Kanada kanalı CBC ve Netflix ortak yapımı Northern Rescue, 1 Mart 2019 tarihinde izleyici ile buluştu. Bir aile draması olan Northern Rescue‘nun 10 bölümden oluşacak ilk sezonu söz konusu tarihte hem Netflix‘te hem de CBC Gem‘de toplu olarak yayınlandı. Dizinin 2. sezonu olup olmayacağı ise henüz belli değil.

Dizinin yaratıcı üçlüsü, Mark BacciDavid Cormican ve Dwayne Hill. Bu üçlüye yazar masasında Mika CollinsEmily Hurson ve America Olivo da eşlik ediyor. Bacci, Cormican, Hill üçlüsüne yapımcı koltuğunda Don Carmody, dizide yönetmenlik de yapan Bradley Walsh ve dizinin başrol oyuncusu William Baldwin eşlik ediyor.

KONU

John West, 3 çocuklu bir adam. Eşi Sarah’nın ölümünden kısa bir süre sonra çocuklarını da yanına alıp yaşadığı şehir olan Boston’ı terk ediyor ve rahmetli eşinin kız kardeşinin yanına, kuzeyde küçük bir yer olan memleketi Turtle Island Bay’e taşınıyor. Boston’da beklediği terfiyi alamamasına içerleyen John, dağ, orman, kayalıklarla bezeli olan ve okyanus kıyısında sakin bir kasaba olarak tarif edilebilecek Turtle Island Bay’de küçük bir yerel arama kurtarma ekibinin başına geçiyor. Şu an kullanım dışında olan bir akvaryumda yaşamaya başlıyorlar ve baldızının da desteğiyle apar topar taşındıkları yeni yere uyum sağlamaya çalışan çocuklarını yetiştirme mücadelesi veriyor. Aile üyeleri bir yandan kendi sorunlarıyla boğuşurlarken bir yandan da yeni bir çevrede, yeni edindikleri arkadaşlarla Sarah’nın ölümünü kabullenmeye çalışıyorlar.

Gossip Girl, Dirty Sexy Money ve Parenthood gibi dizilerden tanıdığımız William Baldwin‘i izliyoruz ailenin babası John West rolünde.

John, ailesine önem verse de işini her zaman daha ön planda tutan bir adam olmuş hayatı boyunca. Bakalım yeni taşındıkları bu yerde bu huyu devam edecek mi yoksa ailesine daha çok vakit ayırmaya başlayacak mı?

John için biraz soğuk mizaçlı, kendi bildiğini okumayı seven, işinde iyi bir adam diyebiliriz.

Çocukların teyzesi Charlie Anders rolünde Murder in the First, Boss ve Beverly Hills, 90210 dizilerinden tanıdığımız Kathleen Robertson karşımıza çıkıyor.

Charlie, kasabada küçük bir kafe işletiyor. Ablası onun zor zamanlarında yanında olmuş; o da ablasının bir hastane odasında geçen son zamanlarında ona destek olmuş. Ablasının vefatının ardından gönlü John’u yeğenleriyle yalnız bırakmaya razı geliyor ve John’a memlekete geri taşınmasını teklif ediyor. Joh ve yeğenleri kasabaya taşındıktan sonra da elinden geldiğince onlara yardımcı oluyor.

Charli için söz konusu kendi sorunları olunca biraz içine kapanık biri diyebiliriz.

Ailenin en büyük çocuğu Maddie West rolünde genç aktris Amalia Williamson‘ı izliyoruz.

Maddie, 16-17 yaşlarında, asi ruhlu bir genç kız. Annesinin vefatının ardından iyice zıvanadan çıkıyor ve başını derde sokuyor Boston’da. Neyse ki şansı yaver gidiyor ve düzenli olarak bir terapistle görüşmek şartıyla serbest bırakılıyor.

Kasabaya taşındıktan sonra daha olaysız bir hayat sürmek istese de bu onun için o kadar kolay bir şey değil elbette. Yeni arkadaşlıklar ve yeni bulduğu annesine ait sırlarla dolu bir günlük… Bakalım Maddie’yi Turtle Island Bay’de ne gibi olaylar bekliyor?

Ailenin ortanca çocuğu Scout West karakterini Reign dizisinden tanıdığımız Spencer Macpherson canlandırıyor.

Scout, Maddie’den 1-2 yaş küçük bir lise öğrencisi. Babasının da geçmişte ilgilendiği bir spor dalı olan güreşe özel bir tutkusu var.

Scout için kolay sinirlenen, kavgaya meyilli bir genç diyebiliriz.

Ailenin en küçük çocuğu Taylor West rolünde Taylor Thorne‘u izliyoruz.

Taylor, 12 yaşında, oldukça zeki bir kız çocuğu. Okumaya ve kelimelere karşı özel bir ilgisi var. Sevgi dolu, uysal, uyumlu ve tatlı bir çocuk Taylor. Yalnız son dönemde kimseyle paylaşmadığı bir sorunu var. Genelde stres sonucu baş gösteren, bir takım fiziksel etkileri olan ve Taylor için hayatı zorlaştırmaya başlayan bir sorun.

Ailenin vefat eden annesi Sarah West rolünde ise Saving Hope, Burden of Truth ve Nikita dizilerinden hatırlanabilecek Michelle Nolden karşımıza çıkıyor. Aşağı yukarı her bölüm ailenin bir ferdiyle ufak tefek sahneleri oluyor Sarah’nın.

Maddie’nin kasabada edindiği ilk arkadaş olan, sempatik ve eğlenceli bir genç olarak tarif edebileceğimiz Henry karakterinde Evan Marsh‘ı izliyoruz.

Henry’nin yakın bir arkadaşı olan ve bu sayede Maddie ile de arkadaş olacak olan Gwen karakterinde Hemlock Grove ve Nikita dizilerinden anımsanabilecek Eliana Jones‘u izleme fırsatı yakalıyoruz.

Gwen, kasabanın zengin ve havalı kızı. Eğlenmeyi seven, insanlara pek kulak asmayan, aklına estiğini yapan, öz güveni tavan seviyede, kendini kolayca sevdirebilen, sempatik ve seksi bir genç kız Gwen.

Kasabada bulunan arama kurtarma ekibinde çalışan bir adam olan Paul Simmons rolünde Bitten dizisinden hatırlanabilecek Michael Xavier‘i izliyoruz.

Paul, gönüllülerden oluşması planlanan birimde John dışında çalışan tek eğitimli personel konumunda.

Shadowhunters ve Burden of Truth dizilerinden hatırlanabilecek Nicola Correia-Damude, Maddie’nin haftalık olarak görüşmek zorunda olduğu bir terapist olan Laura Aguilar karakteriyle karşımıza çıkıyor tekrar eden bir rolle dizide.

Mary Kills People dizisinden anımsanabilecek Sebastien Roberts ise Charlie’nin 5 yıldır görüşmediği eski sevgilisi Alex karakterini canlandırıyor.

Anne dizisinden anımsanabilecek Christian Martyn, Hemlock Grove ve 18 to Life dizilerinden tanıdığımız Kaniehtiio Horn, InSecurity ve Orphan Black dizilerinden hatırlanabilecek Natalie Lisinska, Good Witch, This Life ve Call Me Fitz dizilerinden tanıdığımız Peter MacNeillBirva PandyaTony Nappo ve Alan Van Sprang (Reign, Shadowhunters) da irili ufaklı rollerle kadroda kendine yer bulan diğer isimler oldu ilk sezonda.

Dizinin Türkçe altyazılı fragmanına şuradan ulaşabilirsiniz.