ABC’nin yeni komedisi Home Economics, 7 Nisan 2021 tarihinde başladı. Tek kamera yöntemiyle çekilen kahkaha efektsiz komedinin senaryosunu Michael Colton ve John Aboud ikilisi birlikte kaleme alıyorlar. Hikaye, Colton’ın kendi ailesinden esinlenilerek kaleme alınmış. Colton ve Aboud’a yapımcı koltuğunda Topher GraceJason Wang ve KimEric Tannenbaum çifti de eşlik ediyorlar.

Home Economics‘in hikayesi farklı ekonomik yeterliliklere sahip 3 yetişkin kardeşin etrafında şekilleniyor. Bunlardan biri %1’lik dilimde olan zengin biri. Diğeri orta sınıfa mensupken bir diğeri de zar zor geçinen biri konumunda. 3 kardeş birbirleriyle sıkça didişseler de birbirlerini çok seviyorlar.

Dizinin başrollerini Topher Grace (That ’70s ShowThe Hot ZoneBlack Mirror), Caitlin McGee (Bluff City Law, You’re the Worst, Modern Love), Karla Souza (El Presidente, How to Get Away with Murder), Jimmy Tatro (The Guest Book, Tacoma FD) ve Sasheer Zamata (Robbie, Woke) paylaşıyorlar. Shiloh Bearman, Jordyn CuretChloe Jo Rountree ve Jecobi Swain ise dizinin çocuk oyuncu kadrosunu oluşturuyorlar.

*Topher Grace, kardeşlerden en büyüğü olan Tom karakterine hayat veriyor. Tom, bir yazar. Son kitabı beğenilmemiş ve maddi açıdan çok parlak bir dönemden geçmiyor. Yeni yazdığı kitap ise kendisi ve kardeşleri üzerine. Henüz kimsenin bundan haberi yok elbette.

*Jimmy Tatro, kardeşlerden en küçüğü olan Connor karakterini canlandırıyor. Girişimci bir iş adamı Connor. Evliliği yolunda gitmeyince kızıyla birlikte şehre geri taşınıyor ve Matt Damon’ın gösterişli evini satın alıyor. Yola çıktığı yeni hayat yolunda kardeşlerinin duygusal desteğine ihtiyaç duyuyor.

*Caitlin McGee’yi ortanca kardeş konumundaki Sarah karakteriyle izliyoruz. Sarah, karısı ve 2 çocuğuyla birlikte minnacık bir apartman dairesinde yaşıyor. Bir çocuk psikoloğu kendisi. Kısa bir süre önce işsiz kalmış.

*Karla Souza, Tom’un karısı Marina karakteriyle karşımıza çıkıyor. Marina, yeni doğan ikizleriyle birlikte sahip olduğu çocuk sayısı 3’e çıkınca fiziksel ve psikolojik olarak bitap duruma düşmüş olan ve kaçışı sıkça şarapta bulan kafası kıyak bir anne tiplemesi olarak sunuluyor.

*Sasheer Zamata ise Sarah’nın öğretmen eşi Denise karakterini canlandırıyor.

*Shiloh Bearman’ı Connor’ın kızı Gretchen, Chloe Jo Rountree’yi Tom-Marina çiftinin büyük kızları Camila, Jordyn Curet ve Jecobi Swain’i ise Sarah-Denise çiftinin ikiz çocukları Shamiah ve Kelvin rolleriyle izliyoruz.

*Nora Dunn ve Phil Reeves, söz konusu 3 kardeşimizin ebeveynleri Muriel ve Marshall rolleriyle karşımıza çıkıyorlar tekrar eden bir şekilde. Lidia Porto ise Connor’ın hizmetçisi Lupe karakteriyle yer alıyor yine tekrar eden bir şekilde.

Dizinin ilk 3 bölümünü izledim. Çok başarılı bulmamakla birlikte düşük beklentiyle başına oturulduğu takdirde izlenebilecek bir iş olduğunu düşünüyorum. Bölüm içerisinde ilgiyi sürekli yüksek noktada tutamadığını, inişler ve çıkışlar yaşadığını söylemek mümkün. Oyuncu kadrosuna ufaktan bir sempatiniz varsa bir şans verebilirsiniz diziye kısacası.