Kanada kanalı CBC’nin yeni aile draması Moonshine, 14 Eylül’de başladı. 8 bölümden sürecek sezonun ilk 2 bölümü geride kaldı.

Komedi ve dramayı harmanlayan dizinin bölüm süreleri 40-45 dakika civarında. Sheri Elwood (Lucifer, Call Me Fitz), dizinin yaratıcısı konumunda. Ona yazar masasında Josh Saltzman ve Kate Spurgeon; yönetmen koltuğunda Scott Smith ve James Genn; yapımcı koltuğunda ise Charles Bishop ve Jocelyn Hamilton gibi isimler eşlik etmişler.

Lidia Bennett, ergen kızı ve oğluyla beraber memleketi Moonshine’a geliyor uzun bir aranın ardından. Moonshine, Nova Scotia eyaletine bağlı sahil kenarında bulunan küçük, pek gelişmemiş bir yerleşim yeri. Lidia, üniversite için Moonshine’dan ayrıldıktan sonra geri dönmemiş. Kendisine büyük şehirde bir hayat kurmuş. Kocasıyla ortak yürüttüğü bir işi mevcut. Lidia’nın sadece 2 günlüğüne teyzesinin cenaze törenine katılmak üzere Moonshine’a geldiğini belirtelim. Fakat bu 2 günlük süreçte olaylar beklenmedik şekilde gelişecek ve Lidia kendisini orada kalıcı olarak kalmayı tercih ederken bulacak.

Linda’nın geniş bir ailesi var. 2 kız kardeşi, 2 erkek kardeşi, annesi ve babasından oluşan bu geniş ailesinin her üyesiyle arasının mükemmel olduğu söylenemez Lidia’nın. Ailesinin Moonshine’da kamp merkezi görünümlü bir motel işlettiğini de belirtelim. Kısa kısa karakterlere de değinelim o vakit:

*Lidia karakterinde Tyrant, Better with You, The Bold and the Beautiful ve Salvation gibi dizilerden yakinen tanıdığımız Jennifer Finnigan‘ı izleme fırsatı yakalıyoruz.

*Lidia’nın yeni deneyimler yaşamaya hevesli ergen kızı Eleanor rolünde Celia Owen‘ı izliyoruz.

*Eleanor’un ağabeyi Finn rolünde Calem MacDonald karşımıza çıkıyor.

*Significant Mother, No Good Nick ve Good Girls gibi dizilerden anımsanabilecek Jonathan Silverman, Lidia’nın kocası Daniel karakterini canlandırıyor.

*Skins ve Reign gibi dizilerden anımsanabilecek Anastasia Phillips, Lidia’nın aile işini devralmaya meraklı ve istekli olan, arasının hiç iyi olmadığı, erkekvari kız kardeşi konumundaki Rhian karakterine hayat veriyor.

*Emma Hunter‘ı Lidia’nın ailede arasının en iyi olduğu kardeşi Nora rolünde izliyoruz. Nora, Moonshine’da radyo programı sunuculuğu yapıyor.

*Deadly Class ve Wayward Pines gibi dizilerden anımsayabileceğiniz Tom Stevens, Lidia’nın kardeşlerinden bir diğeri olan Ryan karakterini canlandırıyor. Aylak ve aptal bir genç adam olduğunu söylemek mümkün Ryan’ın.

*Alexander Nunez, 4. kardeş Sammy rolüyle karşımıza çıkıyor.

*Corrine Koslo‘yu Finley-Cullen familyasının annesi Bea; Peter MacNeill‘ı ise Finley-Cullen familyasının babası Ken rolüyle izliyoruz.

*Good Girls Revolt ve Miracle Workers dizilerinden anımsanabilecek Erin Darke, Ryan’ın kız arkadaşı Crystal karakterine hayat veriyor.

*James Gilbert, Rhian’ın polis kocası Terry karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*Allegra Fulton, Crystal’ın annesi ve rahmetli teyzemizin sevgilisi konumundaki Jill karakterini canlandırıyor.

*Farid Yazdani‘yi motelin bir müşterisi olan Colin rolüyle izliyoruz.

*Kadroda ayrıca Loretta Yu ve T. Thomason gibi isimler bulunuyor.

Dizinin ilk bölümünü izledim ve vasat altı buldum. Bu tarz disfonksiyonel aile hikayelerini sevdiğim için, Jennifer Finnigan’ı da özlediğim için diziyi izlemeye devam edeceğim ama herkese önerebileceğim bir iş yok ortada kısacası.