FOX, 2018-2019 sezonu için 2 yeni diziye daha onay verdi: The Cool Kids ve Proven Innocent

Kadrosunda Vicki Lawrence (Great News, Mama’s Family), Martin Mull (DadsRoseanneSabrina, the Teenage Witch), Leslie Jordan (Living the DreamWill & Grace) ve David Alan Grier (The Carmichael Show, Bad Teacher) gibi isimleri barındıracak olan The Cool Kids bir komedi dizisi. Senaristliğini Charlie Day ve Paul Fruchbom, yönetmenliğini ise Don Scardino üstleniyor. Yapımcı koltuğunda Day ve Fruchbom’a Nick FrenkelKevin AbbottGlenn Howerton ve Rob McElhenney gibi isimler eşlik edecek. Çoklu kamera yöntemi ile çekilecek komedinin konusu ise kısaca şöyle:

Bir emekli topluluğundaki 3 erkek arkadaş (Mull, Jordan, Grier), topluluğun en yeni üyesi ortaya çıkana kadar ortamın patronları konumundaydılar. Ta ki bu kadın isyancı (Lawrence) mekanı değiştirmek üzere onlara meydan okuyana kadar!

Dizi, 70 ve üstü yaşındakiler için lise komedisi olarak tanımlanıyor.

Kadrosunda Rachelle Lefevre (Under the Dome, Off the Map, Mary Kills People), Riley Smith (Frequency, Life Sentence), Vincent Kartheiser (Mad Men, Angel, Casual), Russell Hornsby (Grimm, Seven Seconds) ve Nikki M. James (BrainDead) gibi isimleri barındıracak olan Proven Innocent ise bir hukuk draması.

Dizi, suçlu bulunan masum insanları temize çıkarmak üzere onların davalarını yeniden açmak amacıyla bir hukuk firması kuran Madeline Scott (Lefevre) isimli azimli, korkusuz, adalete aç bir avukatı merkezine alacak.

Dizinin senaryosunu David Elliot kaleme alacak. Yönetmen koltuğunda Patricia Riggen oturacak. Yapımcı koltuğunda Elliot’a Danny Strong ve Stacy Greenberg eşlik edecek.

Kaynak