteci olan Ozan, Türkiye’nin uzun soluklu gazetelerinden birinde çalışmakta ve sevgilisi Elif’le doludizgin bir aşk yaşamaktadır. Ancak tüm bu güzel günler, tehlikeli bir konunun peşine düşen Ozan’ın şüpheli ölümüyle mahvolur. Tam her şey bitti derken Ozan’a Yarım Kalan İşler Dairesi tarafından ikinci bir şans daha verilir. Ancak Kadir Bilmez adlı bir polisin bedeninde hayatına devam etmek zorundadır ve bu adam da Ozan’ın tam zıttı bir kişiliğe sahiptir. Kadir, yani Ozan, hem yeni hayatına alışmaya çalışırken hem de ortaya çıkaramadığı gerçeklerin peşine düşer. Ancak bu yolculuk hiç de kolay geçmeyecektir.

KARAKTERLER

  • Kadir Bilmez (Burak Deniz): Cinayet Şube’de baş komiser. Çevresindekiler tarafından nefret edilen, herkese borç takan, ailesiyle ilgilenmeyen, tek derdi gününü gün etmekte olan, kısacası ‘evlerden ırak’ denilecek serseri bir tip. Ancak Ozan’ın ruhuyla dünyaya tekrar geldiğinde tüm dengeleri değiştiriyor.

  • Elif Urazoğlu (Dilan Çiçek Deniz): Ozan’ın gazeteci sevgilisi. Büyük aşkla bağlı olduğu adamın trafik kazası sonucu ölmesiyle birlikte onun yarım bıraktığı işin peşine düşüyor. Kadir’in sürpriz şekilde hayatına girip kendisine yardım etmeye başlamasıyla kendini karanlık bir dünyada buluyor.

  • Nejat Boyluca (Cem Davran): Cinayet Şube’nin müdürü. Sert ama yeri geldiğinde babacan davranmayı da bilen biri. Tüm sorumsuzluğu ve başına açtığı belalara rağmen Kadir’e sahip çıkıyor. Ancak onun da bazı sırları var.

  • İsmet Akçam (Ezel Akay): Alemlerde ‘Ayı İsmet’ olarak bilinen, tehlikeli ve acımasız bir mafya babası. Ece adında genç ve güzel bir sevgilisi var. Başına bela açan Kadir’in peşini kolay bırakmaya niyeti yok.

  • Ece (Gizem Ünsal): İsmet’in sevgilisi. Aslında parası için onunla birlikte ve Kadir’le yasak aşk yaşıyor. İçinde bulunduğu dünyadan kaçıp kurtulmak için her şeyi yapmaya hazır.
  • Ebru (Nazlı Bulum): Cinayet Şube’de çalışan, akıllı ve başarılı bir polis. Mehmet’le evlilik arefesinde. Ancak bu sırada özel hayatında yaşayacağı çalkantılar kafasını allak bullak edecek.
  • Mehmet (Cihat Süvarioğlu): Cinayet Şube’de görev yapan Konyalı bir polis. Aile değerlerine bağlı, muhafazakar biri. Ebru’ya olan büyük aşkı onu da sürprizlere sürükleyecek.

  • Saadet (Esra Ruşan): Kadir’in eski eşi. Severek evlendiği Kadir’in kendisini aldatmasıyla hayatı yerle bir olurken çareyi görünüşünü değiştirmekte arıyor. Ada adında bir kızı var.
  • Ada (Zeynep Naz Kasap): Kadir ve Saadet’in kızı. Babasından sevgi görmemesi onu derinden etkilemiş, yaşadığı kilo problemleri de özgüvenini iyice bitirmiştir.

  • Öte yandan Tolga Sarıtaş ise üstte kendisinden bahsettiğimiz Ozan karakteriyle, ilk bölümün konuk oyuncusu olarak karşımıza çıkıyor.

SON SÖZ

BluTV’nin polisiye dizi tutkusu hepimizin malumu. Masum ve Bozkır ortalama üstü işler olsa da Alef sonrası bu ‘erkek’ egemen polisiyeler kabak tadı vermeye başlamıştı. Ancak yine polisiye dizi olarak düşüneceksek (bu kısımlarda tempo bir tık düşse de) Yarım Kalan Aşklar kesinlikle sınıfı geçiyor. Gerçi polisiyeden ziyade kara komedi ağırlıkta ve bu da dizinin seyrini oldukça kolaylaştırıyor. Kadir’in sürprizlerle dolu bir karakter oluşu ve çevresindekilerin de ondan aşağı kalmaması sayesinde her bölüm bolca kahkaha attırmayı başarıyor. Fantastik kısmı ise sadece hikayenin fitilini ateşleyen bir kıvılcım niteliği gördüğü için Hakan: Muhafız ve Atiye’deki gibi mantık hatalarıyla karşılaşmıyoruz.

Tabii dizinin bu kadar izleyici dostu olmasında ilgi çekici konuyu başarıyla işleyen (Poyraz Karayel’de kendisini kanıtlayan Ethem Özışık imzalı) senaryonun yanı sıra Burak Deniz‘in oyunculuğu da oldukça etkili. Daha önce televizyon ekranlarında genellikle ‘jön’ kontenjanıyla izlediğimiz için buradaki performansını şahsen heyecanla takip ediyorum. Zira bu diziyle ilerleyen zamanlarda ciddi bir karakter oyuncusu olabileceğinin de sinyallerini veriyor. Dilan Çiçek Deniz ise partnerinin gerisinde kalsa da fazla göze batmayan bir performans çıkarırken yan kadrodaki isimlerle de ortaya başarılı bir ‘ensemble‘ çıkıyor.

Kısacası karşımızda BluTV’nin en iyi ve farklı dizilerinden biri var. Üretimin azaldığı bu zor yılda böyle bir işin çıkmasını değerli buluyor ve dizi arayışında olanlara da bu ilginç ama eğlenceli macerayı tavsiye ediyorum.

Not: Dizinin ilk bölümü Youtube’da ücretsiz olarak yayında. Daha önce yapılan yorumlara ise şuradan ulaşabilirsiniz.

FRAGMAN ve ÖZEL SAHNE