A.B.D.’deki dizi sektörünün önde gelen yapımcılarından Greg Berlanti kendi rekorunu tazeledi. Kanalların onay-iptal ve yeni dizi projelerle ilgili duyurularının ardından şu ana kadar Berlanti’nin ve şirketinin ekrandaki dizi projelerinin sayısı 18’e kadar çıktı. Warner Bros. TV’yle içerik anlaşması olan şirketin altı platformda yapımcılığını üstlendiği dizi bulunuyor. Başı da elbette Time Warner’ın yarısına sahip olduğu The CW (9) ve kendi online yayın platformu DC Universe (3) çekiyor. Buna göre;

The CW: Arrow, The Flash, Supergirl, DC’s Legends of Tomorrow, Black Lightning, Riverdale, All American, Batwoman, Katy Keene.

DC Universe: Titans, Doom Patrol, Stargirl

CBS: God Friended Me, The Red Line

Netflix: You, Chilling Adventures of Sabrina

NBC: Blindspot

FOX: Prodigal Son

Bu dizilerden Arrow, 10 bölümlük final sezonu için onay aldı. Blindspot da final sezonu için onay aldı ve en fazla 13 bölümlük bir sezonla dönecek. Batwoman, Katy Keene ve Prodigal Son gelecek sezon için onay alan projeler olarak listeye dahil oldular. Hazılıkları devam eden Stargirl’ün gelecek sene başlaması bekleniyor.

Listede onay-iptal durumu henüz belli olmayan The Red Line da yer alıyor, bu nedenle sayı elbette 17’ye de düşebilir. The Hollywood Reporter’ın haberine göre CBS, ‘limitli dizi’ kategorisinde değerlendirdiği dizinin geleceğiyle ilgili kararı muhtemelen gelecek sezonu tanıtacağı 15 Mayıs’tan sonra verecek.

Berlanti Productions, birkaç hafta önce komedi dizisi hazırlamak için yönetici kadrosuna kattığı bazı yeni isimlerle birlikte harekete geçtiğini duyurdu.