Life as We Know It isimli gençlik dizisinin tanıtımıyla karşınızdayız bugün.

Life as We Know It, 2004-05 sezonunda ABC kanalında yayınlanmış. Ömrü tek sezonla sınırlı kalan dizi 13 bölümden oluşmakta. Bölüm süreleri ise 40-43 dakika aralığında.

90210 ve The Night Shift dizilerinin de yaratıcıları olarak tanıdığımız Jeff Judah ve Gabe Sachs ikilisi, dizimizin yaratıcıları konumundalar. Bu ikiliye yapımcı koltuğunda Richard Heus ve Stu Bloomberg gibi isimler eşlik etmişler.

Dizi, İngiliz yazar Melvin Burgess‘in 2003 yılında yayımlanan Doing It isimli romanından uyarlanmış.

ABC, reytinglerinden memnun kalmadığı diziyi 11. bölümünün ardından yayından çekmiş. Kalan 2 bölümü de içeren 13 bölümlük sezon, 2005 yılında DVD ortamında izleyiciye sunulmuş.

İptalinden sonra kıymeti bilinen dizilerden biri olan Life as We Know It; Avustralya’da Seven Network, Hırvatistan’da Nova TV, İtalya ve İspanya’da MTV, Güney Afrika’da M-Net, İrlanda’da RTE2 ve Türkiye’de CNBC-e’nin de aralarında bulunduğu birçok ülke ve kanalda izleyici karşısına çıkmış sonraki yıllarda yayın hakları alınarak.

Dizi, şu sıralarda akılları fikirleri sekste olan 3 liseli genci merkezine alıyor. Yakın arkadaş olan bu 3 gençten Dino Whitman, uzun süredir birlikte olduğu kız arkadaşının bir türlü seks yapmaya yanaşmamasından muzdarip. Ben Connor, seksi öğretmenine kafayı takmış ve adeta takipçi sapığı olmuş durumda. Jonathan Fields ise kafa karışıklığıyla debelleştiği bir süreçten geçiyor. Pek güzel bir kız olmayan yakın arkadaşı Deborah Tynan ile sevgili olma sürecine girme aşamasında şu sıralarda Jonathan.

*Yetenekli bir buz hokeyi sporcusu olan ve bir yandan ailevi problemlerle de uğraşan Dino Whitman karakterinde Reunion ve Pretty Little Liars dizileri dışında Never Back Down ve Yours, Mine & Ours gibi sinema filmlerinden de anımsanabilecek Sean Faris‘i izliyoruz.

*Ben Connor karakterini Accidentally on Purpose ve Windfall dizilerinden tanıdığımız Jon Foster canlandırıyor.

*Jonathan Fields karakterine GLOW, Graves, Enlisted ve Veronica Mars gibi dizilerden hatırlanabilecek Chris Lowell hayat veriyor.

*Dino’nun seksi futbolcu sevgilisi Jackie Bradford karakterinde FBI, Rookie Blue ve Reaper gibi dizilerden tanıdığımız Missy Peregrym‘ı izleme fırsatı yakalıyoruz.

*Jonathan ile yakın arkadaşlıktan sevgililiğe doğru adım atmaya hazırlanan Deborah Tynan karakterinde Kelly Osbourne karşımıza çıkıyor.

*Jackie ve Deborah ile arkadaş olan okulun güzel ve popüler kızlarından Sue Miller karakterini ise Gotham, The Murders, Friends with Benefits ve Melrose Place gibi dizilerden tanıdığımız Jessica Lucas canlandırıyor.

*Ice, Two and a Half Men ve Strange Luck gibi dizilerden anımsanabilecek D.B. Sweeney, çocuklarıyla vakit geçirmeyi seven Dino’nun sevecen babası Michael Whitman karakterine hayat veriyor.

*Popular dizisinden anımsanabilecek Lisa Darr, Dino’nun annesi Annie Whitman karakterini canlandırıyor.

*Evan Smith, Dino’nun küçük kardeşi Max karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*Men in Trees ve Da Vinci’s Inquest dizilerinden hatırlanabilecek Sarah Strange, Deborah’nın annesi Mia Tynan karakterini canlandırıyor.

*The Birch, The Unsettling ve Wet Hot American Summer: First Day of Camp gibi dizilerden aşina olduğumuz Marguerite Moreau‘yu ise Ben’in kafayı taktığı seksi öğretmeni Monica Young karakteriyle izleme şansı elde ediyoruz.

Riverdale, When Calls the Heart ve Kyle XY gibi dizilerden aşina olduğumuz Martin Cummins, Dino’nun antrenörü Dave Scott karakteriyle karşımıza çıkıyor tekrar eden bir rolle. Tekrar eden rollerle yer alan diğer tanıdık simalar arasında Samm Levine, James McDaniel ve Jessica Harmon gibi isimler bulunuyor.

Dizinin konuk oyuncu havuzunda ise Busy Philipps, Jeffrey Nordling, Dylan Baker, Peter Dinklage, Amanda Crew, Pascale Hutton, Connie Britton, Christopher Heyerdahl ve Meghan Ory gibi isimler mevcut.

Dizinin ilk bölümünü izledim ve fena bulmadım. Şu yazıyı hazırladığımdan beri aklımdaydı aslında ama yeni fırsat oldu. Oyuncu kadrosunda çok sayıda tanıdık isim bulunması önemli bir artı dizi için. Hikaye akışı devam ederken merkez karakter üçlüsünün ekrana/bize dönerek yaptığı konuşmalar da diziye renk katmakta.