FOX, 2018-2019 sezonu için iki yeni komediye* onay vermişti. Bunlardan birisi Rel diğeri ise birazdan sizlere tanıtmaya çalışacağım The Cool Kids. Gelin yavaştan dizimizi tanımaya başlayalım.

NOT*: FOX aynı zamanda ABC’nin 2017 yılında iptal ettiği Last Man Standing’in de haklarını alıp diziyi kurtardı ve bu yayın döneminde yayınlamaya başladı. Ancak yeni bir dizi olmadığı için yukarıda belirtmedim.

MUTFAKTAKİLER:

Dizinin yapımcı kadrosu uzun yıllar bizleri güldüren yapımlarda çalışmış kişilerden oluşuyor. It’s Always Sunny in Philadelphia’da bizi kahkahalara boğan Charlie Day, yine aynı dizinin ve The Mick’in ekibinde bulunan Nick Frenkel, 2 Broke Girls’ten Patrick Walsh ve Ryan Hansen Solves Crimes on Television dizisinden Paul Fruchbom yapımcı ve yazar kadrosunu oluşturuyorlar.

NOT 1: Charlie Day, aynı zamanda ilk bölümde çok kısa bir sahnede rol alıyor.

NOT 2: Dizinin ilk bölümünü Emmy ödüllü Don Scardino yönetti.

KONUSU:

Shady Meadows Huzurevi bu eğlenceli macera için bizlere kapılarını açıyor. Burada yaşamlarını sürdürenler arasında 4 kişilik bir grup vardır ve bu grup ortamın patronu konumundadır. Grubun elemanları eğlenmek için hiçbir kuralı umursamaz, gerekirse bu kuralları çiğneyip kafalarına eseni yaparlar.

Grup elemanlarından birisi olan Jerry hayatını kaybetmiştir ve geriye kalan üçlü (Hank, Charlie ve Sid) Jerry’nin yerini doldurabilecek yeni bir eleman aramaya girişmişlerdir. Aynı zamanda kendilerine bir de misyon yüklemişlerdir; Jerry için bir elveda partisi düzenlemek. Bunlarla uğraşırlarken hiç beklemedikleri bir anda karşılarına Margaret çıkar. Tabii doğal olarak bizim üçlü onu aralarında istemezler. Margaret hiç istemese bile kendini ufaktan kabul ettirmeye uğraşır.

KARAKTERLER:

Hank (David Alan Grier):

Ekibin lideri konumundadır. Parlak fikirler hep onun başının altından çıkar ve doğal olarak başlarını belaya hep Hank sokar. Her konu hakkında bir fikri mutlaka vardır. Çenesi oldukça düşük, bağırarak konuşmayı seven ve ağzı iyi laf yapan birisidir.

Hank karakterine hayat veren David Alan Grier, en son The Carmichael Show dizisinde baba Joe Carmichael rolüyle karşımıza çıkıp kalplerimizi kazanmıştı. Bu diziye başlamamdaki en büyük etkenlerden birisi kendisi. Ayrıca kendisini A Series of Unfortunate Events ve Bad Teacher dizilerinden de hatırlıyoruz.


Charlie (Martin Mull):

Kendisi ekibin bir diğer üyesi. Hank kadar (!) olmasa da kendisinin de her konuda mutlaka bir fikri vardır. Plan yapımına geldiği zaman Hank gibi aşırıya kaçmadan mantık çerçevesi içerisinde planlar yapar. Üçlü bir grup olsalar da Hank ile araları daha iyidir.

Charlie karakterini The Ranch, I’m Sorry, Arrested Development, Veep ve daha birçok dizide karşımıza çıkan ve Emmy adaylığı da bulunan Martin Mull canlandırıyor.


Sid (Leslie Jordan):

1.50’lik boyuna rağmen çıktığı sahnelerde devleşen muhteşem karakter. Ekibin lideri, çenesi en düşüğü, en parlak fikirleri çıkaran hep Hank olsa da diziyi taşıyan karakter kesinlikle Sid. Kendisi eşcinsel bir karakter. Bu yönünü emekli olduğu zaman fark etmiş. Durumunu ailesinden saklıyor.

Sid karakteri ile karşımıza Living the Dream, Will & Grace, American Horror Story ve daha bir çok diziden tanıdığımız, Will & Grace ile Emmy ödülü kazanmış usta oyuncu Leslie Jordan çıkıyor.


Margaret (Vicki Lawrence):

Destursuz, bodoslama ekibin içine dalan yeni üyemiz Margaret. Ekibin lideri olan Hank’e bile haddini rahatça bildirebilen birisi. İlk başlarda ekip tarafından istenmiyor. Kendisi pek taraftarı olmasa da ufaktan kendini kanıtlamaya çalışıyor. (İkinci bölüm ispiyonu) Kendisi zamanında neredeyse albüm çıkartacakken son anda iptal olmuş.

Margaret karakterine Great News, Mama’s Family gibi yapımlarda rol almış, The Carol Burnett Show ile 1 Emmy ödülü, 4 Emmy adaylığı ve 3 Golden Globe adaylığı kazanmış aktris Vicki Lawrence hayat veriyor.


Tüm kadro için buraya bakabilirsiniz.

SON SÖZ:

Yapımcısının çok sevdiğim Charlie Day olması ve kadrosunda David Alan Grier’i bulundurması bu diziyi izleme sebebimdi. Açıkçası bu dizi benim için kesinlikle büyük bir sürpriz oldu. Böyle sağlam bir komedi ve sağlam performanslar beni şaşırttı. İzledikten sonra ise tüm kadroyu çok sevdim. Birbirleriyle uyumları harika. Hank gibi bir karakter varken Sid karakteriyle Leslie Jordan’ın bu kadar iyi rol çalmasını kesinlikle beklemiyordum.

Bu tanıtımı yazdığım tarihe kadar dizinin 15 bölümü yayınlandı ve bu bölümlerde 0.92 reyting ortalaması tutturdu. 22. bölümüyle de sezon finalini verecek. Henüz ikinci sezon hakkında bir haber yok. Her ne kadar ihtiyarlarla dolu olsa da oldukça güzel temposu olan bu diziyi kaçırmamanızı tavsiye ederim. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.

FRAGMAN: